Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup niewyrejestrowanego auta z Niemiec

mumiok 04 Sie 2018 15:40 2199 40
  • #1 04 Sie 2018 15:40
    mumiok
    Poziom 13  

chcę zakupić auto i jest ono z Niemiec ale już w Polsce, sprzedający mówi, że blachy są normalne niemieckie (nie tymczasowe z żółtym lub czerwonym paskiem - bo nie ma obowiązku wyrejestrowania)

Moderowany przez T5:

0 29
  • #2 04 Sie 2018 15:51
    KapitanSTS
    Poziom 23  

Czy aby napewno są to oryginalne blachy z legalizacja czy tylko tektura robiona na zamówienie.

1
  • #3 04 Sie 2018 15:59
    mumiok
    Poziom 13  

KapitanSTS napisał:
    Czy aby napewno są to oryginalne blachy z legalizacja czy tylko tektura robiona na zamówienie.

w ogłoszeniu jest, że można wracać na blachach do domu więc dopytałem czy są to żółte czy czerwone (pasek, naklejka z datą ważności) a on, że nie normalne niemieckie i go dopytuję to jak ja zarejestruję auto w PL skoro ono nie jest wyrejestrowane z DE a on, że nie ma obowiązku więc:

1. kłamie, że auto zostało wyrejestrowane
    2. auto zostało wyrejestrowane, przyjechało na lawecie i założył lewe tablice kuponione na olx lub allegro

0
  • #4 04 Sie 2018 16:09
    ociz
    Moderator Samochody

Tablice mogą być oryginalne, muszą być tylko usunięte naklejki jeśli został wyrejestrowany, jeździć nim nie można. Jeśli nie wyrejestrowany w DE to nie zarejestrujesz w PL.

0
  • #5 04 Sie 2018 16:19
    mumiok
    Poziom 13  

ociz napisał:
    Tablice mogą być oryginalne, muszą być tylko usunięte naklejki jeśli został wyrejestrowany, jeździć nim nie można. Jeśli nie wyrejestrowany w DE to nie zarejestrujesz w PL.

facet mówi, że nie ma obowiązku i auto nie jest wyrejestrowane więc kłamie w takim razie jak on je do Polski sprowadził, Niemiec mu sprzedał i ot tak sobie

natomiast umowę k-s powiedział, że sporządzamy między sobą

0
  • #6 04 Sie 2018 17:05
    andrzej20001
    Poziom 43  

Zdajesz szyldy i rejestrujesz urzad zgłasza w de. Jak kupiłeś auto w wawa a rejestrujesz w katow to też wyrejestrowujesz ? Masz dowód kartę i tablice plus umowa. Tablice jak w briefie tylko . Numery 2 brief takie same muszą byc.

1
  • #7 04 Sie 2018 17:07
    coperfild
    Poziom 33  

Co Cię obchodzi jak przyjechało, jak ma w briefie pieczątkę że wyrejestrowane wtedy jest ok. można u nas zarejestrować, a auta przeważnie nie kupujesz tam od właściciela tylko z placu od tych w kaszkietach z koca.

1
  • #8 04 Sie 2018 17:22
    andrzej20001
    Poziom 43  

Ostatnio kupilem blachy naklejka spalin wszystko jak w brief i nie bylo klopotu. Ale w urzedzie czasem cepy siedza. Polska....

1
  • #9 04 Sie 2018 17:24
    mumiok
    Poziom 13  

coperfild napisał:
    Co Cię obchodzi jak przyjechało, jak ma w briefie pieczątkę że wyrejestrowane wtedy jest ok. można u nas zarejestrować, a auta przeważnie nie kupujesz tam od właściciela tylko z placu od tych w kaszkietach z koca.

mnie to nie obchodzi jak przyjechało bo jak bez tablic to powinno na lawecie, mogło na lewych tablicach z allegro a mogło na tych oryginalnych, obchodzi mnie jedynie to, że auto jest niewyrejestrowane więc w dowodzie niemieckim nie będzie adnotacji skoro ten gościu mówi, że jest niewyrejestrowane to zakładam, że tak jest
    andrzej20001 napisał:
    Zdajesz szyldy i rejestrujesz urzad zgłasza w de. Jak kupiłeś auto w wawa a rejestrujesz w katow to też wyrejestrowujesz ? Masz dowód kartę i tablice plus umowa. Tablice jak w briefie tylko . Numery 2 brief takie same muszą byc.

