Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zwrotnica 3 drożna w poczciwej elestrze BEYMA 15"T-100/N 200W

Effect_X 13 Lip 2014 15:12 1410 0
  • #1 13 Lip 2014 15:12
    Effect_X
    Poziom 14  

Witam, Posiadam kolumny Elestra na takich głośnikach:
    Niskie - BEYMA 15"T-100/N 200W
    średnie- CM-8B
    i wysokie uwaga: ALPHARD DT261

Kolumny zostały zakupione niedawno, ale niestety przy większym obciążeniu(z którym kolumny bez problemu powinny sobie radzić) przestały grać wysokie tony,
    po oględzinach okazało się że przepaliły się zwrotnice, niestety były źle dobrane, bo był to zwrotnice 2way, do car audio, o mocy 120W / 4 ohm,

Podaję specyfikację głośników jaką udało mi się znaleźć w internecie:
    -średniotonowy: http://elmuz.com.pl/beyma/cm8b.htm

-wysokotonowy jedynie takie informacje:
    Moc [ Waty Max ] 120 W
    Moc [RMS] 60 W
    Impedancja [ohm] 8 ohm
    średnica cewki [cale / mm] 1,75" / 45 mm

i niskotonowy
    BEYMA model 15t-100/n .
    Średnica znamionowa 15 cali
    Impedancja 8 omów
    Moc znamionowa 200 W rms
    Efektywność 95,5 dB
    Pasmo przenoszenia 35-6500 Hz

Mam do Państwa pytanie, wiem że temat zwrotnic był już wałkowany ale głównie czytając aby dobrać zwrotnicę należy robić pomiary, co jest niemożliwe w moim przypadku. Więc jak dobrać zwrotnicę do tych głośników, głównie mam problem z tym driverem ponieważ niewiele informacji o nim, może , ktoś kto posiada podobny zestaw, elestry te były dość popularne więc może ktoś poda parametry swojej zwrotnicy.
    Dodam, że kolumny te pracują na chałturach do wokalu, sprawowały się świetnie, jednakże do momentu gdy trzeba puścić muzykę z odtwarzacza.

Ze specyfikacji głośnika niskotonowego wynika że ma dosyć wysokie pasmo przenoszenia , dlatego chyba była wpięta zwrotnica dwudrożna, posiadam też zwrotnicę velocity vx-203 z takiego zestawu Zwrotnica 3 drożna w poczciwej elestrze BEYMA 15"T-100/N 200W , może by spróbować je podłączyć ?

Od razu dopytam o montaż zabezpieczenia mianowicie żarówki, czy ŻARÓWKA R2 24V/55/50W nada się jako zabezpieczenie?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

0 0