Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

QUADRAL QUINTAS 700f/ pierdzący głośnik

wachacz 25 Cze 2014 18:24 906 5
  • #1 25 Cze 2014 18:24
    wachacz
    Poziom 9  

Witam
    Po upadku kolumny głośnikowej (bardzo szybko pędzący 2 latek :-) ) zaczął mi pierdzieć jeden z głośników osadzonych w kolumnie QUADRAL QUINTAS 700f.

Jest to ten głośnik na samej górze, 18cm. Oznaczenia jego 921233 8ohm.
    Wszystkie te 3 głośniki w kolumnie osadzone są takie same tj. mają te same oznaczenia.
    Czy ktoś wie jakie parametry ma ten głośnik?
    Pisałem do oficjalnego serwisu i zaśpiewali za nowy głośnik 300zł stąd myślę o jego podmiance na inny o podobnych parametrach (tonsil itp.) lub oddaniu go do naprawy.
    Czy możecie mi kogoś polecić z okolic Żor, Rybnika, ewentualnie Bielska Białej bo tam bywam.

Serdeczne dzięki za każdą informację.

• #2 26 Cze 2014 15:29
    Pain
    Poziom 25  

wachacz napisał:
    Witam
    Po upadku kolumny głośnikowej (bardzo szybko pędzący 2 latek :-) ) zaczął mi pierdzieć jeden z głośników osadzonych w kolumnie QUADRAL QUINTAS 700f.

Prawdopodobnie przesunął się układ magnetyczny, o ile nie uszkodziło cewki można to naprawić tanim kosztem ale jest to dość ciężka robota.

wachacz napisał:
    Czy ktoś wie jakie parametry ma ten głośnik?
    Pisałem do oficjalnego serwisu i zaśpiewali za nowy głośnik 300zł stąd myślę o jego podmiance na inny o podobnych parametrach (tonsil itp.)

To kiepskie rozwiązanie, otrzymasz dwie inaczej grające kolumny.

• #3 26 Cze 2014 19:03
    wachacz
    Poziom 9  

Rzeczywiście masz rację. Nie chcę aby głośnik grał inaczej.
    Muszę spróbować go naprawić.

Polecicie jakiegoś specjalistę ze Śląska?

• Pomocny post
    #4 26 Cze 2014 22:12
    Pain
    Poziom 25  

Jeśli chciałbyś samemu podjąć się naprawy to tu są dwa przydatne tematy:

Rozklejanie i klejenie głośnika: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1797404-30.html (gumowe zawieszenia górne najczęściej pozwalają się z wyczuciem odrywać po podważeniu palcami od wewnętrznej strony)

Klejenie układu magnetycznego, patrz posty Pawła S.: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2600927.html (może jakbyś z nim pogadał to podjąłby się naprawy).

• #5 27 Cze 2014 21:33
    wachacz
    Poziom 9  

Pain bardzo dziękuję Ci za pomoc.

Sam raczej nie zdecyduje się na wykonanie naprawy - doświadczenie mam zerowe. Narobię nieodwracalnych szkód i tyle będzie :-)

Szkoda, że Paweł mieszka tak daleko ode mnie.
    Może kogoś ze śląska znasz??

• #6 27 Cze 2014 22:18
    Pain
    Poziom 25  

Niestety ale nie, znaleźć kogoś kto naprawi to na miejscu może być Ci ciężko.
    Nie jest też powiedziane, że to dokładnie ten typ uszkodzenia jaki opisałem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME