Potrzebuję porady jakie elementy (urządzenia) dobrać do poniższego zastosowania:
1. Domofon przy furtce podłączony do domowej centralki telefonicznej. - 1 linia miejska / 3 wy
2. Po naciśnięciu przycisku domofonu dzwoni zaprogramowany numer wewnętrzny.
3. Po uzyskaniu połączenia abonent może rozmawiać z osobą wzywającą przez domofon, a przy pomocy klawiatury tonowej otworzyć ustalonym kodem zamek w furtce.
Pewnie takich rozwiązań jest wiele, ale bardziej zależy mi na opcjach:
opcja a)
Jeżeli numer wewnętrzny nie odpowiada następuje wybranie zaprogramowanego numeru przez linię miejską.
opcja b)
Jeżeli zaprogramowany numer nie odpowie w ciągu iluś sygnałów - zanim wywoła linię miejską - zaczyna dzwonić następny wewnętrzny numer z listy.
opcja c)
Można zadzwonić z linii miejskiej i otworzyć zdalnie furtkę także po rozłączeniu domofonu.
Konkurencyjnym rozwiązaniem jest domofon GSM dzwoniący na centralkę domową przez LM. Na razie odpada to ze względu na potencjalne problemy z niekontrolowanymi kosztami (np. w razie awarii lub dłuższej nieobecności), ale wyznacza to przedział cenowy dla podstawowego rozwiązania: 400-600 PLN.
Być może temat centralki należy rozpatrywać niezależnie, a poszukać jedynie odpowiedniego domofonu, ale w jednym urządzeniu powinno wyjść taniej i bardziej niezawodnie (a może się mylę ....)
Chętnie poznam Wasze propozycje lub opinie.
Dodano po 27 [minuty]:
Poprawka:
Potrzeba podłaczyć bramofon, a nie domofon.
Uzupełnienie:
Mam centralkę KX-T 61610, ale policzyłem, że w trzy lata wydam na prąd około 500 PLN. Jeżeli jednak jest jakieś proste rozwiązanie z użyciem KX-T 61610 to zaliczę na poczet budżetu 300 PLN. Zostaje wtedy 100-300 na bramofon (rygla nie liczę - już jest). Ewentualnie w grę wchodzi wykorzystanie obudowy z bramofonu i dorzeźbienie czegoś w środku, bo oryginalny bramofon Panasonic raczej nie jest na warunki zewnętrzne (tworzywo... ?)
1. Domofon przy furtce podłączony do domowej centralki telefonicznej. - 1 linia miejska / 3 wy
2. Po naciśnięciu przycisku domofonu dzwoni zaprogramowany numer wewnętrzny.
3. Po uzyskaniu połączenia abonent może rozmawiać z osobą wzywającą przez domofon, a przy pomocy klawiatury tonowej otworzyć ustalonym kodem zamek w furtce.
Pewnie takich rozwiązań jest wiele, ale bardziej zależy mi na opcjach:
opcja a)
Jeżeli numer wewnętrzny nie odpowiada następuje wybranie zaprogramowanego numeru przez linię miejską.
opcja b)
Jeżeli zaprogramowany numer nie odpowie w ciągu iluś sygnałów - zanim wywoła linię miejską - zaczyna dzwonić następny wewnętrzny numer z listy.
opcja c)
Można zadzwonić z linii miejskiej i otworzyć zdalnie furtkę także po rozłączeniu domofonu.
Konkurencyjnym rozwiązaniem jest domofon GSM dzwoniący na centralkę domową przez LM. Na razie odpada to ze względu na potencjalne problemy z niekontrolowanymi kosztami (np. w razie awarii lub dłuższej nieobecności), ale wyznacza to przedział cenowy dla podstawowego rozwiązania: 400-600 PLN.
Być może temat centralki należy rozpatrywać niezależnie, a poszukać jedynie odpowiedniego domofonu, ale w jednym urządzeniu powinno wyjść taniej i bardziej niezawodnie (a może się mylę ....)
Chętnie poznam Wasze propozycje lub opinie.
Dodano po 27 [minuty]:
Poprawka:
Potrzeba podłaczyć bramofon, a nie domofon.
Uzupełnienie:
Mam centralkę KX-T 61610, ale policzyłem, że w trzy lata wydam na prąd około 500 PLN. Jeżeli jednak jest jakieś proste rozwiązanie z użyciem KX-T 61610 to zaliczę na poczet budżetu 300 PLN. Zostaje wtedy 100-300 na bramofon (rygla nie liczę - już jest). Ewentualnie w grę wchodzi wykorzystanie obudowy z bramofonu i dorzeźbienie czegoś w środku, bo oryginalny bramofon Panasonic raczej nie jest na warunki zewnętrzne (tworzywo... ?)