jednak to obszar tego samego kraju, zwykle pokazujemy umowę k-s lub fakturę i dają nam dowód tymczasowy, zazwyczaj auta z Niemiec są już wyrejestrowane a to moje nie jest

nie chciałbym zasuwać do urzędu niemieckiego po pieczątkę w dowodzie, że wyrejestrowałem pojazd

nie wiem jak jest teraz z tym więc pytam

0
  • #10 04 Sie 2018 17:25
    andrzej20001
    Poziom 43  

Spytaj w swiom. Niemiec nie sprzeda ci auta niewyrejestrowanego. Może jeszcze z oc byśmy chcieli....

1
  • #11 04 Sie 2018 17:27
    mumiok
    Poziom 13  

odpowiedź taką dostałem

Cytat:
    Są nowe przepisy ktore mówią ze nasz urzad wysyła tablice i potwierdza rejestracje w Polsce. Wtedy Niemcy automatycznie wymeldowują.

takie coś znalazłem
    http://www.rejestracjasamochodu.pl/pytania-i-odpowiedzi/#3
    Cytat:
    3. Czy kupując pojazd z Niemiec musi być on wyrejestrowany?

Pojazd kupiony z niemieckimi dokumentami rejestracyjnymi nie musi być wyrejestrowany w Niemczech. Polski urząd komunikacji dokona rejestracji auta i zgłosi to do Niemiec, zabierze przy tym niemiecki dowód rejestracyjny.
    Jednak niemieckie firmy ubezpieczeniowe wymagają adnotacji o wyrejestrowaniu, by zakończyć ubezpieczenie – można tego dokonać w Konsulacie Niemieckim.

4. Czy można w Polsce wyrejestrować zarejestrowany w Niemczech samochód?

Tak, można to zrobić w Konsulacie. Niezbędne dokumenty to umowa kupna, dowód rejestracyjny cz. I i II lub Fahrzeugbrief (karta pojazdu) oraz niemieckie tablice rejestracyjne.
    Opłata za wymeldowanie to 70 euro.

0
  • #12 04 Sie 2018 17:35
    coperfild
    Poziom 33  

Dobra, to teraz tak zapytam ten co sprzedaje ma jakiś auto handel, z nim masz spisać umowę?

0
  • #13 04 Sie 2018 17:45
    mumiok
    Poziom 13  

coperfild napisał:
    Dobra, to teraz tak zapytam ten co sprzedaje ma jakiś auto handel, z nim masz spisać umowę?

tak ma normalnie zarejestrowaną działalność umowa k-s lub faktura na jego dane

0
  • #14 04 Sie 2018 18:33
    pp_pablo
    Poziom 20  

ociz napisał:
    Jeśli nie wyrejestrowany w DE to nie zarejestrujesz w PL.

Nieprawda. Od jakiegoś auto czasu nie musi być wyrejestrowane w Niemczech. Normalnie go się rejestruje w PL tylko trzeba zdać podczas rejestracji oryginalne tablice. Na przeglądzie też musi być wpis z numerem rejestracyjnym.

1
  • #15 04 Sie 2018 18:34
    coperfild
    Poziom 33  

Co do wyrejestrowana przez nasz urząd to jakiś mit, przynajmniej w Opolskim.

1
  • #16 04 Sie 2018 18:52
    pp_pablo
    Poziom 20  

coperfild napisał:

Urząd w PL nie wyrejestruje tylko zgłosi rejestrację na terenie RP do właściwego urzędu w DE. Najlepszym i sprawdzonym sposobem na "humorki i widzi misie" w WK jest poproszenie o uzasadnienie na piśmie (np. odmowy zarejestrowania). Sprawdzone wielokrotnie w różnych urzędach, przez różnych moich znajomych. Skoro składasz wniosek na piśmie, żądaj uzasadnienia odmowy na piśmie.
    Wiem też, że WK różnie podchodzą do swojego obowiązku.

