Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia '00 - Climatronic pali bezpiecznik nr5

25 Lip 2014 18:58 3492 7
  • Poziom 2  
    Witam, Jestem użytkownikiem skody octavii 2000r

Mam taki problem że notorycznie przepala mi bezpiecznik odpowiedzialny za climatronic/panel sterowania nim przez co klima nie działa. Bezpiecznik ten odpowiada też za grzanie siedzeń,elektryczne lusterka ale po wymianie na nowy te rzeczy działają i raczej nie powodują żadnego zwarcia. Co dziwne też jeżeli wsadzę nowy bezpiecznik to climatronic działa przez chwilę i po chwili przestaje . Sprawdziłem już kable w drzwiach i inne bezpieczniki. Obstawiam że gdyby było to coś z klimą to w ogóle by nie startowała,tylko od razu waliła po bezpiecznikach.
    Odpiąłem dzisiaj rzeczy pracujące pod tym bezpiecznikiem czyli grzanie siedzeń i grzanie lusterek. Wsadziłem bezpiecznik 10A klima ruszyła,obydwa wiatraki chodziły i chodziła do momentu dodania gazu (wzrost napięcia)i po tym pali się bezpiecznik. Odpiąłem później też wyświetlacz od climatronica,sprężarkę od klimy i bezpiecznik nadal się pali. Teraz już wystarczy tylko przekręcić kluczyk i bezpiecznik już strzela. Ktoś coś pomoże?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Pali bezpiecznik nr5.. posprawdzam w takim razie ;)
  • Poziom 2  
    Niestety problem powrócił.. Ktoś ma jakieś inne pomysły? Jestem aktualnie w Niemczech i samemu muszę to jakoś zdiagnozować :/
  • Poziom 9  
    witam

Podłączę się tutaj coby nie zakladać nowego tematu. Mam ten sam problem, pali od razu bezpiecznik nr 5. Czy kolego znalazłeś przyczynę??
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Falubaz1 napisał:
    - czujnik poziomu oleju

Wielokrotnie miałem przypadki że to właśnie on robił zwarcie.
  • Poziom 9  
    tak, klima odpada, drzwi lewo prawo tez, moduł sprawdzony, jeszcze czujnik poziomu oleju zostal

Dodano po 4 [godziny] 30 [minuty]:

zrobione, przetarty przewód idący do czujnika poziomu oleju. Ocierał o półoś.