Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Ustawieniem Anteny

Zolwik_2004 21 Kwi 2005 09:35 4949 11
  • #1 21 Kwi 2005 09:35
    Zolwik_2004
    Poziom 19  

Witam.
    Mam problem z ustawieniem anteny.
    Jest tak: mam tuner analogowy (działa na 100% - sprawdzany na antenie cyfry ustawionej na HB u kolegi) i antenę 70 offset z konwerterem Vortec (działa na 100% - sprawdzany z kartą DVB). To wszystko przykreciłem ładnie do ściany, podłączyłem, włączam tuner kręce anteną i niby łapie jakieś kanały ale nie da się ich oglądać. Męczyłem się z kumplem cały dzień i nic. Nie da się ustawić żadnego kanału tak aby był oglądalny. Przyniosłem od kolegi tuner Pioneera od Cyfry, włączyłem gdzieśtam menu z poziomem sygnału i nic, nawet odrobinę - to już na analogu cośtam niby było. I teraz mam może ważną w tej kwestii uwagę: ok. 15 cm nad anteną biegnie do mojego domu linia telefoniczna, czy może ona powodować jakieś zakłucenia?

Proszę o pomoc poniewarz nie znam się na technice SAT a na razie mam niesprawną rękę i nie bardzo mogę sobie kombinować z tą anteną na drabinie.

Z góry dziękuje.

• #2 21 Kwi 2005 10:02
    JACHO
    Poziom 22  

A kręciłeś anteną we wszystkich kierunkach czy tylko wokół osi uchwytu -czyli na boki .Spróbój w pionie (regulując odchył talerza od pionu) na złapanym słabym sygnale.
    To na poczatek- poinformuj o efektach to pomyślimy co dalej.
    Sprawdż kabel i końcówkę od konwertera-czasem nie łączy dobrze z powodu śniedzi (jeśli to stary urzywany konwerter)

• #3 21 Kwi 2005 10:03
    amryk
    Poziom 15  

Przewody raczej odpadają (te energetyczne), ale sprawdź a najlepiej podmień przewód antenowy. Spotkałem się już z uszkodzonymi kablami prosto ze sklepu.

• #4 21 Kwi 2005 11:21
    _Zbyszek_
    Poziom 17  

Zolwik_2004 napisał:
    kręce anteną i niby łapie jakieś kanały ale nie da się ich oglądać

A jakie kanały łapie ?

• #5 21 Kwi 2005 11:45
    Zolwik_2004
    Poziom 19  

Wszystkie analogowe z astry i hb tylko nie nadają się do oglądania

• #6 21 Kwi 2005 14:25
    h jaworski
    Poziom 39  

a o jakiego satelitę ci chodzi astrę czy hb ?? ale podstawowa sprawa to trzeba dobrze złapać programy na analogu potem można dopiero podłączyć cyfrowy tuner co do tunera od cyfry to jak on ma fabryczne oprogramowanie to żeby pokazał sygnał to musi widzieć sygnał kanału cyfra+ czyli musi byś antena ustawiona na hb i wtedy dopiero pokaże się sygnał co do ustawienia to sprawdź czy cos nie przesłania sygnału z satelity drzewo czy cos podobnego (mniej więcej położenie satelity hb to położenie słońca o godzinie 13,00 czyli zobacz czy cos ci nie przesłania słońca w okolicach 13,00 godziny ) co do ustawienia to jak już coś z astry łapiesz to próbuj delikatnymi ruchami doprowadzać do najlepszego odbioru a do regulacji anteny jest regulacja w pionie poziomie i też konwerter wsunąć i wysunąć w uchwycie i obrócić o pewien kąt tak że dla dobrego sygnału parę regulacji jest i jeszcze jedno czasami pewne cuda potrafi robić nadajnik telefonii gsm na sąsiednim dachu

• #7 21 Kwi 2005 18:32
    Marcin_Siedlce
    Poziom 2  

Witam znalazlem te forum poprzez google moze wy mi pomorzecie.
    Mam problem a mianowicie z ustawieniem anteny satelitarnej mam tuner analogowy THOMSON ASR71 wszystko dziala bez zarzutu jest nowy konwenter mam AB LNC 05U Single (Fullband,) o niskim współczynniku szumów 0, 5 dB (noise figure) czasza ma srednice okolo 120 cm.Moj problem polega na tym ze jak mam juz wszystko podlaczone i wlacze tuner to mam tylko niebieski obraz obracalem talez w kazda strone i nic caly czas niebieski nawet nie drgnie obraz:/ mam pytanie czy to moze byc wina kabla?? czy do satelity potrzebny jest jakis specjalny kabel czy wystarczy telewizyjny(antenowy)?? nie znam sie na tym wiec pytam.Czy moze byc to wina konwentera??

Prosil bym o pomoc z gory bardzo dziekuje.

