Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

urz 00083Q do G2420HDBL - Podłączenie tunera DVB-T do monitora

mmstan 13 Lip 2014 20:17 1041 4
  • #1 13 Lip 2014 20:17
    mmstan
    Poziom 11  

Witam
    Chciałbym podłączyć tuner DVB-T marki Cabletech urz00083Q do monitora Benq G2420HDBL. Monitor posiada złącze DVI. Tuner wyjście hdmi. Wiem, że są przewody DVI - HDMI. Koszt zakupu na allegro niecałe 10zł. Chciałbym jednak używać tego monitora zarówno do telewizora jak i komputera. Czy jest to możliwe ? Znalazłem również splitter DVI. Czy taki rozgałęźnik umożliwi zarówno pracę na komputera i podczas wyłączonego komputera oglądanie telewizji ? W ten sam sposób chciałbym podłączyć audio. Audio w komputerze mam podłączone za pomocą systemu 5.1. ( wzmacniacz - karta muzyczna ). Chciałbym zakupić splittery chinch czy coś takiego i również mieć głos 5.1 na komputerze i głos 5.1 na monitorze podczas oglądania TV.

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 13 Lip 2014 22:46
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mmstan napisał:
    Czy taki rozgałęźnik umożliwi zarówno pracę na komputera i podczas wyłączonego komputera oglądanie telewizji ?

Nie.
    mmstan napisał:
    głos 5.1 na monitorze podczas oglądania TV.

Tylko problem polega na tym, że audycji 5.1 w tv naziemnej jest tyle, by nie powiedzieć, że nie ma wcale!.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 14 Lip 2014 01:14
    mmstan
    Poziom 11  

Fakt nie pomyślałem z tym 5.1. Generalnie nie chcę ciągnąć drugich kabli specjalnie do tunera. Jest to dosyć długi odcinek.

A dlaczego spliter DVI nie będzie działał w tym przypadku ?

Dodano po 20 [minuty]:

Monitor ma drugie gniazdo D-SUB. Czy w czymś pomoże ?

0
  • #4 14 Lip 2014 01:43
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

mmstan napisał:
    A dlaczego spliter DVI nie będzie działał w tym przypadku ?

Zabezpieczenie HDCP.
    mmstan napisał:
    Monitor ma drugie gniazdo D-SUB. Czy w czymś pomoże ?

Oczywiście, jak kupisz konwerter sygnału HDMI->VGA.

0