Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon od 500 do 800 zl

20 Cze 2014 12:53 2508 19
  • Poziom 8  
    Witam.

Chciałbym kupić gramofon w podanym zakresie cenowym. Podejrzewam, że w grę wchodzi jedynie sprzęt używany.
    Niestety nie mam pojęcia czym się kierować przy zakupie.
    Na allegro jest tego sporo więc ograniczyłem się do 2 marek (Technics ze względu na sentyment i dobre opinie o gramofonach tej firmy i Denon ze względu na obecnie posiadane sprzęty).
    Nie wiem czy takie kwestie jak napęd bezpośredni, kwarcowa kontrola obrotów i automat to kluczowe kwestie czy wodotryski. Czy kupować z wkładką czy od razu założyć, że będzie trzeba kupić nową?
    Z góry dzięki za wszelką pomoc, a najbardziej za podesłanie linków do jakiejś perełki.

Pozdrawiam,
    Sławek.
  • Poziom 21  
    Moje propozycje to Technics SL-23A, Dual CS 455, Thorens TD165.
    Kwestia wyboru napędu, oraz automat/ manual to kwestia gustu. Ja na przykład, jestem fanem automatu, który jest naprawdę bardzo wygodny w domu.
    Nie kupuj gramofonu z wkładką. Kup gramofon za 500-600, a resztę wydaj na wkładkę.
  • Poziom 8  
    A jakieś inne modele Technicsa bo SL-23A nie mogę upolować ?
  • Poziom 8  
    OK, tylko te modele są w dosyć dużej rozpiętości cenowej.
    Od 200 do 800 zł .
    Teraz to jeszcze trudniej mi wybrać.
  • Poziom 28  
    Zgadza się podałem przykładowe modele. Gdyż jest tego mnóstwo. Ale od 200 zł ? Chyba że udało by Ci sie wylicytować z duzym fartem. Wybór nalezy do Ciebie.
  • Poziom 8  
    Wielkie dzięki.
    Przekonaliście mnie - SL-23A
  • Poziom 28  
    Jak zakupisz sprzet napisz swoje wrazenia i czy jestes zadowolony z zakupu.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Mam !!!
    Stan idealny. Poza mikro ryskami na pleksi gramofon wygląda jak ze sklepu.
    Wszystko działa ok.
    Jeśli chodzi o dźwięk to nie powala ale mam tylko bardzo stare i trochę zniszczone płyty (Kombi, Republika, Tina Turner itp.)

Igła była nowa więc pytanie czy ma prawo na początku słabo działać ?
    Może od razu zainwestować w lepszą wkładkę (obecnie jest 270C) ?

Gramofon podłączony obecnie pod wzmacniacz Technics A700MK2 i głośniki Dali Ikon 3
  • Poziom 21  
    Zainwestuj w lepszą wkładkę, bo ta oryginalna szału nie robi, po za tym jak pisałem, teksty o nowej igle zazwyczaj można wsadzić między bajki.
    Aczkolwiek, przyczyn słabego brzmienia upatrywałbym głównie w płytach. 90% polskich tłoczeń jest bardzo słabych. Dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć płyty, które brzmią nieźle, zwłaszcza z muzyką popularną. Może zainwestuj najpierw w jakąś porządną płytę i sprawdź, jak to będzie grać.

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Dział dotyczy - RTV Co kupić!
    Gramofon od 500 do 800 zl
    PS
    elvolter napisał:
    17 Lip 2014 00:24 Re: Gramofon od 500 do 800 zl

Zamknięto mój wątek z notką :
    "Dział dotyczy - RTV Co kupić!"

Przepraszam ale gdzie mam zapytać jaką wkładkę dokupić do gramofonu ?

Byłbym wdzięczny za ponowne otworzenie.

Pozdrawiam
    Sławek
    --
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2851687.html
    od
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/profile.php?mode=viewprofile&u=1578474
  • Poziom 8  
    Dzięki wielkie dla moderatora za możliwość kontynuowania.

Kupiłem nowe płyty i dźwięk nadal słaby. Są niskie i wysokie tony ale ogólnie wszystko jest mało wyraźnie, jakby zapiaszczone.

Pytanie: jaką wkładkę powinienem kupić do tego gramofonu ?
    W jakim przedziale cenowym powinienem się poruszać ?
  • Poziom 21  
    Wiadomo, że im drożej, tym lepiej, ale nie ma co przesadzać. Ze swojej strony polecam Ortofona 2M Red w cenie około 300 zł, a jeżeli interesuje Cię coś tańszego, to Audiotechnikę AT95 (130 - 150 zł).
  • Poziom 43  
    elvolter napisał:
    Kupiłem nowe płyty i dźwięk nadal słaby. Są niskie i wysokie tony ale ogólnie wszystko jest mało wyraźnie, jakby zapiaszczone.

Co znaczy "zapiaszczone" czy słyszysz lekki szum lub przydźwięk? Może to być wina przedwzmacniacza albo przewodów ale efekt "piasku" może dać mocno zużyta igła lub zbyt mały nacisk igły na płytę. Jak wysterowanie wzmacniacza - czy słychać w miarę głośno przy ustawieniu potencjometru na 1/3 skali czy trzeba ponad 50%?
    d-t-x napisał:
    teksty o nowej igle zazwyczaj można wsadzić między bajki.
    Gdybyś miał dostęp do mikroskopu, można obejrzeć czy są ślady zużycia ostrza igły.
  • Poziom 21  
    vodiczka napisał:
    Może to być wina przedwzmacniacza albo przewodów ale efekt "piasku" może dać mocno zużyta igła lub zbyt mały nacisk igły na płytę.

To też słuszna uwaga. Wszelkie ruchy zacząłbym od ponownego, poprawnego ustawienia gramofonu, przede wszystkim siły nacisku i antyskatingu.
  • Poziom 8  
    Igła jest nowa. Wzmacniacz to Technics A700MK2 . Przewody są wyprowadzone z gramofonu i bezpośrednio podłączone, uziemienie również - brak przydźwięków.
    Dźwięk jest jakby plik nagrać w wav'ie 44kHz ale w 8bitach
  • Poziom 21  
    Wg danych producenta, ta wkładka powinna pracować przy nacisku między 1,5 a 2 g. Taki jest ustawiony? Ewentualnie: spróbuj delikatnie go zwiększyć i zobacz, czy będzie poprawa.
  • Poziom 8  
    Mam już kilka nowych płyt i dźwięk jest jak najbardziej poprawny. Wstyd się przyznać ale gramofon testowałem na pierwszej kupionej nowej płycie Linkin Park - Living Things, która nagrana jest jakby na lekkim przesterowaniu ;)

Chwyciłem bakcyla i chcę więcej.
    Teraz mam nową wkładkę z nową igłą EPS270C i zastanawiam się jak duży efekt będzie przy wymianie samej igły na eliptyczną EPS 270ED .

Jeżeli niewielki to spróbowałbym z polecanymi wkładkami Ortofona 2M Red i Audiotechnika AT95 .

Jak wygląda montaż takiej wkładki do Technicsa SL-23A ?

Gramofon spięty z Technics A700MK2 (właśnie zmieniany na Marantz PM7003) + Dali Lektor 3 .