1
  • #17 04 Sie 2018 19:09
    mumiok
    Poziom 13  

pp_pablo napisał:
    coperfild napisał:

Urząd w PL nie wyrejestruje tylko zgłosi rejestrację na terenie RP do właściwego urzędu w DE. Najlepszym i sprawdzonym sposobem na "humorki i widzi misie" w WK jest poproszenie o uzasadnienie na piśmie (np. odmowy zarejestrowania). Sprawdzone wielokrotnie w różnych urzędach, przez różnych moich znajomych. Skoro składasz wniosek na piśmie, żądaj uzasadnienia odmowy na piśmie.
    Wiem też, że WK różnie podchodzą do swojego obowiązku.

no ja czytałem, że jak WK nie wyrejestruje sam to można samemu w konsulacie niemieckim - koszt 70 euro i dopiero później WK a jaką oni mogą dać odmowę i później na piśmie, znając urzędy takie sprawy się będą ciągnęły długo a auto potrzebne

jak kupuję auto od Polaka to też muszę mieć umowę niemiecką przetłumaczoną (o ile on ma bo przecież od kogoś auto kupił?)

0
  • #18 04 Sie 2018 19:40
    pp_pablo
    Poziom 20  

Napisałeś, że sprzedający ma zarejestrowaną działalność więc wystawi Ci fakturę VAT-marża, do tego da Ci wypis z CEIDG (lub sam go ściągniesz), plus oświadczenie że sam sprowadził auto w roku .... i że ma podpisaną umowę ze stację (siecią) demontażu pojazdów. Od 24 lipca musi też na dokumentach być wpisany numer nadany przez Urząd Marszałkowski a dokładniej Departament ochrony środowiska (tzw. rejestr DBO).

Jeszcze raz napiszę, samochód nie musi być wyrejestrowany za granicą. Jak chcesz wydać 70Euro do idź do konsulatu.

PS. Samochody w Szwecji nie są wyrejestrowywane a w Polsce normalnie rejestrują.

1
  • #19 04 Sie 2018 20:52
    mumiok
    Poziom 13  

pp_pablo napisał:
    Jeszcze raz napiszę, samochód nie musi być wyrejestrowany za granicą. Jak chcesz wydać 70Euro do idź do konsulatu.

ale dobrze wiesz, że mój WK może mieć inne zdanie i powie abym im coś dostarczył co nie będzie możliwe albo czasochłonne

zapytam się w poniedziałek co i jak

0
  • #20 04 Sie 2018 21:00
    coperfild
    Poziom 33  

Dobra ze Szwecyij, a rozmowa o DE

0
  • #21 04 Sie 2018 21:13
    pp_pablo
    Poziom 20  

mumiok napisał:

ale dobrze wiesz, że mój WK może mieć inne zdanie

Wiem, że mogą mącić

mumiok napisał:
    i powie abym im coś dostarczył co nie będzie możliwe albo czasochłonne

Kolego co jest potrzebne do zarejestrowania pojazdu, jest jasno określone.

Jeśli auto jest z DE powinieneś mieć (oprócz wniosku o rejestrację z WK):
    1. Mały Brief + tłumaczenie
    2. Duży Brief + tłumaczenie
    3. Fakturę VAT lub VAT MARŻA
    4. Oświadczenie o terminie sprowadzenia auta do Polski
    5. Oświadczenie sprzedającego o posiadaniu umowy ze stacją (siecią) demontażu pojazdów
    6. Zaświadczenie o przeprowadzeniu badania technicznego
    7. Dokument identyfikacji pojazdu
    8. Wypis z CEIDG sprzedającego.
    9. W przypadku samochodu osobowego dokument potwierdzający zapłacenie akcyzy.

