logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Odbiór DVB-T w kamienicy w Warszawa-Śródmieście

life27 28 Cze 2014 23:03 1953 6
REKLAMA
  • #1 13750081
    life27
    Poziom 15  
    Posty: 263
    Ocena: 94
    Witam.
    Mieszkanie parter w kamienicy w Śródmieściu, grube mury, okno pod kątem skierowane na Pałac Kultury, ale zasłania fasada bloku naprzeciwko.

    Na zwykłej antenie teleskopowej (takiej jak kiedyś dołączali do małych telewizorów) udało mi się złapać Wszystkie kanały TVP + TVN HD i niczego więcej.

    Dla przykładu:
    TVP 1
    jakość sygnału waha się 15-48%
    siła sygnału 77%

    TVP2
    jakość sygnału waha się 20-40%
    siła sygnału 77%

    TVN HD
    jakość sygnału waha się 90-100%
    siła sygnału 43%

    Szukam jakiejś anteny pokojowej.
    Czy taka naprawi sytuację i pozwoli na odbiór reszty kanałów?
    http://www.dipol.com.pl/antena_dvb-t_wewnetrzna_ze_wzmacniaczem_signal_A6030.htm



    Temat wydzieliłem z https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2312053.html .
    Regulamin pkt 3.1.19. [SP5ANJ]
  • REKLAMA
  • #2 13750950
    KOCUREK1970
    Specjalista Sieci, Internet
    Posty: 35472
    Pomógł: 3835
    Ocena: 5435
    life27 napisał:
    Szukam jakiejś anteny pokojowej.
    Czy taka naprawi sytuację i pozwoli na odbiór reszty kanałów?

    Jedyna sensowna odpowiedz, to kupić i sprawdzić.
    Nikt głowy nie da.
  • REKLAMA
  • #3 14040060
    life27
    Poziom 15  
    Posty: 263
    Ocena: 94
    najlepiej odbiera z anteny teleskopowej radiowej... Ale tylko wszystkie TVP + TVN
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #4 14040605
    irekr
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9683
    Pomógł: 1192
    Ocena: 1237
    Bardzo dobrze w warunkach ścisłej zabudowy śródmiejskiej sprawdza się takie cudo:
    http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_3-21-69_dvb-t_A0315.htm
    Obowiązkowe bez wzmacniacza, z samym symetryzatorem. Jest na tyle mała że można ją zamocować do prostego uchwytu nad oknem, kierunek ustawiamy "na oko", bo w warunkach jakie opisujesz mamy do czynienia tylko z sygnałami odbitymi.
    Ale te sygnały odbite są bardzo silne, na wskazania pokazywane przez dekoder/odbiornik specjalnie bym nie liczył, niewiele mają wspólnego z prawdą.

    Antena jak widzisz kosztuje majątek.
    Być może trzeba będzie zaopatrzyć się w tłumik.
  • REKLAMA
  • #5 14113137
    life27
    Poziom 15  
    Posty: 263
    Ocena: 94
    irekr - jesteś magikiem :) mam teraz chyba ze 40 kanałów (z czego część radiowa).
    Dzięki, ta antena zdała egzamin...
  • Pomocny post
    #6 14114426
    irekr
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 9683
    Pomógł: 1192
    Ocena: 1237
    Ważne, byś miał wszystkie 3 MUX-y, sygnały radiowe nie są Ci do niczego potrzebne. I tak najlepiej jest przeskanować ręcznie kanały 27, 48 i 58, resztę usunąć.


    A z tym magikiem nie przesadzaj, to tylko 38 lat praktyki...
  • #7 14114747
    life27
    Poziom 15  
    Posty: 263
    Ocena: 94
    Radia wywalę bo i tak nie działają, pousuwam tez zakodowane kanały.

    Doświadczenie i to jest właśnie słowo klucz. Sam pan sprzedawca z Dipolu doradzał mi zupełnie odmienne anteny z zasilaczem...

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem odbioru sygnału DVB-T w mieszkaniu na parterze w Warszawie-Śródmieściu, gdzie grube mury i zasłonięte okno utrudniają dostęp do kanałów telewizyjnych. Użytkownik uzyskał sygnał tylko z kanałów TVP i TVN HD, a jakość sygnału była zmienna. Uczestnicy forum sugerowali zakup anteny pokojowej, w tym modelu bez wzmacniacza, który dobrze sprawdza się w warunkach miejskich. Po zastosowaniu polecanej anteny, użytkownik zwiększył liczbę odbieranych kanałów do około 40, co potwierdziło skuteczność rekomendacji. Podkreślono również znaczenie ręcznego skanowania kanałów oraz eliminacji niepotrzebnych sygnałów radiowych.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA