Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes klasa A w169 - Zamek centralny - brak blokady tylnych drzwi.

21 Cze 2014 18:49 5274 4
 • Poziom 7  
  Witam.
  Ostatnio spotkałem się z następującym problemem w moim aucie, mianowicie przy próbie zamknięcia drzwi samochodu z nadajnika, potocznie zwanego pilotem prawie wszystkie zamki reagują prawidłowo, gdyż zamek centralny tylnych prawych drzwi nie spełnia swojej roli. Wygląda to tak - podczas zamykania samochodu zapadka tylnych prawych drzwi nie "chowa się" całkowicie, co skutkuje tym, iż muszę wciskać ją ręcznie. Czy przyczyna leży po stronie mechanicznej zamka centralnego czy też elektronicznej? Czy ktoś miał podobny problem? Zależy mi na tym, aby przed wizytą mechanika być świadomym tego problemu, by nie dać się oszukać.
 • Pomocny post
  Spec od samochodów
  Na 100% przyczyny szukaj w drzwiach
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Wymontuj zamek, wyczyść dokładnie i przesmaruj to jeszcze trochę pochodzi.
 • Pomocny post
  Poziom 13  
  częstą przyczyną blokowania zamka jest pęknięta linka (drucik stalowy)od (kołka) wystarczy pociągnąć za niego i jak wyjdzie to masz przyczynę
 • Poziom 7  
  prawdopodobnie masz pękniętą sprężynkę, która odpowiada za docisk zamykania i otwierania zamka. Koszt takiej sprężynki to 1 zł natomiast zła wiadomość to żeby wymienić tą sprężynkę musisz rozebrać drzwi i wyciągnąć zamek oraz go rozebrać.
  pozdrowienia i powodzenia