Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HD3000 cyfrowy Polsat - Reakcja pilota na dekoder

eraeste 14 Jul 2014 20:28 11109 5
    eraeste
    Level 14  
    Witam, czytałem o słabym działaniu i rewelacyjnym pilotów cyfrowego Polsatu. Mój pilot musze nastawić równo i najlepiej w tej samej linii aby przełączanie programów było możliwe. Zauważyłem jednak jedna rzecz, gdy telewizor mam wyłączony dioda dekodera reaguje na przycisk pilota z różnego położenia nawet dając pilot przodem do ściany, ale jak włącze tv reakcji juz nie ma tylko prawie idealne celowanie wprost dekodera pilotem w diodę umożliwia przełączanie kanałów, co to może być na pewno coś jest nie tak...?

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

Obawiam się, że pójdę do punktu Polsatu i będą mogli wmawiac, że mam zły tv, tv wart ponad 2000zl a dekoder za 5zl wyprodukowany w Chinach uznają za świetny.

Czy ktoś spotkał się z takimi przypadkiem.?
    lukashb
    Level 39  
    I nic mu to nie da, bo dalej podświetlenie pracuje z częstotliwością bliską częstotliwości nośnej IR pilota. Wystarczy zakryć kocem ekran i po sprawie. Oczywiście do testu, nie na stałe :). Jak rozwiązać? Wyłączyć oszczędzanie energii, automatyczną regulację jasności itp. Wszystko co powoduje samoczynną zmianę jasności. A samą jasność dać na tyle przy którym momencie pilot zaczyna działać ok.
    netTv
    Level 26  
    Można rówież maksymalnie odsunąć dekoder od telewizora i tak jak napisałeś, wyłączyć automatyczną regulacje podświetlenia czyli
    Rozwiązanie eko >> Oszczędzanie energii = Wyłączone
    Problemem jest zmienna częstotliwość przetwornicy podświetlenia matrycy ekranu, ale wymiana pilota poprawi komfort użytkowania ze względu na szerszy kąt świecenia diody nadawczej w nowszym modelu pilota, wiem co pisze.
    eraeste
    Level 14  
    A wiec tak próbowałem odsunąć na ok. 1.5 bo taki mam kabel długości hdmi i nic dałem również na sam dekoder od góry plastikowa podkładkę i tez nic nie pomogło a co do pilota to ten ze zdjęcia to jest z hd5000posiadam go i działa ma dekoderze hd3000, ale tak samo jak oryginalny z hd3000.

Oznacza to, że man pecha i akurat mój typ tv działa tak samo z odekoderem to "IR" co to jest dokładnie?

U teściowej taki sam dekodera obok zaraz tv działa super

Mam jakieś szanse na wymianę prawnie dekodera na inny typ na hd5000 czy będą mówić, że dopiero po 6 miesiącach, bo brałem niedawno dekoder i jest to sens HD 5000 będzie chodził ok czy tak samo to "IR" jest jak HD

A może po prostu jest HD 300 uszkodzony?