Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przenośna ładowarka do laptopa

11 Lip 2014 13:36 4701 24
  • Poziom 8  
    Witam,

poszukuję prznośnej ładowarki do laptopa. A dokładniej to do HP i Lenovo. Przeważnie na Allegro są jakieś tanie chińskie za przysłowiowe 5 zł, które wg opini na forach wytrzymują tydzień. Zainteresowałem się Power Bankami, ale tu za to jak już jakieś są to są to modele dedykowane do danego laptopa. Moje laptopy potrzebują napięcia 18,5V (HP) oraz 20V (Lenovo). Znalazłem jeden ciekawy Power Bank z jakąś technologią eUSB - podobno jakaś innowacja - sam dostosowuje napięcie do ładowanego urządzenia. Pojemność w stosunku do ceny też ma niczego sobie. Co o tym myślicie?

http://allegro.pl/bateria-zewnetrzna-eusb-power-bank-romoss-10400mah-i4363992313.html
  • Poziom 8  
    Musiałbym kupić dwie baterie (tak jak pisałem - potrzebuję do dwóch laptopów), cena wyszłaby podobna, a miałbym kłopot z wyciąganiem i wkładaniem baterii (wyłączanie laptopa, itd.). Poza tym nawet największe zamienniki nie mają pojemności 10400 mAh.
  • Pomocny dla użytkowników
    piskor328 napisał:
    Poza tym nawet największe zamienniki nie mają pojemności 10400 mAh.

Co z tego? To jest pojemność ogniwa w power banku! Zakładając, że jego napięcie to 3,7V, to gromadzi ono około 37Wh energii, co prowadzi do prostego wniosku, że nie naładujesz nim nawet takiej mniej pojemnej baterii w laptopie (50Wh).
    Nie masz opcji zakupu dodatkowej baterii do tych laptopów, która pasuje do wnęki MultiBay?
  • Poziom 32  
    Sprawdź czy twoje laptopy przypadkiem nie obsługują dodatkowych baterii, tzw "podróżnych".
  • Poziom 8  
    @speedy9 w tym urządzeniu są 3 pakiety ogniw po 3.7V, co daje napięcie 11.1V. W przeliczeniu na Wh wychodzi ich 120.

Baterie podróżne? Co to takiego?
  • Poziom 8  
    Droga sprawa i tez dedykowana. A to mam fajne, bo podłącze, podładuje i mogę odpiąć. W dodatku ładnie wygląda i ma ogniwa Samsunga, z tego co czytałem to najlepsze teraz :)
    piskor328 napisał:
    @speedy9 w tym urządzeniu są 3 pakiety ogniw po 3.7V, co daje napięcie 11.1V. W przeliczeniu na Wh wychodzi ich 120.

Gęstość energii w akumulatorach LiPol to około 200Wh/kg. Gdyby ten power bank miał takie parametry jak piszesz jego gęstość energii byłaby około 600Wh/kg - nierealne!
    To co ja napisałem przelicza się ładnie właśnie na około 200Wh/kg.
    Kup i sam sprawdź, tylko nie bądź zawiedziony.
    Potrzebowałbyś power banku o pojemności około 30000mAh by naładować baterię w laptopie podczas jego działania.
  • Poziom 8  
    Tam są ogniwa Li-Ion i pojemność 10400 jest jak najbardziej realna.

Bardziej interesuje mnie ta technologia eUSB. Miał ktoś z tym kontakt?
    piskor328 napisał:
    Tam są ogniwa Li-Ion i pojemność 10400 jest jak najbardziej realna.

LiPo mają większą gęstość energii niż LiIon. Ja nie zaprzeczam pojemności. Patrząc na masę tego power banku mogę się założyć, że siedzi tam albo jedno ogniwo 3,7V 10,4 Ah albo 2 o pojemności 5200mAh połączone równolegle.
    Pojedyncze ogniwo ~5000mAh waży około 90g, dwa to 180g, a power bank waży z obudową 262g. Odpowiedź nasuwa się sama: garbate aniołki nie istnieją.
    Tutaj pięknie widać, że ma 38,5Wh:

Link

Ja Cię tylko przestrzegam przed nadmiernym entuzjazmem. Zrobisz jak uważasz.
  • Poziom 8  
    Z tego co wyczytałem to faktycznie te powerbanki mają napięcie 3,7V - te które ładują urządzenia przez USB, z napięciem wyjściowym 5V. Myślisz, że to urządzenie ma tyle samo Wh? Takie samo napięcie? Popołudniu idę do sklepu w Krakowie je obejrzeć.
  • Poziom 8  
    Kupię w Świecie Baterii z Krakowa, dają 30 dni na zwrot :) Dam znać za jakiś czas co i jak :)
  • Poziom 8  
    @speedy9, faktycznie ładowarka nie jest w stanie naładować laptopa dwukrtonie - Panowie w sklepie dokładnie wytłumaczyli mi jak to działa. Mimo wszystko wziąłem i sprawuje się w miarę ok :) Jest w stanie naładować do pełna baterię laptopa :)

Przy okazji kupiłem też kilka Power Banków marki Green Cell, bardzo tanie w stosunku do pojemności, a przy tym wykonanie dużo lepsze niż te banki energii z Allegro... Ogólnie polecam sklep Świat Baterii z Krakowa :)
  • Poziom 8  
    DC 4652 mAh
    FCC 4321 mAh (ma już prawie rok)

ładuję od stanu hibernacji (czyli ok. 5%) do pełna
  • Poziom 2  
    Pytanko ile razy naładowałeś do fulla baterie w telefonie tym bankiem 13 tyś.(i jaka pojemność baterii w telefonie)? Mam S5 i przymierzam się do tego PB. Do tej pory korzystałem z IPQ 7800 i był świetny (jest) ale ma 1 A na wyjściu czyli nie bardzo do S5 bo ten ma 2 A.
  • Poziom 8  
    Mam aktualnie HTC One M8 (bateria 2600 mAh) i przeważnie udaje mi się 3 razy do pełna naładować. Dodam jeszcze, że nie ładuję na wyłączonym telefonie tylko normalnie z niego korzystam podczas ładowania.
  • Poziom 2  
    Dzięki za info. To jeszcze dopytam, ładowanie bankiem z 1 A na wyjściu fona który potrzebuje 2 A skutkuje tylko wolniejszym ładowaniem (lub nienaładowaniem) czy czymś jeszcze - uszkodzeniem może?
  • Poziom 8  
    Z tego co czytałem to jedynie przy lapkach tak jest, że może się uszkodzić (jak pracuje się na samym kablu), bo wtedy podzespoły nie dostają odpowiedniej mocy. W przypadku telefonu będzie się po prostu wolniej ładować.