Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa B 1.2 16V 5D - Nie działa podnośnik el. szyby drzwi kierowcy (5D)

narda 27 Cze 2014 22:47 2496 2
  • #1 27 Cze 2014 22:47
    narda
    Poziom 9  

Witam,
    Szyba zjechała na dół i już się nie podniosła. Strona pasażera działa. Na szybko podmieniłem przyciski w drzwiach kierowcy - dalej bez zmian. Zamówiłem ze szrotu na szybko podnośnik, podpiąłem - bez zmian.
    Zacząłem szukać ciągłości w wiązce drzwi. I teraz w skrócie:

Przełącznik kierowcy ma następujące przewody i kolory:
    1 - niebiesko-czerwony: 12V gdy naciskamy opuszczanie
    2 - szaro-zielony: 12V gdy naciskamy podnoszenie
    3 - brązowy: MASA
    4 - czarny: 12V po stacyjce na stałe czyli podświetlenie (?)

Z kolei do wtyczki podnośnika na PINy idą następujące kolory:

1 - czerwony: i na nim nic nie mam a chyba powinno być 12V?
    2 - szaro zielony 12V podnoszenie
    3 - niebiesko-czerwony 12V opuszczanie
    4 - brązowy - MASA
    5 , 6 - puste

Sprawdziłem ciągłość w drzwiach i wg poniższego zdjęcia znalezionego w necie:

Opel Corsa B 1.2 16V 5D - Nie działa podnośnik el. szyby drzwi kierowcy (5D)

na pinie 29 mam masę a na pinie 30 ten czerwony przewód - ciągłość w drzwiach w gnieździe jest OK.

Jeśli na tym czerwonym przewodzie jak mniemam ma być 12V to po stronie wtyczki między 29 i 30 powinienem zmierzyć 12V a jest pusto.
    Między 29 a 19 (19 to czarny przewód 12V po stacyjce) jest 12V po stronie wtyczki OK.

Teraz pytanie , czy ten czerwony przewód na PIN 1 to ma być 12V zasilające moduł silnika, a pozostałe 12V na pinach 2 i 3 to sterowanie, które nie działa bez zasilania na pin 1?

Jeśli tak, to gdzie szukać dalej po stronie auta a nie drzwi? trzeba bebeszyć całą instalację pod skrzynką bezpieczników czy można poszukać jakoś łatwiej?

Dalej, czy tam ma być to 12 V na czerwonym przewodzie?

Jeśli tak to jak sprawdzić "na krótko" podnośnik? Wziąć 12 V bezpośrednio z akumulatora i wpiąć do instalacji po stronie drzwi czy jak?

Uprzedzając - w Corsie B 5D podnośniki pasażera i kierowcy mają inne kostki i podmienić na próbę się nie da.

Dziękuję za pomoc.

0 2
  • Sklep HeluKabel
  • #2 27 Cze 2014 23:01
    andrzej20001
    Poziom 43  

Zobacz przewody w gumie przelotki . FIZYCZNIE

1
  • Sklep HeluKabel
  • #3 28 Cze 2014 22:40
    narda
    Poziom 9