logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór gramofonu Technics lub Denon 500-800 zł: na co zwrócić uwagę?

elvolter 20 Cze 2014 12:53 3381 19
REKLAMA
  • #1 13724227
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Witam.

    Chciałbym kupić gramofon w podanym zakresie cenowym. Podejrzewam, że w grę wchodzi jedynie sprzęt używany.
    Niestety nie mam pojęcia czym się kierować przy zakupie.
    Na allegro jest tego sporo więc ograniczyłem się do 2 marek (Technics ze względu na sentyment i dobre opinie o gramofonach tej firmy i Denon ze względu na obecnie posiadane sprzęty).
    Nie wiem czy takie kwestie jak napęd bezpośredni, kwarcowa kontrola obrotów i automat to kluczowe kwestie czy wodotryski. Czy kupować z wkładką czy od razu założyć, że będzie trzeba kupić nową?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc, a najbardziej za podesłanie linków do jakiejś perełki.

    Pozdrawiam,
    Sławek.
  • REKLAMA
  • #2 13724381
    d-t-x
    Poziom 21  
    Posty: 859
    Pomógł: 15
    Ocena: 59
    Moje propozycje to Technics SL-23A, Dual CS 455, Thorens TD165.
    Kwestia wyboru napędu, oraz automat/ manual to kwestia gustu. Ja na przykład, jestem fanem automatu, który jest naprawdę bardzo wygodny w domu.
    Nie kupuj gramofonu z wkładką. Kup gramofon za 500-600, a resztę wydaj na wkładkę.
  • #3 13779481
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    A jakieś inne modele Technicsa bo SL-23A nie mogę upolować ?
  • REKLAMA
  • #5 13780565
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    OK, tylko te modele są w dosyć dużej rozpiętości cenowej.
    Od 200 do 800 zł .
    Teraz to jeszcze trudniej mi wybrać.
  • #6 13780670
    idek24
    Poziom 29  
    Posty: 1103
    Pomógł: 105
    Ocena: 59
    Zgadza się podałem przykładowe modele. Gdyż jest tego mnóstwo. Ale od 200 zł ? Chyba że udało by Ci sie wylicytować z duzym fartem. Wybór nalezy do Ciebie.
  • #9 13780736
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Wielkie dzięki.
    Przekonaliście mnie - SL-23A
  • #10 13780763
    idek24
    Poziom 29  
    Posty: 1103
    Pomógł: 105
    Ocena: 59
    Jak zakupisz sprzet napisz swoje wrazenia i czy jestes zadowolony z zakupu.
    Pozdrawiam
  • #11 13801735
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Mam !!!
    Stan idealny. Poza mikro ryskami na pleksi gramofon wygląda jak ze sklepu.
    Wszystko działa ok.
    Jeśli chodzi o dźwięk to nie powala ale mam tylko bardzo stare i trochę zniszczone płyty (Kombi, Republika, Tina Turner itp.)

    Igła była nowa więc pytanie czy ma prawo na początku słabo działać ?
    Może od razu zainwestować w lepszą wkładkę (obecnie jest 270C) ?

    Gramofon podłączony obecnie pod wzmacniacz Technics A700MK2 i głośniki Dali Ikon 3
  • REKLAMA
  • #12 13801794
    d-t-x
    Poziom 21  
    Posty: 859
    Pomógł: 15
    Ocena: 59
    Zainwestuj w lepszą wkładkę, bo ta oryginalna szału nie robi, po za tym jak pisałem, teksty o nowej igle zazwyczaj można wsadzić między bajki.
    Aczkolwiek, przyczyn słabego brzmienia upatrywałbym głównie w płytach. 90% polskich tłoczeń jest bardzo słabych. Dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć płyty, które brzmią nieźle, zwłaszcza z muzyką popularną. Może zainwestuj najpierw w jakąś porządną płytę i sprawdź, jak to będzie grać.
  • REKLAMA
  • #13 13802817
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    Dział dotyczy - RTV Co kupić!
    Wybór gramofonu Technics lub Denon 500-800 zł: na co zwrócić uwagę?
    PS
    elvolter napisał:
    17 Lip 2014 00:24 Re: Gramofon od 500 do 800 zl

    Zamknięto mój wątek z notką :
    "Dział dotyczy - RTV Co kupić!"

    Przepraszam ale gdzie mam zapytać jaką wkładkę dokupić do gramofonu ?

    Byłbym wdzięczny za ponowne otworzenie.

    Pozdrawiam
    Sławek
    --
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2851687.html
    od
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/uzytkownik1578474.html
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • #14 13804453
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Dzięki wielkie dla moderatora za możliwość kontynuowania.

    Kupiłem nowe płyty i dźwięk nadal słaby. Są niskie i wysokie tony ale ogólnie wszystko jest mało wyraźnie, jakby zapiaszczone.

    Pytanie: jaką wkładkę powinienem kupić do tego gramofonu ?
    W jakim przedziale cenowym powinienem się poruszać ?
  • #15 13804471
    d-t-x
    Poziom 21  
    Posty: 859
    Pomógł: 15
    Ocena: 59
    Wiadomo, że im drożej, tym lepiej, ale nie ma co przesadzać. Ze swojej strony polecam Ortofona 2M Red w cenie około 300 zł, a jeżeli interesuje Cię coś tańszego, to Audiotechnikę AT95 (130 - 150 zł).
  • #16 13804581
    vodiczka
    Poziom 43  
    Posty: 30232
    Pomógł: 1185
    Ocena: 4301
    elvolter napisał:
    Kupiłem nowe płyty i dźwięk nadal słaby. Są niskie i wysokie tony ale ogólnie wszystko jest mało wyraźnie, jakby zapiaszczone.

    Co znaczy "zapiaszczone" czy słyszysz lekki szum lub przydźwięk? Może to być wina przedwzmacniacza albo przewodów ale efekt "piasku" może dać mocno zużyta igła lub zbyt mały nacisk igły na płytę. Jak wysterowanie wzmacniacza - czy słychać w miarę głośno przy ustawieniu potencjometru na 1/3 skali czy trzeba ponad 50%?
    d-t-x napisał:
    teksty o nowej igle zazwyczaj można wsadzić między bajki.
    Gdybyś miał dostęp do mikroskopu, można obejrzeć czy są ślady zużycia ostrza igły.
  • #17 13804673
    d-t-x
    Poziom 21  
    Posty: 859
    Pomógł: 15
    Ocena: 59
    vodiczka napisał:
    Może to być wina przedwzmacniacza albo przewodów ale efekt "piasku" może dać mocno zużyta igła lub zbyt mały nacisk igły na płytę.

    To też słuszna uwaga. Wszelkie ruchy zacząłbym od ponownego, poprawnego ustawienia gramofonu, przede wszystkim siły nacisku i antyskatingu.
  • #18 13804855
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Igła jest nowa. Wzmacniacz to Technics A700MK2 . Przewody są wyprowadzone z gramofonu i bezpośrednio podłączone, uziemienie również - brak przydźwięków.
    Dźwięk jest jakby plik nagrać w wav'ie 44kHz ale w 8bitach
  • #19 13804885
    d-t-x
    Poziom 21  
    Posty: 859
    Pomógł: 15
    Ocena: 59
    Wg danych producenta, ta wkładka powinna pracować przy nacisku między 1,5 a 2 g. Taki jest ustawiony? Ewentualnie: spróbuj delikatnie go zwiększyć i zobacz, czy będzie poprawa.
  • #20 13994807
    elvolter
    Poziom 9  
    Posty: 31
    Mam już kilka nowych płyt i dźwięk jest jak najbardziej poprawny. Wstyd się przyznać ale gramofon testowałem na pierwszej kupionej nowej płycie Linkin Park - Living Things, która nagrana jest jakby na lekkim przesterowaniu ;)

    Chwyciłem bakcyla i chcę więcej.
    Teraz mam nową wkładkę z nową igłą EPS270C i zastanawiam się jak duży efekt będzie przy wymianie samej igły na eliptyczną EPS 270ED .

    Jeżeli niewielki to spróbowałbym z polecanymi wkładkami Ortofona 2M Red i Audiotechnika AT95 .

    Jak wygląda montaż takiej wkładki do Technicsa SL-23A ?

    Gramofon spięty z Technics A700MK2 (właśnie zmieniany na Marantz PM7003) + Dali Lektor 3 .

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukiwał gramofonu w przedziale cenowym 500-800 zł, preferując marki Technics i Denon. W dyskusji podano kilka modeli, takich jak Technics SL-23A, Dual CS 455, Thorens TD165 oraz inne modele Technicsa. Uczestnicy podkreślili znaczenie wyboru napędu (bezpośredni vs. pośredni) oraz automatyzacji, sugerując, że napęd automatyczny jest wygodniejszy. Zalecano zakup gramofonu bez wkładki, aby przeznaczyć większą część budżetu na lepszą wkładkę. Po zakupie Technics SL-23A użytkownik zauważył problemy z jakością dźwięku, które były związane z płytami oraz ustawieniem gramofonu. Rekomendowano inwestycję w lepszą wkładkę, taką jak Ortofon 2M Red lub Audio-Technica AT95, oraz poprawne ustawienie siły nacisku igły. Po wymianie wkładki dźwięk uległ poprawie, a użytkownik zyskał nowe zainteresowanie muzyką.
REKLAMA