Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TL-WR340G - Konfiguracja routera po wymianie modemu

18 Jul 2014 10:18 1731 12
 • Level 10  
  Mam problem ze skonfigurowaniem routera TP-LINK model TL-WR340G. Problem zaczął się kiedy przyszedł technik od mojego usługowdawcy i wymienił modem. Wcześniej miałem podłączone tak, że działał modem z komputerem i jak podłączyłem router to wszystko działało a teraz działa tylko jedna kombinacja: modem podłączony do komputera za pomocą kabla RJ45. Nie działa już połączony za pomocą USB B. Domyślam się, że w którymś momencie robię błąd, ale nie wiem gdzie. Próbowałem konfiguracji z płytą i raz udało mi się skonfigurować, ale i tak nie było internetu ani na komputerze ani w ,,powietrzu". Wcześniej męczyłem się jak to zrobić i w końcu poprosiłem o pomoc specjalistę i kosztowało mnie to 50zł a teraz chciałbym to zrobić sam. Opisuję po kolei co zrobiłem, ponieważ raz już to robiłem i nie działa. Zresetowałem router. Włożyłem płytę. Wszystko się potwierdziło. Przy wyborze typu połączenia zaznaczam Statyczne IP, ponieważ wydaje mi się, że właśnie to mam bo IP mi się nie zmienia a kiedy zaznaczę to PPPoE to jest login i hasło a tego mój usługodawca mi nie udostępnił. Adres IP spisuje z umowy a maskę podsieci wpisuję z polecenia ipconfig. Później wpisuje nazwę sieci i włączam wysoki typ zabezpieczeń. Czekam… i po weryfikacji, która przebiega pomyślnie nie mam nic. Ani na komputerze nie ma internetu ani w ,,powietrzu”. Pamiętam, że jak przyszedł informatyk to coś zrobił tylko, że zrobił to szybko i ja go nawet rozumiem, bo pewnie chciał, żebym zadzwonił po niego drugi raz, ale pomyślałem sobie, że skoro zakupiłem router to mam prawo zainstalować go sam. Może coś mam odznaczone w ustawieniach tylko, że wcześniej jeszcze przed zmianą modemu nawet formatowałem komputer i wszystko było dobrze. Wcześniej miałem zrobione idealnie bo bez routera ciągnął z modemu komputer a po włączeniu był i router i komputer a teraz się tak popsuło po wymianie modemu. Nie wiem czy to ważne, ale gdy przyszedł pan z nowym modemem zapytałem go czy będzie działał internet po podłączeniu go kablem USB B i powiedział, że tak, ale z mniejszą prędkością. Okazało się, że tak jak pisałem. Działa tylko jedna konfiguracja modem-(RJ 45)-komputer i tylko to działa. Może coś mi odznaczył jak przyszedł w ustawieniach w panelu sterowania albo przez usługodawcę mam zablokowane, ale wiem, że na 100% da się to zrobić. Czytałem, że inni ludzie też mają z tym problemy, ale nie mogę znaleźć takiego samego przypadku.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Moderator of Networks, Internet
  Chyba w tym gąszczu teksu nie znalazłem najważniejszego. Co to za dostawca, co to za modem, jak dostarczony internet?
 • Level 10  
  Dostawca: Spóldzielnia Mieszkaniowa
  Modem: Motorola SB5101E
  Internet dostarczony kablem.
 • Moderator of Networks, Internet
  Teraz podłącz komputer bezpośrednio do modemu i jeżeli będziesz miał dostęp do internetu daj obrazek z ipconfig /all wpisane do cmd.
 • Network and Internet specialist
  Podłącz modem do routera kablem i Ty podłącz się do routera też kablem, zresetuj router przyciskiem na jego obudowie, w panelu administracyjnym routera ustaw DYNAMIC IP, potem tylko dalej, dalej, router się zresetuje i masz neta po kablu.
  Jak to zrobisz, pomyślimy o wifi.
 • Level 10  
  Wysłałem obrazek na PW. Do użytkownika KOCUREK1970 : Gdy robię tak jak powiedziałeś piszę to co wysłałem Ci w PW (Proszę sprawdzić typ i parametry Wan i Proszę sprawdzić połączenie sieciowe.)
 • Helpful post
  Moderator of Networks, Internet
  Zrób Mac Clone dla portu WAN-owego na TP-linku (00:1F:D0:B3:10:FC). Podłącz modem do portu WAN routera i zrób reboot (restart prądowy) modemu od dostawcy. Sprawdź czy ten adres masz na WAN-ie (zakładka Status).
 • Helpful post
  Network and Internet specialist
  stasiek1932 wrote:
  Wysłałem obrazek na PW. Do użytkownika KOCUREK1970

  O ile dobrze widzę, to korzystasz z jakiegoś programu do konfiguracji routera.
  Nie korzystaj z tego.
  Wejdź w panel konfiguracji routera przez www, i tak jak radzi kolega jimasek :
  jimasek wrote:
  Zrób Mac Clone dla portu WAN-owego na TP-linku (00:1F:D0:B3:10:FC). Podłącz modem do portu WAN routera i zrób reboot (restart prądowy) modemu od dostawcy. Sprawdź czy ten adres masz na WAN-ie (zakładka Status).
 • Level 10  
  Wszystko działa oprócz jednej rzeczy. Wielkie dzięki. Jeszcze jakbyście mogli mi napisać jak zrobić, żeby bez routera działał internet tj. np. przez połączenie USB czy takim rozdzielaczem RJ 45, bo chce zrobić tak jak miałem wcześniej tzn. gdy nie korzystam z routera jest wyłączony a nie chcę za każdym razem go przepinać.
 • Network and Internet specialist
  stasiek1932 wrote:
  Jeszcze jakbyście mogli mi napisać jak zrobić, żeby bez routera działał internet tj. np. przez połączenie USB

  Potrzebujesz sterowników od modemu, powinny być na CD, który powinien być dodany do modemu.
  stasiek1932 wrote:
  czy takim rozdzielaczem RJ 45

  Tak się nie da.
 • Level 10  
  Rozumiem. Bardzo dziękuję za pomoc. Gdybym mógł jakoś pomóc np. klikając w jakieś linki itp. to piszcie na PW.

  Pojawił się problem z uruchomieniem internetu z USB. Instalacja sterowników nie pomaga. Czy to możliwe, że ten modem nie jest kompatybilny z windows 7 jeżeli chodzi o USB ? Druga sprawa to internet przez WIFI jest bardzo wolny. W umowie jest 15 natomiast w speedtescie jest około 1,5. Rozumiem jakby było 10-15, ale nie 1,5.
 • Network and Internet specialist
  stasiek1932 wrote:
  Czy to możliwe, że ten modem nie jest kompatybilny z windows 7 jeżeli chodzi o USB ?

  Problemem będą raczej same sterowniki dla tego systemu.
  stasiek1932 wrote:
  Druga sprawa to internet przez WIFI jest bardzo wolny. W umowie jest 15 natomiast w speedtescie jest około 1,5. Rozumiem jakby było 10-15, ale nie 1,5.

  Przestaw kanał nadawania wifi w routerze na inny kanał, być może Twoja sieć jest przez kogoś innego blokowana.
  Uruchom to, wklej fotkę tu na serwer i podaj nazwę TWOJEJ sieci
 • Level 10  
  Niestety nie udało mi się zrobić tak jak wcześniej miałem, ale już się przyzwyczaiłem do tej konfiguracji. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.