Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki domofon dwurodzinny z funkcja interkomu

22 Kwi 2017 21:19 2493 22
  • Poziom 13  
    Witam. Chcę kupić domofon dwurodzinny z funkcja interkomu, i otwieraniem kapsułkami, lub kartą niestety nie mam o tym zielonego pojęcia zależy mi na tym aby móc wywoływać drugi unifon i rozmawiać z drugą rodziną, a żeby tej rozmowy nie było słychać przy bramie. Ktoś może mi wytłumaczyć czy taka opcja jest w ogóle możliwa? Druga sprawa to chciałbym otwierać furtkę kapsułką, lub karta potrzebuje ich pięć ,w żadnym zestawie tylu nie ma , czy można dokupić je i zaprogramować, jeśli tak to w jaki sposób? Kolejna sprawa to wychodzenie z podwórka chciałbym zamontować przed furka przycisk otwierający żeby co chwile nie szukać kluczy (klamka nie wchodzi w grę ) do mieszkania od furtki mam ok 15 metrów a do drugiego mieszkania od pierwszego ok 5 metrów. Nie mam jeszcze poprowadzonych kabli i tu kolejne pytanie czy mogę to zrobić na skrętce komputerowej ? Bardzo bym prosił o jakieś rady ...
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Jeżeli chodzi o rozmowę miedzy słuchawkami z odcięciem panela zewnętrznego, kolegi wymagania spełni każdy domofon analogowy z:
    - zasilaczem ( centralką ) w wersji interkomowej np EWD 10IN https://www.montersi.pl/ewd-10in-zasilacz-domofonowy-interkom
    -Unifonami posiadającymi na pokładzie drugi przycisk ( np Wekta TK6) lub dającymi się w taki przycisk wyposażyć - wybrane unifony urmeta)
    -panel bramowy może być wyposażony w czytnik breloków, lub można zainstalować dodatkowy zamek szyfrowy z czytnikiem (np roger prt 12). Nie spotkałem się aby do czytnika nie można było dopisać dodatkowych breloków. Rozwiązanie oparte o zamek szyfrowy może dać nam taka przewagę że w łatwy sposób uzyskamy dwa czasy otwarcia furtki ( krótki z unifonu i dłuższy z przycisku wyjścia- wtedy ten może być nawet na elewacji budynku)
    Skrętka komputerowa do unifonów i owszem wystarczy. Od zasilacza do furtki raczej dwie i przeznaczone do układania w ziemi.

Więcej o domofonach analogowych w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3052628.html
    pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    Potrzebujesz sprzęt np. Urmet:
    1 Panel 6025/PR2-RF - 1 szt. + ramka p/t 6025/RP-OP-M lub n/t 6025/OND-M
    2. Unifon 1150/1 - 2 szt.
    3. Zasilacz 19A2 - 1 szt.

Skrętka komputerowa może być, ale lepiej robić to przewodami typowo domofonowymi lub telefonicznymi. Oczywiście trzeba pamiętać, że inne kable idą do ziemi, a inne w budynku.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Dziękuje bardzo za pomoc, o taki zestaw właśnie mi chodziło , o którym pisze Ircys choć jeśli mogę to chciałbym zapytać jeszcze o kilka kwestii, a mianowicie co jest podłączone na rysunku pod nr 1 i nr. 2
    Pod numerem 3 jak rozumiem mogę podłączyć dodatkowy przycisk zwalniający elektrozaczep wewnątrz podwórka .. ?
    No i ostatnie pytanie , czy do tego zestawu mogę zastosować inne unifony z dwoma przyciskami
    Z góry dziękuję
    hkusmierz napisał:
    No i ostatnie pytanie , czy do tego zestawu mogę zastosować inne unifony z dwoma przyciskami
    Z góry dziękuję

suworow napisał:
    Unifonami posiadającymi na pokładzie drugi przycisk ( np Wekta TK6) lub dającymi się w taki przycisk wyposażyć - wybrane unifony urmeta)

Czyli inaczej mówiąc każdy unifon do instalacji analogowych wielożyłowych.
  • Pomocny dla użytkowników
    hkusmierz napisał:
    Dziękuje bardzo za pomoc, o taki zestaw właśnie mi chodziło , o którym pisze Ircys choć jeśli mogę to chciałbym zapytać jeszcze o kilka kwestii, a mianowicie co jest podłączone na rysunku pod nr 1 i nr. 2

Pod nr 1 masz pokazane jak połączyć żyły wywołania, zarówno te tego z kasety zewnętrznej jak i te z wywołania wewnętrznego (interkomu). Prościej mówiąc, dzwonek z zewnątrz musi docierać przykładowo do mieszkania nr 2, gdy ktoś naciśnie przycisk w kasecie. Dzwonek do mieszkania nr 2 ma też docierać, gdy ktoś w mieszkaniu nr 1 naciśnie przycisk wywołania (ten dodatkowy).

Co się zaś tyczy nr 2, to wstawiam fragment instrukcji tej kasety.
    Jest to oczywiście tylko opcja, którą możesz dodatkowo zrobić.
  • Specjalista Domofony
    Twoje oznaczenia to:
    1 - wywołania
    2 i 3 - otwieranie elektrozaczepu z przycisku, przy czym
    2 - to otwieranie z przekaźnika, który jest w panelu i po naciśnięciu działa tyle czasu ile ustawimy w kroku nr 5 podczas programowania. I tu uwaga ! - działa to bardzo dziwnie, bo nie wystarczy tylko nacisnąć przycisk, ale trzeba go jeszcze chwilkę przytrzymać, aby uruchomić tą opcję - nam często klienci zgłaszają, że to jest problem
    3- przycisk bezpośredniego uruchomienia elektrozaczepu - ile go trzymamy tyle działa

Co do innych unifonów, to oczywiście mogą być inne analogowe wielożyłowe, ale aby nie było jakiś problemów (np. przy podłączeniu i uruchomieniu), to lepiej stosować unifony tego samego producenta.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam , chciałbym odświeżyć temat.. na dniach che założyć domofon ( prace się przeciągnęły ) Co myślicie o domofonie orno

https://www.eltro.pl/domofon-orno-or-dom-qh-9...MI1LCLoo6p2wIVhkAbCh2iggDfEAQYAiABEgLwOvD_BwE

Do tej pory byłem za kupnem zestawu Urmet
    http://www.miwiurmet.pl/katalog-produkt%C3%B3.../item/318-zestawy-audio/1919-6025-402-rf.html

Jednak do zestawu Urmet-a muszę puścić osobny kabel dwużyłowy od bramofonu i osobny od zasilacza, trochę mi szkoda kasy inwestować w kolejny kabel.

Pytanie brzmi , czy ten domofon Orno w ogóle się do czegoś nadaje ? i czy można do niego podłączyć przycisk wyjścia przed furtką ?
    (zrezygnowałem z opcji interkomu)
    będę wdzięczny za odpowiedź.
  • Poziom 17  
    hkusmierz napisał:
    domofon Orno w ogóle się do czegoś nadaje

hkusmierz napisał:
    trochę mi szkoda kasy inwestować w kolejny kabel

Oszczędzisz na przewodzie 30zł, a wydasz dużo więcej na kolejny zestaw domofonowy w przyszłości. Nie polecam Orno.
  • Specjalista Domofony
    hkusmierz napisał:

do zestawu Urmet-a muszę puścić osobny kabel dwużyłowy od bramofonu i osobny od zasilacza

Skąd taka informacja?

hkusmierz napisał:

czy ten domofon Orno w ogóle się do czegoś nadaje ?

Tak, do PSZOK-ów.

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Tak wynika ze schematu i z instrukcji, dwu żyłowy kabel bramofon-> unifon
    Czyli mówicie żeby sobie darować Orno.. No nic zainwestuje w dodatkowy kabel
  • Poziom 13  
    Ostatnie pytanie , zamówiłem już domofon urmet 6025/402-rf
    Jaki elektrozamek zastosować do furtki ? Jakiej firmy ?
  • Poziom 13  
    Witam. Proszę was o pomoc w doborze elektrozaczepu , posiadam zestaw domofonowy urmet 6025/402-rf zastosowałem do niego elektrozaczep orno or-ez-4004
    Jednak już po kilku otwarciach zerwały się gwinty mocujące do szyldu , gwint jest bardzo płytki i w aluminium, z tego co widzę wszystkie takie są z serii r3,r4,r5 czy są może jakieś porządniejsze ? zastanawiam się nad zamontowaniem r1, lub r2 one są zintegrowane z szyldem.. proszę was o jakieś rady...
  • Poziom 27  
    A ja wolę te
    Poważną zaletą jest możliwość regulacji położenia zaczepu.
    Jeżeli " regulacja położenia zaczepu" to to samo co regulacja wysuwu języka, to wskazana bira też ja posiada. Prawdę powiedziawszy to nie sądziłem że można w R1 czy R2 cokolwiek regulować bez użycia szlifierki ;)
  • Poziom 27  
    :D Chyba mój link był zbyt ogólny.
    Myślałem o produktach typu powyżej 2.
    hkusmierz napisał:
    zastosowałem do niego elektrozaczep orno or-ez-4004
    Jednak już po kilku otwarciach zerwały się gwinty mocujące do szyldu , gwint jest bardzo płytki i w aluminium, z tego co widzę wszystkie takie są z serii r3,r4,r5 czy są może jakieś porządniejsze ? zastanawiam się nad zamontowaniem r1, lub r2 one są zintegrowane z szyldem.. proszę was o jakieś rady...

Prawdę powiedziawszy nie spotkałem się z sytuacją, aby zerwało gwint w elektrozaczepie, a stosuję podobnie jak koledzy np elektrozaczepy Bira. W sumie nic specjalnego a ni drogiego. Jeżeli już coś puszczało to przy cięższych furtkach gięły się same listwy. Ile waży ta furtka? Może trzeba nasmarować zamek i jego jego język ? Jak nic nie pomoże to rzeczywiście R1 może być dobrym tropem, tyle że jego montaż w miejsce dotychczasowego zaczepu może wymagać sporych przeróbek. Nie przypominam sobie by ten zaczep był z opcją pamięci. Może kolega wrzucić zdjęcia tej furtki, słupka, zaczepu ?
  • Pomocny dla użytkowników
    suworow napisał:
    Jak nic nie pomoże to rzeczywiście R1 może być dobrym tropem

Tak przy okazji mam pytanie, czy te współczesne R1 są równie dobre jak te R1 sprzed kilkudziesięciu lat? Pytam dlatego, że te stare miały ten ruchowy zaczep wykonany z mosiądzu. Niedawno montowałem u syna zaczep R1 bardziej współczesny i okazało się, że zepsuł się zanim zaczął działać. Wspomniana mosiężna część, zastąpiona została jakimś srebrzystym odlewem, który pokryto złotawą powłoką. Element ten pękł na pół, a jeszcze nawet nie podłączyłem do niego zasilania (brak jeszcze wideodomofonu). Nie wiem czy ktoś mocniej trzasnął furtką czy był inny powód takiego uszkodzenia. W każdym razie wygrzebałem stary elektrozaczep R1 (z demontażu) i zamontowałem w miejsce tego nowego. Sprawdziłem rzecz jasna, że ten stary ma mosiężny zaczep.

• Poziom 13  
    Zakupiłem i zamontowałem elektrozaczep r4 firmy bira, zupełnie inna jakość te z firmy Orno to tandeta straszna.

Dodano po 8 [minuty]:

Czy wiecie może co może być przyczyną braku dźwięku "dzwonka" przy bramofonie ,chodzi o domofon z tego posta. przy wywołaniu unifonu2 dźwięk jest , ale przy wywołaniu drugiego już nie. Reszta jest ok. Dźwięk jak i dzwonek w obu unifonach jest
  • Specjalista Domofony
    hkusmierz napisał:
    Zakupiłem i zamontowałem elektrozaczep r4 firmy bira

Elektrozaczep R4 jest produkowany przez Elektra Plus, a nie Bira

hkusmierz napisał:
    zupełnie inna jakość te z firmy Orno to tandeta straszna.

To prawda

Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam , znów mam problem a mianowicie przestało świecić podświetlenie panelu domofonu , białe diody od podświetlenia przestały świecić , zielony przy otwieraniu furtki świeca , przy regulacji poziomu jasności również reagują tylko diody zielone. Ktoś ma jakiś pomysł? Panel 6025/PR2 RF
  • Poziom 13  
    Lipa , wygląda na to że diody się przepaliły , papier na którym wpisuje się nazwisko nabrał wilgoci widać na nim przepalenia i wilgoć , masakra myślałem że to domofon dobrej jakości , podłączyłem go 2 tyg temu ? Co będzie za rok ..