Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HD3000 cyfrowy Polsat - Reakcja pilota na dekoder

14 Lip 2014 20:28 9450 5
  • Poziom 14  
    Witam, czytałem o słabym działaniu i rewelacyjnym pilotów cyfrowego Polsatu. Mój pilot musze nastawić równo i najlepiej w tej samej linii aby przełączanie programów było możliwe. Zauważyłem jednak jedna rzecz, gdy telewizor mam wyłączony dioda dekodera reaguje na przycisk pilota z różnego położenia nawet dając pilot przodem do ściany, ale jak włącze tv reakcji juz nie ma tylko prawie idealne celowanie wprost dekodera pilotem w diodę umożliwia przełączanie kanałów, co to może być na pewno coś jest nie tak...?

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Obawiam się, że pójdę do punktu Polsatu i będą mogli wmawiac, że mam zły tv, tv wart ponad 2000zl a dekoder za 5zl wyprodukowany w Chinach uznają za świetny.

Czy ktoś spotkał się z takimi przypadkiem.?
  • Poziom 39  
    I nic mu to nie da, bo dalej podświetlenie pracuje z częstotliwością bliską częstotliwości nośnej IR pilota. Wystarczy zakryć kocem ekran i po sprawie. Oczywiście do testu, nie na stałe :). Jak rozwiązać? Wyłączyć oszczędzanie energii, automatyczną regulację jasności itp. Wszystko co powoduje samoczynną zmianę jasności. A samą jasność dać na tyle przy którym momencie pilot zaczyna działać ok.
  • Poziom 25  
    Można rówież maksymalnie odsunąć dekoder od telewizora i tak jak napisałeś, wyłączyć automatyczną regulacje podświetlenia czyli
    Rozwiązanie eko >> Oszczędzanie energii = Wyłączone
    Problemem jest zmienna częstotliwość przetwornicy podświetlenia matrycy ekranu, ale wymiana pilota poprawi komfort użytkowania ze względu na szerszy kąt świecenia diody nadawczej w nowszym modelu pilota, wiem co pisze.
  • Poziom 14  
    A wiec tak próbowałem odsunąć na ok. 1.5 bo taki mam kabel długości hdmi i nic dałem również na sam dekoder od góry plastikowa podkładkę i tez nic nie pomogło a co do pilota to ten ze zdjęcia to jest z hd5000posiadam go i działa ma dekoderze hd3000, ale tak samo jak oryginalny z hd3000.

Oznacza to, że man pecha i akurat mój typ tv działa tak samo z odekoderem to "IR" co to jest dokładnie?

U teściowej taki sam dekodera obok zaraz tv działa super

Mam jakieś szanse na wymianę prawnie dekodera na inny typ na hd5000 czy będą mówić, że dopiero po 6 miesiącach, bo brałem niedawno dekoder i jest to sens HD 5000 będzie chodził ok czy tak samo to "IR" jest jak HD

A może po prostu jest HD 300 uszkodzony?