Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału kanałów po podłączeniu dekodera

05 Lip 2014 15:18 3972 23
  • Poziom 8  
    kupiłem dekoder KORR HD158 + kabel do podłączenia dekodera pod TV oraz kabel do podłączenia dekodera z anteną. Końcówki jakie dostałem wraz z kablem nie pasują do skrzynki, która wydaje mi się być skrzynką z wyjściem antenowym, dlatego pożyczyłem jedną końcówkę od starego kabla łączącego router ze wspomnianą skrzynką.
    Jest to jedyna taka skrzynka w mieszkaniu więc wydaje się być tą jedyną właściwą :)
    Dekoder wyszukał mi bagatela 8 kanałów (MUX3) lecz żaden z nich nie odbiera dobrze. Obrazu nie ma w ogóle, a dźwięk jest mocno zniekształcony.
    Co sprawdzić, co zmienić? Help :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    modessef1 napisał:
    dlatego pożyczyłem jedną końcówkę od starego kabla łączącego router ze wspomnianą skrzynką

Że CO?.
    Może jeszcze raz po polsku kolega to opisze.
    Po co Ci kabel do anteny i do jakiejś skrzynki i do tego router.....
  • Poziom 8  
    z tej skrzynki wychodzą trzy damskie końcówki. Do jednej z nich monter UPC podłączył mi router. Skrzynka jest w ścianie tuż za telewizorem, a jako, że to jedyna skrzynka w mieszkaniu które od niedawna wynajmuję to doszedłem do tego, że pewnie i można tam podpiąć kabel od dekodera dvb-t mając nadzieje, że jest tam wyjście antenowe..
    Wiem, że spółdzielnia do której należy blok ma umowa z UPC na dostarczanie TV dla mieszkańców.
  • Poziom 18  
    A te damskie końcówki są jakoś opisane ? Może zrób fotke tej tajemniczej
    skrzynki, szczególnie środka i wrzuć na forum poprzez 'dodaj obrazek'....
  • Poziom 43  
    modessef1 napisał:
    że pewnie i można tam podpiąć kabel od dekodera dvb-t mając nadzieje, że jest tam wyjście antenowe..
    Wiem, że spółdzielnia do której należy blok ma umowa z UPC na dostarczanie TV dla mieszkańców.

Ta skrzynka, to pewnie gniazdko multimedialne.
    Dekodera DVB-T NIE WOLNO podłączać do sieci kablowej, zresztą, tam nie ma sygnału dla tego dekodera.
    Chcesz mieć DVB-T, to kupujesz własną antenę i robisz własną instalację. Instalacja UPC się do tego NIE NADAJE!.
  • Moderator - SAT
    Prawdopodobnie masz mozliwość odbioru kilkudziesięciu cyfrowych kanałów jakie oferuje UPC, potrzebujesz telewizor bądź dekoder wyposażony w DVB-C. To są kanały niekodowane.
    Do dekodera DVB-T potrzebujesz anteny.
  • Poziom 8  
    Brak sygnału kanałów po podłączeniu dekodera
    oto zdjęcie środka tajemniczej skrzynki.
  • Poziom 8  
    no to oddam..
    pytanie czemu dekoder na początku znajdywał kilka kanałów?
    co ciekawe teraz już nic nie znajduje.. obym nic nie popsuł..
    Konsultant z UPC pytał mnie czy mam własny dekoder, albo wbudowany w tv bo jak nie to muszą dostarczyć mi własny za 10zł/mc więc stwierdziłem, że kupię swój bo raz, że taniej, a dwa to może złapie jakieś kanały naziemnej..

