Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Intelia - nie spienia mleka

25 Cze 2014 09:49 5451 4
  • Poziom 2  
    Witam, posiadam od kilku miesięcy ekspres Saeco Intelia. Na początku super spieniał mleko, potem się pogorszyło ale wciąż była pianka, natomiast od jakiegoś czasu zupełnie przestał spieniać mleko, podgrzewa je tylko i to do niezbyt wysokiej temperatury. Mleko podaje schłodzone, po każdym spienianiu mleka czyszczę, czyli płuczę dyszę przepuszczając analogicznie jak mleko ale czystą wodę. Ekspres staram się czyścic regularnie, odkamieniać jak tylko pojawi się komunikat, czyścić moduł capucinatore. Poza tym elementy które mogę zdjąć z capucinatore też czyszczę, mocząc w ciepłej wodzie przez jakiś czas i później usuwam naloty z mleka, które nie zeszły przy namaczaniu. Mam wrażenie, że przestał spieniac mleko po ostatnim odkamienianiu i czyszczeniu tego modułu.
    Bardzo proszę Was o rady co można zrobić samemu w takim przypadku, co to może być i jak sobie z tym poradzić.
    Z góry dziękuję za pomoc!
  • Poziom 20  
    Wężyk silikonowy przez który zaciągane jest mleko łączy się z capucino za pomocą regulatora (złączki), na jeden koniec nakłada się wężyk następnie jest talerzyk z ząbkami na obwodzie a drugi koniec wchodzi do capucinatora. W trakcie spieniania proszę obracać tym "talerzykiem" powoli aż do momentu uzyskania odpowiedniego spienienia mleka. W zalerzności jak jest ustawiony regulator spienianie jest albo "wzorcowe" albo tylko podgrzewa mleko.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za podpowiedź. Podeszłam do tego z pewną dozą nieufności ale trochę zadziałało i mleko rzeczywiście się spienia, może nie na rewelacyjną super piankę ale spienia się dobrze :-)

Podpowiedzcie mi jeszcze proszę, jakiego mleka najlepiej używać do tego ekspresu aby pianka była najlepsza?? Bo raz słysze że najlepsze jest o najniższej zawartości tłuszczu a z innej strony, że musi mieć przynajmniej 3,2% tłuszczu....
  • Poziom 20  
    Niestety aby efekty były jak najlepsze należy capuccinator rozłożyć na części pierwsze wszystko wymyć i wyszorować. A do spieniania zimne 3,2 %.
  • Poziom 2  
    capuccinator myję regularnie ale naprawdę wielkie dzięki za pomoc, działa!!!!!! pianka jest więc jest ok :-)