logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Alien M18x - Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania...

Oskorei 21 Cze 2014 14:37 1857 28
REKLAMA
  • #1 13727413
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Włączyłem kompa, załączyłem Operę.... bang! - zawiesił się. Wymusiłem wyłączenie i pojawiło się Narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania. Najpierw wyszukiwało, potem się zrestartował i naprawiał... ale z marnym skutkiem - "System windows nie może automatycznie naprawić tego komputeraa"

    Znaleziono główną przyczynę: Nie można onaleźć na dysku plików systemu operacyjnego.
    Akcja naprawy: Naprawa tabeli partycji
    Wynik: Niepowodzenie. Kod błędu = 0x490
    Czas operacji = 22417ms

    PILNIE proszę o pomoc. Wiem że dużo jest tu specjalistów z doświadczeniem, błagam - poradźcie co mam zrobić!
  • REKLAMA
  • #2 13727441
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Podaj SMART dysku twardego.
  • #3 13727458
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    A gdzie znajdę SMART gdy nie mogę włączyć kompa - jestem totalnym laikiem...?
  • #4 13727469
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    możesz użyć Parted Magic uruchomionego z CD.
    http://www.ultimatebootcd.com/

    Daj zdjęcie Disk Health -> Attributes.
  • #5 13727495
    kisielos12
    Poziom 26  
    Posty: 828
    Pomógł: 74
    Ocena: 41
    Nie możesz włączyć komputera, czy system operacyjny nie chce się załadować ? To są 2 różne sprawy.

    Jeżeli nie możesz uruchomić komputera fizycznie - dysk pod inny komputer i tam sprawdź programem np HDTune, screen z zakładki HEALTH

    Jeżeli tylko system Ci sie nie uruchamia - musisz wypalić jeden z tych programów na płytę i odpalić go, potem zrobić zdjęcie S.M.A.R.T dysku i tutaj umieścić :)

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #6 13727523
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Dobrze, panowie, poczekajcie, troche potrwa zanim nagram ten program na płyte cd. Narazie na kompie mam okno z wyborem: Narzędzie do naprawy, Przywracanie systemu, Odzyskiwanie obrazu systemu, Diagnostyka pamięci systemu..., wiersz poleceń, AlienRespawn Restore.
    Może ma sens zaryzykować i użyć którejś z tych opcji? Jak nie to już nagrywam ten ultimate bootcd.

    Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

    Dobra, program ubcd wypalony na cd, ale ja jeszcze raz ponowię pytanie? Jest sens użyć którejś z opcji wymienionych w poprzednim poście?


    v EDIT: Dobra. Przyjęłem do wiadomości.
  • #7 13727731
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Oskorei napisał:
    Jest sens użyć którejś z opcji wymienionych w poprzednim poście?

    Najpierw podaj SMART dysku.
  • #8 13728094
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Nie jestem pewien czy dobrze te iso wypaliłem. Poradźcie jakiego programu do tego użyć. To ma być bootowalne czy nie musi? Moge to zrobić free iso burnerem?
  • #9 13728112
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Pobierz: http://rufus.akeo.ie/?locale=pl_PL i stwórz bootowalnego ppendrive.
  • #10 13728142
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Mam już tego rufusa. Teraz jak mam zainstalować czy tam wypalić ubcd na pendrajwa? Jakie opcje wybrać? Rozumiem że tam gdzie jest "kliknij aby wybrać" mam wybrać ubcd.iso? I wybrać obraz iso zamiast FreeDOS?

    Przepraszam za totalne nieobeznanie, ale nigdy nie musiałem się zajmować takimi sprawami.
  • REKLAMA
  • #11 13728143
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Oskorei napisał:
    Rozumiem że tam gdzie jest "kliknij aby wybrać" mam wybrać ubcd.iso?

    Tak.
  • #12 13728172
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Dobrze, mam już zrobiony pendrajw. Teraz mam go po prostu podłączyć do kompa, tak jak jest (okno opcji odzyskiwania systemu)? Czy go zrestartować?
  • #13 13728181
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Podłączyć do komputera i w biosie ustawić odpowiednio sekwencję bootowania (tak aby na pierwszym miejscu był właśnie ten pen).
  • #14 13728242
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Podłączyłem go do kompa, nic sie nie dzieje. Co mam teraz zrobić, uruchomić ponownie, czy co?
  • #15 13728249
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Oskorei napisał:
    Co mam teraz zrobić, uruchomić ponownie, czy co?

    Tak.

    Ustawiłeś poprawnie bootowanie w biosie?
  • #16 13728274
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Nie bardzo wiem o co chodzi. Jak mam wejść w bios w aktualnym stanie komputera?
  • #17 13728286
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Klawisz F2 przy starcie komputera.
  • #18 13728302
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    W "boot" jest 5 linijek:
    Legacy boot:
    Uefi boot:
    Secure boot: disabled
    Load legacy option rom: enabled
    Boot list option: legacy

    Co mam zmienić żeby wszystko poszło z planem?
  • REKLAMA
  • #20 13728337
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Dobrze! Mam już ekran ubcd. Co tutaj klikać. Jak zdobyć ten smart tak żebyście mogli go zobaczyć?

