W otoczeniu żelazobetonu sygnał nie za bardzo dociera do radioodbiornika, nawet blacha bramy garażowej jest w jakimś stopniu ekranem.Jak nie zadziała metoda kolegi Yarpen88 - kup kabel RG59 , starczy 3,5 metra , przyklej taśmą dwustronną do szyny od góry , zastosuj zwykłą złączkę elektryczną i dopiero do tego dołącz 16,5 lub 33 cm drutu.Czułość powinna wzrosnąć zadowalająco.Pamiętaj żeby ekran dołączyć do płytki i nie odizolowywac za bardzo przewodu ekranowanego , bo każdy rozdźwięk w ekranie powoduje stratę czułości i mijanie się częstotliwości , dokładność w długości nieizolowanego ekranem kawałka drutu jest w tym przypadku sukcesem.