P.S jeszcze napisze ze chcialbym nastawic sat na HOTBIRDA.

• #8 21 Kwi 2005 21:33
    h jaworski
    Poziom 39  

do Marcin siedlce nie da się jednoznacznie powiedzieć co jest przyczyną po 1 kabel musi być satelitarny (antenowy ma za słabe parametry)po2 lepszy do ustawiania jest tuner który w czasie szukania podaje śnieg a nie niebieską planszę ( dlatego że nić nie widać jak jest słaby obraz ,obraz pokazuje się dopiero od pewnego poziomu i nie widać słabych sygnałów ) po 3 w czasie strojenia najlepiej jak jest ustawiona częstotliwość żeby możliwy był odbiór z kilku satelitów wtedy po tym jaką stację odbieramy możemy się zorientować na jakiego satelitę mamy ustawioną antenę i odpowiednio korygować ale do tego jest potrzebna odpowiednia wiedza

• #9 23 Kwi 2005 18:29
    Marcin_Siedlce
    Poziom 2  

Witam to jeszcze raz ja:) juz mam kabel satelitarny ale dalej nic:/ a jak trzeba zrobic zeby ustawiac na sniezacym obrazie a nie na niebieskim??? musze miec inny tuner?? moze Pan by sprawdzil czy tuner jest kompatybilny z konwenterem to sa dane tunera:

Firma THOMSON model ASR 71 (tuner analogowy)

Wejscie konwentera LNC +13v/+18v max. 300mA Sygnal 0/22kHz Sygnal ToneBuster (mini DiSEqC) Sygnal DiSEqC 1.0

- Konwenter AB LNC 05U Single.
    - Konwerter LNB pełno zakresowy 40 mm
    (Fullband,) o niskim współczynniku szumów 0, 5 dB (noise figure).
    - Parametry techniczne:

Częstotliwość na wejściu 10, 7 – 12, 75 GHz
    Częstotliwość na wyjściu 950-1950 / 1100-2150 MHz
    Przełączanie V/H 14/18V
    Przełączanie Low/High 22 kHz
    Wzmocnienie 55 dB
    Współczynnik szumów 0.5 db
    Pobór prądu 90 mA
    Średnica 40 mm
    Waga 150 g
    Wyjście 1 gniazdo F (damskie)

Jak cos ominolem prosze napisac i dopisze.

Prosze o pomoc i z gory dziekuje.

• #10 24 Kwi 2005 16:02
    JACHO
    Poziom 22  

:arrow: Zolwik_2004
    Już to pisałem ale powtórze jeszcze raz
    A kręciłeś anteną we wszystkich kierunkach czy tylko wokół osi uchwytu -czyli na boki .Spróbój w pionie (regulując odchył talerza od pionu) na złapanym słabym sygnale.
    To na poczatek- poinformuj o efektach to pomyślimy co dalej.

:arrow: h jaworski
    Zolwik_2004 napisał na samym początku:
    Mam problem z ustawieniem anteny.
    Jest tak: mam tuner analogowy (działa na 100% - sprawdzany na antenie cyfry ustawionej na HB u kolegi) i antenę 70 offset z konwerterem Vortec (działa na 100% - sprawdzany z kartą DVB).
    To cała pisanina o cyfrowym nie ma sensu.

• #11 15 Gru 2007 17:25
    paul112
    Poziom 1  

ja mam antene cyfrowa z niemiec i jak ja zalozylem to odbiera tylko kanaly tylko po niemiecku:((((((((( :cry::cry::cry::cry::?:CO MAM ZROBIC???

• #12 15 Gru 2007 22:35
    zbyszek_
    Poziom 26  

Kol.Zolwik 2004 jeśli twój analog chodzi u kumpla to zostaje ci tylko prawidłowe ustawienie czaszy u siebie na tym analogu, na nim najłatwiej jest ustawić czaszę, oczywiście jak nie ma żadnej przeszkody na drodze sat. -czasza / drzewa, balkon, dach itp/
    Kol. MARCIN SIEDLCE na początek to wybierz się do kolegi, sąsiada co ma satkę , podłącz swój tunek i zobacz czy coś łapiesz, zostaw na tym kanale co łapiesz, przejdz do siebie i zacznij ustawiać czaszę.Kabel oczy jak piszą poprzednicy tylko sat, konwerter twój to wcale nie ma niskiego wsp. szumów / o,5dB /, bo są 0,1 dB.Wydaje mi się , że tylko pozostaje ci , prawidłowe ustawienie czaszy, zaprogramowanie tunka / jak nie wiesz jak zajrzyj do instukcji/
    Kol. PAUL 112 jak odbiera tylko po niemiecku to chyba jestes na ASTRZE, musisz obrócić czaszę stojąc za nia w prawo o 6' , wejdziesz na HOT BIRDA, następnie zostaje ci tylko zaprogramowanie tunka i oglądanie.Pozdro

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson