Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 5510 - nie działa po zamoczeniu ( szukam softu, jak go wgrać)

Brzydulka 21 Apr 2005 11:31 693 3
    Brzydulka
    Level 11  
    Dzień dobry, czy ktoś z obecnych tu szpeców od cegły 5510 ma jakiś pomysł na naprawienie jednej z takich cegieł po zamoczeniu? Telefon był suszony, oczyszczany, ale jedyne co z siebie potrafi wydusić kilkusekundowe działanie po którym automatycznie się wyłącza, no i daje się jeszcze naładować. Jeżeli należy wymienić jakąś jego część, to co konkretnie? Za wszystkie porady z góry dziękuję.

I druga jeszcze sprawa: gdzie znajdę nowy soft do 5510 i jak mam go wgrać na telefon? (nigdy nie robiłam niczego podobnego...)
    doc3nt
    Level 20  
    szpeców od cegły to znajdziesz na budowie ;)

a jesli chodzi o fony po zalaniu to sprawa jest sliska - nie widomo co moze pasc.
    najczesciej postepuje sie tak ze nalezy telefon sporo czasu kopac w wanience a potem dodawajac troche fluxa grzac HA.
    czasem bywa tak ze "poleci" ktoras z przelotek i wowczas kicha - ciezko zlokalizowac usterke.
    ja jak mam takiego "chorego" i powyzsze czynnosci nie daja rezultatu, to odpuszczam...
    mozesz jeszcze powymieniac procki bga, cconta hagara cobbe - bo to najczesciej "pada", ale nie wiem czy Ci to pomoze.

a co do Twojej drugiej sprawy - to, do "wgrania softu" potrzeba flesherka dct3, conajmniej.
    jak zawsze polecam uzywac przycisku SZUKAJ...
    piterFX
    Level 27  
    a poco od razu wymieniac niech powei czym czyscił/a i jak byl wugrzany czym bo narazie to skompe wiadomosci a jezeli chodzi o soft to mozesz sie odezwac na gg cos tam mam do niej
    seba_666
    Level 15  
    Co do pierwszego przypadku zasugerowałbym przeflashowanie modułu muzycznego, który jest najczęstszą przyczyną wszelkich awarii w n5510 a do tego jeszcze z objawami wyłączania po kilku sekundach... Proponuje jak mój poprzednik uzyć przycisku "szukaj".
    W drugim przypadku, nalezy posiadać takie ustrojstwo jak Dejan DCT3 Flasher 1.0 lub WinTesla(ten pierwszy łatwiej dostać). Koszt złożenia takiego flasherka nie powinien przekroczyć 5zł... Ale to również było na forum. Pozdrawiam i zapraszam na gg w razie czego :)