Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 5737Z - podświetlenie matrycy - lampa CCFL czy coś innego

13 Lip 2014 16:11 1659 5
  • Poziom 8  
    Cześć,

Koledzy, mam problem z ekranem laptopa jak w temacie. Włączam lapa, podświetlenie matrycy zapala się na ok. 1-2 sekundy i zaraz gaśnie. Obraz widzę pod światło.

Wyłączam lapa i wstawiam inwerter z innego. Matryca świeci ładnie ale zostawiam go na dłuższą chwilę. W opcjach zasilania mam włączone wyłączenie obrazu po 5 min. Po którymś z kolei wyłączeniu ekranu podświetlenie nie chce się zapalić.

Wyłączam lapa i wstawiam oryginalny inwerter. Matryca tym razem również świeci ładnie ale jak wyżej po godzinie włączania i wyłączania podświetlanie przestaje działać.

Wstawiam matrycę z innego kompa i świeci OK przez wiele godzin na obu inwerterach.

Jeśli jednak wyłączę w opcjach zasilania wyłączanie ekranu (tzn. będzie świecił cały czas), to jeśli (oryginalna) matryca zaskoczy przy starcie to będzie świecić OK przez wiele godzin.

Laptop musi być naprawiony tanio więc myślę o wymianie świetlówki choć nigdy tego nie robiłem, proszę o sugestie czy to dobry trop.

Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Podstaw inną świetlówkę do sprawdzenia.
  • Poziom 8  
    Nie miałem innej na test ale drogie nie są więc zamówiłem, wymieniłem i wszystko ładnie świeci. Wymiana łatwiejsza niż myślałem.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Witam,

Mam podobny problem. Chciałbym się dowiedzieć gdzie kupiłeś potrzebne świetlówki do Acer 5737Z?

Dziękuję za odpowiedź.
  • Poziom 35  
    Na allegro znajdziesz. Zmierz jej długość.
  • Poziom 10  
    @ ilpalazzo

Czy możesz mi napisać jaką dokładnie świetlówkę kupiłeś? Na co zwrócić uwagę przy wymianie? Mimo, że piszesz, że wielkiej filozofii w tym nie ma, to wolę dowiedzieć się od eksperta, który już to robił, na co w szczególności uważać. Dziękuję za odpowiedź.