Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win 7 - Brak dźwięku w komputerze

23 Lip 2014 21:59 777 6
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z dźwiękiem w komputrze.

Mam podłączone głośniki, które działają w 100% i są na 100 % dobrze podłączone.
    W prawym dolnym rogu , gdy kliknę na głośnik to widzę, że zielony wskaźnik się porusza i w menadżerze urządzeń pokazuje że w sterownikach jest wszystko okey, a pomimo tego dźwięku nie słychać ( nigdzie, czy to w internecie czy w mp3 )

Dodam też, że gdy podłączam mikrofon również widać, że wskaźnik się porusza.

Moim zdaniem problem leży w ustawieniach, a jeżeli tam jest wszystko dobrze to mam zepsute gniazdo do komputera ( zielone kółko ) tam gdzie podłącza się głośniki.

Chciałbym abyście pomogli mi z ewentualnym wykluczeniem zepsutego gniazda.

Dodaje zdjęcie z parametrami mojego komputera i liczę na pomoc bo koniecznie muszę mieć dźwięk w komputerze.

Win 7 - Brak dźwięku w komputerze Win 7 - Brak dźwięku w komputerze
  • Moderator - Komputery Serwis
    Głośniki podłączone do przedniego panelu czy bezpośrednio go gniazda płyty głównej?.
  • Poziom 2  
    RADU23 napisał:
    Głośniki podłączone do przedniego panelu czy bezpośrednio go gniazda płyty głównej?.

Bezpośrednio do gniazda płyty, z przodu też nie działa
  • Moderator - Komputery Serwis
    Użyj Linux LiveCD i sprawdź czy tam będzie dźwięk.
    Pozwoli to na ustalenie punktu zaczepienia czy wina leży po stronie OS czy po stronie hardware.
  • Poziom 2  
    Może to być np ubuntu ? http://ubuntu.pl/pobierz.php

Dodano po 3 [minuty]:

Jeżeli tak to jakbyś mógł to napisz krok po kroku co z tym zrobić. Bo nie ogarniam tego, wiem że trzeba nagrać na płyte itp.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    http://download.komputerswiat.pl/systemy-operacyjne/linux/open-suse/linux-opensuse-live-cd

Dodano po 2 [minuty]:

Nagrywasz na płytkę, wkładasz do napędu, uruchamiasz ponownie komputer. Podczas bootowania (w biosie musi być ustawione w pierwszej kolejności CD/DVD) wybierasz uruchom Linux z CD i system automatycznie ładuje się z płyty (nie ma żadnego instalowania na dysku).
    Sprawdzisz pod Linuxem czy dźwięk jest odtwarzany i napiszesz o efektach.
  • Poziom 2  
    Głośniki jednak działają, okazało się, że miałem wyciszone w mikserze od producenta. Dzięki za pomoc.