Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool 6519 nie startuje program

kyrem 06 Sie 2014 13:56 888 2
 • #1 06 Sie 2014 13:56
  kyrem
  Poziom 10  

  Witam,
  dzisiaj moja pralka Whirpool 6519P po włączeniu programu i naciśnięciu Start - zamyka drzwi (kontrolka Otwarte Drzwi gaśnie) ale nie startuje dalej program. Tak się dzieje na każdym z programów. Przycisk kasowanie (anulowanie programu) działa - po naciśnięciu - następuje uruchomienie bębna do wypompowania wody na wolnych obrotach i następuje odryglowanie drzwi.
  Brak jakichkolwiek informacji o błędach. Program również nie odlicza czasu. Nie świeci kontrolka Serwis.
  Ponadto brak reakcji na zakręcenie kurka wody (wg mnie powinna zaświecić dioda Zakręcony kurek), a nic takiego się nie dzieje.
  Ma ktoś jakieś sugestie? Czy jest możliwe by padł programator?

  Pozdrawiam

  0 2
 • #2 06 Sie 2014 20:43
  1221547
  Użytkownik usunął konto  
 • #3 06 Sie 2014 21:52
  kyrem
  Poziom 10  

  Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze parę nowych informacji... A więc po kolejnym załączeniu... pralka ruszyła. Program leciał przez minutę i się zatrzymał (w trakcie gdy się zatrzymał zegar na wyświetlaczu przestał odliczać czas i nie migały kropki pomiędzy godziną a minutami - normalnie podczas cyklu migają). Dałem ponownie start i program ruszył ponownie przez minutę i zatrzymał się. I tak było jeszcze parę razy, ale potem już doszedł do końca. W międzyczasie jak obserwowałem to w trakcie wirowania wyświetlił się na wyświetlaczu zegara nieokreślony wzór... tak jakby cztery symbole wirowania. Pojawiło to się przez sekundę i potem już było ok... bez zatrzymywania programu. Kolejne prania (3 pełne cykle prania) przebiegły bez zakłóceń. Na razie pralka zachowuje się prawidłowo.
  Być może jakiś styk nie jest stabilny na module, bo z niczego pralka się naprawiła bez żadnej ingerencji. Pytanie na jak długo.
  Na forach nie znalazłem nic podobnego z takim problemem przy tego typu pralkach.
  Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki, co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania.
  Pozdrawiam

  0