Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kompresor / piaskarka do piaskowania szkła, drewna, aluminium - jaki

abyss 11 Jul 2014 11:40 5838 6
 • #1
  abyss
  Level 14  
  Jest wątek na temat kompresorów gdzie poruszane są głównie "ciężkie" maszyny o dużych wydajnościach - używane do piaskowania felg albo sporych, zardzewiałych mechanicznych elementów. Ponieważ to zupełnie inna klasa zastosowań otwieram nowy wątek.
  Jakie kompresory /piaskarki / kabiny polecicie do piaskowania drobnych, szklanych drewnianych lub aluminiowych elementów z małymi detalami ? Chodzi o piaskowanie dekoracyjne np. butelek, słoików, tabliczek reklamowych, pudełek etc które wykonuje się poprzez naklejoną maskę z folii z wyciętym wzorem.
  Z innych wątków wynikało by, że raczej kompresor śrubowy o możliwie dużej wydajności - bez wielkiego zbiornika - ale są tu na pewno osoby które znają temat i może udzielą podstawowych rad by nie pchać się z zakupami w złym kierunku.
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  abyss
  Level 14  
  Na niektórych "zachodnich" stronach trafiałem na zestawy rzeczywiście miniaturowej wielkości, mieszczące się na biurku - ale NIE o taką zabawkę mi chodzi. Pisząc o "nie ciężkich maszynach" miałem raczej na myśli uniknięcie zbiornika ciśnieniowego o pojemności 2m sześciennych. Jako, że piaskowanie wymaga sporego, stałego wydatku powietrza - a nie tylko wysokiego ciśnienia - to zdaje się jest on (zbiornik) zbędny - ale właśnie dlatego o to pytałem jaki kompresor czy ewentualnie zestaw jest wart uwagi. Zgaduję, że pewnie jakiś śrubowy o wydajności rzędu 50m3/h i ciśnieniu 8 bar.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  abyss
  Level 14  
  A nie ma gotowych rozwiązań które są sprawdzone?
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  abyss
  Level 14  
  Niestety jestem zmuszony zamknąć temat - jest stary i nikt nie może na niego odpowiedzieć bez naruszania regulaminu. Może temat wróci w innym wątku. Jak widać na forum brak jest wiedzy lub chęci podzielenia się nią na temat konkretnych modeli kompresorów (a w szczególności - śrubowych).