Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY TA-F461R - Jak prawidłowo zdiagnozować końcówkę mocy MOS?

10 Lip 2014 20:56 1032 7
  • Poziom 30  
    Witam

Padły tranzystory mocy 2SJ200/2SK1529 (kanał prawy). Padł jeden rezystor źródłowy przy 2SJ200 oraz rezystor bezpiecznikowy 100Ω z drivera Q359 sterującego 2SK1529.

Bipolarne jak chciałem po naprawie przetestować bezstratnie to odpalałem bez końcówek mocy na samych driverach. A tutaj?
    Uruchomiłem bez MOS'ów i mam na rezystorze R369 spinającym drivery prawie napięcie zasilania -38V (przepływa przez niego 10mA) zamiast około +/-1,9V i grzeje mi się driver Q357 oraz Q359. Jak wyłączę na 2-3 minuty zasilanie i włączę ponownie, to najpierw mam +40V na tym rezystorze i dioda LED BIAS nie świeci, a po chwili jak już zdążą klepnąć przekaźniki pojawia się -38V i zaświeca się LED BIAS.

Nie wiem czy ten poziom nie wynika z tego, że nie ma kocówek, czy też jednak coś leży tylko znaleźć nie mogę. Tranzystory niby są dobre.
    Na diodach zenera w obwodzie current reg mam na lewym i prawym kanale takie same napięcia. Na current mirror (C) trochę inaczej -41.3V a jak się zapali led -39.2V. Na sprawnej -39.4V.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 41  
    Połącz emiter Q359 lub emiter Q360 z wyjściem (punkt połączenia R372 i R373) i sprawdź jak się to zachowa
  • Poziom 30  
    No właśnie czegoś mi brakowało, i widzę że sprzężenia zwrotnego.
    Podłączyłem te rezystory 100Ω R370 i R371 razem do wyjścia i.. na słuchawkach to nawet działa.

No nic, pozostaje gdzieś zakup końcówek mocy. Gdzie trafić na oryginały.

Dzięki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 41  
    Nie mam pojęcia gdzie oryginały można kupić
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 30  
    W tym temacie na dole - Link została podana firma, ale to rok 2005.
    Czy nadal można tam kupić bezpiecznie?
    Szukając na szybko na ebay jest to podobny pułap cenowy.
  • Poziom 41  
    Henryk, wpisz sobie w google frazę ''obsolete parts 2sj200''. Wyświetli Ci wiele linków gdzie możesz je kupić.
  • Poziom 30  
    Zamówiłem w magservie. Dam znać co przyszło.