Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

krups XP 7200 - po nagrzaniu bojlera migają wszystkie kontrolki nie pracuje

felek46 28 Cze 2014 17:49 2454 5
  • #1 28 Cze 2014 17:49
    felek46
    Poziom 6  

Włączam -grzeje i grzeje i grzeje bojler -robi się bardzo mocno gorący-włączają się wszystkie kontrolki migają i nic się nie dzieje . Wyłączam dopływ prądu boby się spalił. Po kolejnym włączeniu od razu wszystko miga i nic. Kod wyświetla się 9. Raz już tak się zrobiło ale po drugim czy trzecim włączeniu ustąpiło -a teraz nie chce . Co jest ??? Pomocy -Proszę

2 5
  • #2 02 Lip 2014 21:25
    nioop

Specjalista AGD

A ja bym obstawiał czujnik na NTC na boilerze..

Sprawdzić czy występuje na nim jakakolwiek rezystancja, która w temperaturze pokojowej , w zależności od ustawień multimetru powinna wskazywać na początku liczbę "1"

Drugą możliwością może być odklejenie się styku czujnika bądź też odklejenie się całego czujnika..

0
  • #3 23 Sie 2014 21:47
    horn.info
    Poziom 12  

Z objawu wynika że, przyczyną jest uszkodzenie płyty z elektroniką zasilania (ta boczna) naprawa bez mapy nie jest możliwa.

Dodano po 10 [minuty]:

Kod błędu nr 9 informuje o błędzie odczytu odczytu wartości związanej z temperaturą lub też odklejeniu się płytki z NTC od bloku, brak optymalnego odczytu w czasie spowodowało by odłączenie przekaźnika grzałki. Jeśli grzałka grzeje bez przerwy to spowoduje to uszkodzenie zabezpieczenia termicznego na bloku. Miganie wszystkich diod wskazuje na jakąś anomalie. Jesli nie NTC i połączenie z płytą to jednak obstawiam na elektronikę.

0
  • #4 27 Lis 2014 14:31
    globuslodz
    Poziom 2  

Witam.Dzisiaj miałem ten sam problem błąd 9 .Po sprawdzeniu elementów związanych grzaniem (wszystkie OK) zamierzałem kupić płytkę elektroniki.Po spokojnym przemyśleniu,wyczyściłem wszystkie styki i poprawiłem połączenia wszystkich złączy na grzałce błąd 9 przeszedł do historii .

-1
  • #5 29 Lis 2014 11:11
    djanek
    Poziom 12  

Błąd 09 - czujnik NTC. Wystarczy delikatnie przelutować połączenie do czujnika, ja osobiście wlutowuję kawałki cienkiego druciku i jest OK

-1
  • #6 02 Kwi 2016 09:43
    felek46
    Poziom 6  

Awaria okazała się skomplikowana i naprawa zbyt kosztowna- rozwiązałem problem wyrzucając ustrojstwo do śmieci.

0