Witam wszystkich.
Na wstępie zaznaczę, że w sprawach grzewczych jestem laikiem, żeby nie narazić się od razu na potępienie.
Potrzebuje we własnym domu uruchomić kotłownię.
Piec będzie na paliwo stałe 25-27kW.
Do kotłowni dobiegają 3 odejścia na kaloryfery:
- pierwszy z podłogi od rozdzielacza na parterze PEX26, do którego podłączone są 4 grzejniki i ok 60m2 podłogówki w pięciu obwodach,
- drugi z sufitu od rozdzielacza na piętrze PEX26 do którego podłączonych jest 7grzejników,
- trzeci PEX16 do którego bez rozdzielacza podłączone są 2 grzejniki.
Do tego chcę zamontować w kotłowni bojler 140L.
Chciałbym użyć jak najmniejszej ilości pomp.
Proszę o wszelkie sugestie, pomysły.
Z góry dziękuje za okazaną pomoc.

Edytuj
Na wstępie zaznaczę, że w sprawach grzewczych jestem laikiem, żeby nie narazić się od razu na potępienie.
Potrzebuje we własnym domu uruchomić kotłownię.
Piec będzie na paliwo stałe 25-27kW.
Do kotłowni dobiegają 3 odejścia na kaloryfery:
- pierwszy z podłogi od rozdzielacza na parterze PEX26, do którego podłączone są 4 grzejniki i ok 60m2 podłogówki w pięciu obwodach,
- drugi z sufitu od rozdzielacza na piętrze PEX26 do którego podłączonych jest 7grzejników,
- trzeci PEX16 do którego bez rozdzielacza podłączone są 2 grzejniki.
Do tego chcę zamontować w kotłowni bojler 140L.
Chciałbym użyć jak najmniejszej ilości pomp.
Proszę o wszelkie sugestie, pomysły.
Z góry dziękuje za okazaną pomoc.
Edytuj