Edit: podłączyłem antenę bezpośrednio pod TV i mam wiele zaśnieżonych kanałów i jeden który odbiera idealnie. Rozumiem, że jak kupię dekoder dvb-c to zaśnieżone kanały zaczną odbierać normalnie? Mogę mieć swój dekoder dvb-c czy muszę mieć dekoder z UPC? Podpowiedzcie mi to jeszcze dziś bym poleciał wymienić dekoder
  • Poziom 8  
    Mam tv samsung LE32A551P2R. Z tego co wyczytałem ma wbudowany tuner analogowy. Do UPC w takiej sprawie dziś nie zadzwonię. Infolinia w takich sprawach czynna od pn-sob
  • Poziom 43  
    modessef1 napisał:
    Rozumiem, że jak kupię dekoder dvb-c to zaśnieżone kanały zaczną odbierać normalnie?

Nadal będą zaśnieżone ;) .
    Dekoder DVB-C odbiera kanały CYFROWE (w UPC około 35 ).
    modessef1 napisał:
    Mogę mieć swój dekoder dvb-c czy muszę mieć dekoder z UPC?

Na dekoderze własnym będziesz miał do oglądania TYLKO 35 kanałów, na dekoderze od operatora tyle ile oferuje w danym pakiecie cyfrowym.
    modessef1 napisał:
    Podpowiedzcie mi to jeszcze dziś bym poleciał wymienić dekoder

Dekodera DVB-C NIE kupisz w żadnym normalnym sklepie (ME, Avans, MM, RTV-Euro-AGD,,,), tylko net - cena od 300 zł i w górę.
  • Poziom 8  
    to nie rozumiem jak mam zacząć odbierać bez zaśnieżenia te kanały analogowe?
    Przepiąłem kabel ze środkowego do prawego wyjścia tak jak ktoś pisał, ale to nic nie zmieniło. Nadal tylko jeden kanał odbiera bardzo dobrze, a pozostałe są zaśnieżone. Dekoder dvb-t na szczęście udało już się zwrócić. Pozostaje mi zamówić jakiś pakiet kanałów z UPC. Ale spokoju nie dają mi te zaśnieżone, musi być jakiś sposób
  • Poziom 35  
    UPC udostępnia około 35 kanałów cyfrowych, nie trzeba mieć abonamentu.
  • Poziom 18  
    Tam na górze jest jasno napisane, że potrzebny jest dekoder DVB-C... a nie T
  • Poziom 43  
    modessef1 napisał:
    monter UPC podłączył mi router

Czy Ty w ogóle masz usługę TELEWIZYJNĄ z UPC, czy TYLKO internet?.
    Jerzykowski
    Ten "rozgałęźnik" to zwrotnica multimedialna i MUSI zostać.
  • Poziom 8  
    Nie mam usługi TV, sam internet. Ale skoro UPC za darmo udostępnia ileś tam kanałów to na nic nie powinno mieć to wpływu.
    Nie mogę ominąć tego rozgałęziacza bo kabel ma inną końcówkę (taka cienka igiełka).
  • Poziom 43  
    modessef1 napisał:
    Nie mam usługi TV, sam internet.

No to NIE masz żadnej telewizji - proste.
    modessef1 napisał:
    Ale skoro UPC za darmo udostępnia ileś tam kanałów to na nic nie powinno mieć to wpływu.

Pakiet analogowy, jak i cyfrowy jest PŁATNY.
    Te 35 darmowych programów jest w wersji cyfrowej i dostępne TYLKO i WYŁĄCZNIE dla osób posiadających jakąkolwiek usługę telewizyjną (taki darmowy multiroom).
    http://www.upc.pl/telewizja/analogowa/
    http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/det...C5%82y-cyfrowe-%E2%80%93-wymagania-techniczne
    http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answers/det...C5%82y-cyfrowe-%E2%80%93-wymagania-techniczne
  • Poziom 35  
    Nie jest tak jak piszesz.
    Fakt, informacje zacytowane potwierdzają Twoją teorię, ale znam wiele przypadków, gdzie te około 35 cyfrowych kanałów (ich liczba się zmienia - oscyluje w okolicy 35) działa mimo że nie uruchomiona jest żadna usługa telewizyjna.
    Dla autora tematu była by to alternatywa do telewizji DVB-T, którą usiłował uruchomić, kosz zakupu dekodera, o ile posiadany telewizor nie posiada DVB-C, to od 50 (używany) w górę...