Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie monitora i telewizora do komputera

4.0.4 07 Sie 2014 01:26 1890 14
  • #1 07 Sie 2014 01:26
    4.0.4
    Poziom 7  

Zakupiłem rozdzielacz vga i podłączyłem monitor oraz telewizor do komputera.
    Jeśli mam podłączony monitor i telewizor widać spadek jakości - szary ekran monitora.
    co ciekawe jeśli wyjmę na przykład wtyczkę od telewizora to wraca jakość i ekran
    monitora nie jest już szary - są normalne kolory tak jakby był podłączony tylko sam
    monitor bez rozdzielacza. Może trzeba coś ustawić albo może da się jakoś w komputerze odłączyć
    zasilanie do telewizora jeśli pracuje na komputerze - korzystam z monitora.

0 14
  • #2 07 Sie 2014 06:22
    Kajkametr
    Poziom 13  

Spadek jakości wynika z gorszej jakości sygnału. Raczej nie uda Ci się tego poprawić. TV najlepiej przez wtyczkę HDMI podłączać, podobnie monitor. Bezpośrednio z karty graficznej.

0
  • #3 07 Sie 2014 13:39
    4.0.4
    Poziom 7  

Można jakoś w opcjach, komputerze ustawić aby odłączyć zasilanie do telewizora?
    Wtedy by mi się obraz polepszył na monitorze a gdy miałbym ochotę skorzystać z telewizora to bym wtedy odłączał zasilanie w opcjach od monitora. Odłączenie kabla daje rade, ale mam trudne dojście do tyłu komputera.
    ---
    Nadal potrzebuje pomocy

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • #4 08 Sie 2014 00:02
    elkris78
    Poziom 11  

Nie da się tego wyłączać w opcjach od monitora. Jeżeli nie bedzie przeszkodą rozłaczanie fizyczne, to najtańszym sposobem bedzie dokupienia przedłużki kabla VGA i rozłaczanie w miejsu przedłużenia ibardziej dostepnym miejscu.

-1
  • #5 08 Sie 2014 01:33
    4.0.4
    Poziom 7  

To może coś w ustawieniach nvidii albo w jakimś innym programie w komputerze da się coś z tym zrobić? Właśnie, po to kupiłem rozdzielacz vga żeby podłączyć jednocześnie monitor i telewizor bo ciągle zmienianie kabla mnie wkurzało i było męczące (trudne dojście do tyłu komputera). Przypomnę spadek mocy sygnału następuje, jeśli połączone są monitor i telewizor do komputera po odłączeniu jednego z nich jest obraz normalny jakby był bezpośrednio podłączony do karty graficznej bez żadnego rozdzielacza.
    Proszę o pomoc, wskazówki cokolwiek co może pomóc

0
  • #6 08 Sie 2014 07:21
    Polon_us
    Poziom 40  

Sprawa jest dość oczywista. Ale zanim się wypowiem, proszę napisać czy kolega korzysta z karty graficznej czy też z grafiki zintegrowanej z płytą główną komputera.
    Proszę podać dane karty lub płyty głównej. W zależności co kolega używa.

0
  • #7 08 Sie 2014 14:26
    4.0.4
    Poziom 7  

Korzystam z karty graficznej, która jest już dość stara lecz powtarzam żeby nie było jak jest podłączony jeden monitor albo jeden telewizor to działa dobrze. Skoro sprawa jest dość oczywista to proszę o opinie.

0
  • #8 08 Sie 2014 14:47
    Polon_us
    Poziom 40  

To może powtórzę swoją prośbę i robię to po raz ostatni.

Kolega będzie łaskawy podać model tej karty?

0
  • #9 08 Sie 2014 15:15
    4.0.4
    Poziom 7  

NVIDIA GeForce FX 5700, podać coś jeszcze?

0
  • #10 08 Sie 2014 16:22
    Polon_us
    Poziom 40  

Nie mam czasu w tej chwili, aby rozpisywać się dlaczego kolega miał takie problemy. Tego rozdzielacza proszę nie używać!

Z specyfikacji karty wynika, że ma ona oprócz VGA również wyjście DVI.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolega zaopatrzył się w przejściówkę DVI do VGA - koszt na znanym portalu aukcyjnym 3,24 zł (bez przesyłki) np. aukcja 4411758189 lub w najbliższym sklepie komputerowym.
    Zwykle taka przejściówka jest na wyposażeniu karty, może gdzieś w domu jest taki adapter?

