Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić odkurzacz do 500zl?

12 Lip 2014 00:15 3501 6
  • Poziom 8  
    Wraz z żoną zastanawiamy się nad kupnem 1 odkurzacz ( nowy dom i nowy sprzęt ),większość mieszkania pokrywają panele , tylko w kilku pokojach mamy dywany ale i tak o dziwo mnóstwo kurzu się zbiera na podłodze.Nie posiadamy zwierząt.Odkurzacz powinien być lekki i zwrotny i bardzo dobrze by posiadał filtr czyszczący powietrze (zbieranie kurzu z powietrza). Jeżeli możecie coś zaproponować z własnego doświadczenia byłbym wdzięczny ( co kupić a czego unikać).Pozdrawiam serdecznie

Dodano po 4 [godziny] 31 [minuty]:

może ktoś posiada ten odkurzacz
    Electrolux T8 ZT3570 lub http://www.mediamarkt.pl/odkurzacz-samsung-sc4790,id-296303
  • Poziom 32  
    Jak mały i lekki to może Zelmer Odyssey? 1700W, filtr HEPA, dość cichy, niedrogi - ok. 240zł i świetnie wyposażony (m.in. szczotka do parkietów, turrboszczotka, ssawkoszczotka, końcówka szczelinowa i jeszcze 2 małe szczotki) - przynajmniej to było w pudle razem z Odysseyem 450.00 ST
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Stoje przed podobnym wyborem. Już kiedyś myślałem o Zelmerze, w tedy czytałem że ma pożyteczne dodatki i 4lata gwarancji. Dziś czytam że jest tandetnie wykonany, odpadają koła i ogólnie się łamie. Serwis to jakaś kpina, a dłuższa gwarancja tylko na skromny asortyment i kupując na aukcji może się okazać że zamiast 4 lat są tylko 2.

U mnie hałas zbytnio nie gra roli, mam za to sierściuchy więc jakaś szczotka była by pożądana.

Jak to jest z tymi zelmerami. Wolał bym dać zarobić krajowym (choć to pewnie i tak Chińczyk) ale wolał bym się nie męczyć ze sprzętem
    Co ewentualnie polecicie?
  • Poziom 17  
    Samsung SC6750. Cena 299 zł. Bardzo dużo opinii w internecie (model ma kilka lat i dużo o nim wiadomo).
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Zbadałem na marketach kilka sprzętów. Wychodzi na to że zelmery (przynajmniej te 4.. 5 stów) niszczą się od samego stania na wystawie- każdy miał już pęknięte mocowanie rury do korpusu odkurzacza, nie mówiąc o ogólnej "lipności" wykonania czy pasowania elementów

Kupiłem Philipsa FC9170, ciągnął o wiele mocniej i ciszej niż droższe odpowiedniki elektroluxa, wydawał się też najrozsądniej wykonany. Jak będzie w praktyce... życie pokaże. Koszt ~550zł.
  • Poziom 32  
    bolek napisał:
    Jak będzie w praktyce... życie pokaże.

Będzie dobrze. Mam FC9174 od paru ładnych lat i póki co wszystko OK. Były kiedyś ze 3 sytuacje, że jakoś zgłupiał regulator mocy (obroty falowały albo startował na min, chociaż był ustawiony na max.), ale od tamtej pory wszystko jest w porządku.