    Bios
    cpu
    hdd
    memory
    others
    peripherals
    system
    parted magic press f1 for more info
    ubcd freedos
    user defined

    boot next device
    reboot
    grub4dos menu

    Takie linijki tu są. Co dalej?
  • #21 13728340
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Kasek21 napisał:
    możesz użyć Parted Magic uruchomionego z CD.
    http://www.ultimatebootcd.com/

    Daj zdjęcie Disk Health -> Attributes.
  • #22 13728422
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Kochani, już daję plik txt z zawartością o którą prosicie: jest w załączniku.
    Załączniki:
    • ST1000LM024_HN-M101MBB_S2WZJ90C901607_2014-06-21.txt (6.17 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #23 13728434
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Do wykonania: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550200.html

    Wcześniej należy zgrać dane na inny nośnik.
  • #24 13728515
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem. Muszę skopiować cały swój terabajtowy dysk c, program files i wszystkie moje foldery, gry, filmy etc bo czeka mnie dość skomplikowana procedura która powoduje totalne usunięcie zawartości dysku? Jest z nim aż tak tragicznie? Wszystkie te "value" co są takie same jak "worst" to krytyki?

    EDIT:
    I dodatkowe pytanie: Czy te wszystkie błędy i krytykale wzięły sie z tego jednego wymuszonego restartu, czy też nagromadziły się na przestrzeni dziejów?
  • #25 13728523
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Oskorei napisał:
    Muszę skopiować cały swój terabajtowy dysk c, program files i wszystkie moje foldery, gry, filmy etc

    Możesz wykonać kopię posektorową na inny nie mniejszy i sprawny dysk lub skopiować tylko ważne dane np.: korzystając z Parted Magic.

    Oskorei napisał:
    czeka mnie dość skomplikowana procedura która powoduje totalne usunięcie zawartości dysku?

    Dokładnie.

    Oskorei napisał:
    Jest z nim aż tak tragicznie?

    Będzie wiadomo po przeprowadzeniu w/w procedury.
  • #26 13728734
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Chyba wszystko zepsułem... Podpiąłem nowy pusty dysk do kompa, ale nie chciał go "zamountować" - gdy klikałem na niego wychodził error. Uruchomiłem ponownie, i... NIE WYŚWIETLA MI MOJEGO DYSKU C.
    Przepraszam za capslok, ale spanikowałem, czy włąśnie straciłem cały dysk c???



    EDIT... widzę dysk w disk health, ale nie w file manager.

    Dodano po 32 [minuty]:

    Coś ostro nie gra, pusty dysk który podpiąłem jest dla mnie niedostępny, a jest dobry bo na drugim kompie mi działa. A dysk C niby disk health wyświetla, ale nijak sie nie mogę dostać do niego... WTF, myślałem że ten linux cały pomoże w czymś, tu kupa :C
    Chyba wszystkie moje dane poszły się kochać...
  • #27 13730720
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Dzisiaj sprawdziłem ponownie, i niestety file manager nie wyświetla mi nic co przypominałoby zawartość dysku c, mimo że w disk health go pokazuje. Nie mam co w takiej sytuacji zrobić. Jak mam skopiować zawartość dysku, którego ten głupi linux mi nie wyświetla...
    Naprawdę, potrzebuję jakiejś fachowej porady.
    Myślałem że sobie po prostu skopiuje dysk c i przejde dalej, a tu już w pierwszym etapie takie problemy. Hilfe!
  • #28 13730736
    Kasek21
    Poziom 43  
    Posty: 45621
    Pomógł: 4973
    Ocena: 3534
    Np.: za pomocą polecenia ddrescue, następnie czeka Cię odzysk danych.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2407275.html

    Nie pomyl dysków.
  • #29 13730852
    Oskorei
    Poziom 9  
    Posty: 19
    Masz jakąś teorię, czemu dysk który za pierwszym razem był dostępny, potem załkowicie znkinął z file manager? Czym to było spowodowane?
    ___
    Ale ja jestem idiotą, że wtedy zrestartowałem kompa, może już bym miał wszytstko skopiowane gdybym tego nie zrobił :C

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik napotkał problem z komputerem Alien M18x, który zawiesił się podczas uruchamiania przeglądarki Opera, co doprowadziło do wyświetlenia narzędzia do naprawy systemu. Po wymuszeniu wyłączenia, system nie był w stanie automatycznie się naprawić, a przyczyna problemu wskazywała na brak plików systemowych na dysku. Użytkownik otrzymał porady dotyczące sprawdzenia stanu dysku twardego za pomocą narzędzi takich jak Parted Magic oraz Ultimate Boot CD. Wskazówki obejmowały również tworzenie bootowalnego pendrive'a oraz ustawienie odpowiedniej sekwencji bootowania w BIOSie. Użytkownik miał trudności z dostępem do danych na dysku C, co prowadziło do obaw o utratę danych. Wskazano na możliwość wykonania kopii posektorowej lub użycia narzędzi do odzyskiwania danych, takich jak ddrescue.
REKLAMA