Podłączyć obydwa urządzenia, każde do swojego gniazda, a następnie w nVidia ustawić klonowanie obrazu i rozdzielczość dla każdego urządzenia.

Po takim ustawieniu kolega będzie mógł oglądać monitor i telewizor w dowolnej kombinacji.

0
  • #11 08 Sie 2014 17:40
    4.0.4
    Poziom 7  

Nie mam przejściówki DVI do VGA, a co do rozdzielacza VGA to chętnie posłucham czemu to nie działa. Może ktoś inny wymyśli jakiś sposób?

0
  • #12 08 Sie 2014 18:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

4.0.4 napisał:
    Nie mam przejściówki DVI do VGA

Polon_us napisał:
    aukcja 4411758189 lub w najbliższym sklepie komputerowym.
    Zwykle taka przejściówka jest na wyposażeniu karty, może gdzieś w domu jest taki adapter?

4.0.4 napisał:
    co do rozdzielacza VGA to chętnie posłucham czemu to nie działa

To pytanie do sprzedawcy, lub "producenta" tego cudeńka.
    4.0.4 napisał:
    Może ktoś inny wymyśli jakiś sposób?

Polon_us napisał:
    Podłączyć obydwa urządzenia, każde do swojego gniazda, a następnie w nVidia ustawić klonowanie obrazu i rozdzielczość dla każdego urządzenia.

To tak na szybko.
    Czego oczekujesz, ile kasy chcesz na to wydać?.
    Możliwości są, tylko zależy, czy to nie będzie "skórka za wyprawkę".

0
  • #13 08 Sie 2014 23:05
    Polon_us
    Poziom 40  

4.0.4 napisał:
    Może ktoś inny wymyśli jakiś sposób?

Koledze żal wydać 3,24 zł - słownie trzy złote 24 grosze? Bywam rzadko w Polsce, ale z tego co pamiętam, to nie jest to cena, która powala na kolana.
    elkris78 napisał:
    to najtańszym sposobem bedzie dokupienia przedłużki kabla VGA i rozłaczanie w miejsu przedłużenia ibardziej dostepnym miejscu.

Już kolega dostał "genialną" odpowiedź. Proste i skuteczne, heh
    4.0.4 napisał:
    a co do rozdzielacza VGA to chętnie posłucham czemu to nie działa.

Proszę sprawdzić specyfikację gniazda VGA. Nie jest ono przygotowane, aby obsłużyć dwa urządzenia niezależnie. To co kolega nazywa rozdzielaczem, to nic innego jak prosty, prymitywny dwójnik. Z elektrycznego punktu widzenia tym dwójnikiem kolega łączy równolegle dwa urządzenia do jednego gniazda VGA. Nic dziwnego, że sygnał RGB "siada" pod tym obciążeniem. Nie wspominając o fakcie, że obydwa urządzenia komunikują się z komputerem na tej samej linii, co prowadzi do chaosu.

Jedynym gniazdem (mnie znanym), które może obsłużyć dwa urządzenia niezależnie jest DVI-I Dual Link. Przy odpowiedniej karcie, rozdzielaczu i oprogramowaniu może ono obsłużyć niezależnie dwa urządzenia o wejściach cyfrowych DVI.

Poniżej przykład z mojej osobistej "łączki". Jeden z moich komputerów ma właśnie podłączone dwa monitory VGA - jeden bezpośrednio, drugi monitor poprzez DVI do VGA adapter.

Połączenie monitora i telewizora do komputera

I to by było na tyle dla mnie w tym temacie.

Życzę koledze sukcesów w rozwiązywaniu tego problemu.

0
  • #14 09 Sie 2014 00:30
    4.0.4
    Poziom 7  

Jeśli kupię przejściówkę DVI do VGA to na pewno nie będzie problemu takiego jak z tym rozdzielaczem VGA?

0
  • #15 09 Sie 2014 00:41
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

4.0.4
    Tego Ci nikt nie zagwarantuje, ale, czy to duży wydatek 5 zł (na miejscu u Ciebie w jakimś sklepie komputerowym), by samemu się dowiedzieć, kupując taką przejściówkę.

0