Dodano po 3 [minuty]:

coperfild napisał:
    Dobra ze Szwecyij, a rozmowa o DE

Zachowujesz się dokładnie jak niejedna paniusia w okienku WK. Jesteś niedoinformowany ;)

PS. Tylko się nie obrażaj :D :D :D

1
  • #22 04 Sie 2018 21:21
    mumiok
    Poziom 13  

[quote="pp_pablo"]

mumiok napisał:

1. Mały Brief + tłumaczenie
    2. Duży Brief + tłumaczenie
    3. Fakturę VAT lub VAT MARŻA
    4. Oświadczenie o terminie sprowadzenia auta do Polski
    5. Oświadczenie sprzedającego o posiadaniu umowy ze stacją (siecią) demontażu pojazdów
    6. Zaświadczenie o przeprowadzeniu badania technicznego
    7. Dokument identyfikacji pojazdu

tłumaczenia przysięgłe jak rozumiem?

badania techniczne już z PL okręgowej stacji kontroli?

jeżeli nie będzie kilku dokumentów to mam wracać do sprzedającego tak?

0
  • #23 04 Sie 2018 22:02
    pp_pablo
    Poziom 20  

1. Tłumacz przysięgły
    2. Nie musi być okręgówka
    3. Na pewno z brakami nie zarejestrujesz.

Wejdź na stronę www swojego WK i zobacz, może mają napisane co jest wymagane.

Z tym co ja wypisałem na pewno nie odeślą Cię z pod okienka z "kwitkiem"

Dodano po 31 [minuty]:

mumiok napisał:
    a jeżeli auto ma ważne badania techniczne to WK nie powinien ich przepisać na nowy dowód?

Bodajże od października będą honorować niemiecki TUV i nie będzie trzeba robić przeglądu, ale dokument identyfikacji i tak diagnosta będzie musiał wypisać i wprowadzić w Cepik, ale tego nie jestem pewny na 100%

mumiok napisał:

załóżmy, że będę miał wszystko a jednak WK stwierdzi, że nie ma pieczątki w dowodzie kiedy wyrejestrowana auto - co robić?

Nie bać się :D . Upierać się przy swoim, poprosić o rozmowę z dyrektorem WK może będzie bardziej kompetentny. W każdym urzędzie możesz poprosić o decyzję/stanowisko w danej sprawie na piśmie.

1
  • #24 04 Sie 2018 22:05
    ociz
    Moderator Samochody

pp_pablo napisał:
    Bodajże od października będą honorować niemiecki TUV

Z tego co wiem już honorują, ale tylko na tyle co jest ponad rok, czyli jak w Niemczech miał ważne np na 16 miesięcy to u nas wpiszą tylko na 4.

1
  • #25 04 Sie 2018 22:10
    pp_pablo
    Poziom 20  

Nie wiem tego dokładnie. Coś mi się kojarzy, że jak TUV jest ważny np. 2 lata to i tak wpiszą tylko na 1 rok bo u nas na taki czas jest ważny przegląd. Ale jak pisałem nie jestem tego pewny jak i daty wejścia w życie.

1
  • #26 05 Sie 2018 09:48
    andrzej20001
    Poziom 43  

Nic nie tłumaczysz . Pozycje w dowodach takie same jak w pl.Umowa może być dwujęzyczna. Od handlarza faktura i oświadczeńie.

1
  • #27 05 Sie 2018 19:27
    mumiok
    Poziom 13  

andrzej20001 napisał:
    Nic nie tłumaczysz . Pozycje w dowodach takie same jak w pl.Umowa może być dwujęzyczna. Od handlarza faktura i oświadczeńie.

to tłumaczę umowę niemiecką i dowód rejestracyjny czy nie?

0
  • #28 05 Sie 2018 20:21
    pp_pablo
    Poziom 20  

Jaką znowu umowę niemiecką. Kupujesz od handlarza więc dostaniesz fakturę VAT lub VAT Marża. Briefy tłumaczysz.

1
  • #29 05 Sie 2018 20:25
    andrzej20001
    Poziom 43  

Nie tłumaczysz briefu. Umowa niemiecka tak, niemiecko-polska dwujęzyczna nie.

0
  • #30 05 Sie 2018 20:27
    pp_pablo
    Poziom 20  

andrzej20001 napisał:
    Nie tlumaczysz briefu.

Żartujesz sobie?

1