Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

krups XP 7200 - po nagrzaniu bojlera migają wszystkie kontrolki nie pracuje

28 Cze 2014 17:49 2883 5
 • Poziom 6  
  Włączam -grzeje i grzeje i grzeje bojler -robi się bardzo mocno gorący-włączają się wszystkie kontrolki migają i nic się nie dzieje . Wyłączam dopływ prądu boby się spalił. Po kolejnym włączeniu od razu wszystko miga i nic. Kod wyświetla się 9. Raz już tak się zrobiło ale po drugim czy trzecim włączeniu ustąpiło -a teraz nie chce . Co jest ??? Pomocy -Proszę
 • Relpol przekaźniki

 • Specjalista AGD
  A ja bym obstawiał czujnik na NTC na boilerze..

  Sprawdzić czy występuje na nim jakakolwiek rezystancja, która w temperaturze pokojowej , w zależności od ustawień multimetru powinna wskazywać na początku liczbę "1"

  Drugą możliwością może być odklejenie się styku czujnika bądź też odklejenie się całego czujnika..
 • Relpol przekaźniki
 • Poziom 12  
  Z objawu wynika że, przyczyną jest uszkodzenie płyty z elektroniką zasilania (ta boczna) naprawa bez mapy nie jest możliwa.

  Dodano po 10 [minuty]:

  Kod błędu nr 9 informuje o błędzie odczytu odczytu wartości związanej z temperaturą lub też odklejeniu się płytki z NTC od bloku, brak optymalnego odczytu w czasie spowodowało by odłączenie przekaźnika grzałki. Jeśli grzałka grzeje bez przerwy to spowoduje to uszkodzenie zabezpieczenia termicznego na bloku. Miganie wszystkich diod wskazuje na jakąś anomalie. Jesli nie NTC i połączenie z płytą to jednak obstawiam na elektronikę.
 • Poziom 2  
  Witam.Dzisiaj miałem ten sam problem błąd 9 .Po sprawdzeniu elementów związanych grzaniem (wszystkie OK) zamierzałem kupić płytkę elektroniki.Po spokojnym przemyśleniu,wyczyściłem wszystkie styki i poprawiłem połączenia wszystkich złączy na grzałce błąd 9 przeszedł do historii .
 • Poziom 12  
  Błąd 09 - czujnik NTC. Wystarczy delikatnie przelutować połączenie do czujnika, ja osobiście wlutowuję kawałki cienkiego druciku i jest OK
 • Poziom 6  
  Awaria okazała się skomplikowana i naprawa zbyt kosztowna- rozwiązałem problem wyrzucając ustrojstwo do śmieci.