Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termet G-17-30 - Nie leci mocno gorąca woda.

07 Sie 2014 10:57 4797 14
  • Poziom 8  
    Witam! Od nie dawna wynajmuję mieszkanie. Od początku było wszystko OK z podgrzewaczem wody. Później po około 2-3 miesiącach po włączaniu wody gorącej piec zaczął wybuchać więc wezwałam "fachowca" wyczyścił wszystko i coś tam robił i wziął 120ł. działał dobrze. nawet lepiej, mniej wody poleci i już piec włączał co mnie cieszyło z myślą że oszczędnie z wodą. a potem pojechałam na wakacje i piec sam jakby zepsuł. i wygląda teraz tak. przy mniejszym wodzie w umywalce nie włącza, a na maxa odkręcę kurke w umywalce to włącza i leci ciepła a nie wrzątek jak wcześniej. lekko gorąca leci ale po dłużym czekaniem. a woda w wannie już nie wspomnę, tempertura jakby 35-36. a pokrętło na termecie już ustawione na max. co to może być za przyczyna? oczywiście fachowiec przyszedł drugi raz w ramach przeprosin. mówił że nie pamiętam jak on to nazwał że jest zakamienione że nie może odkręcić i taka wymiana kosztuje z około 150zł i nie gwarantuje że ten piec będzie sprawny no i poszedł. co miałam zrobic? ja lubie się kąpać w gorącej wodzie a nie nieco chłodniejsza. od czego to może być? czy wezwać innego fachowca czy dogadać z właścicielem że wymiana pieca? ale znając go będzie szukał oszczędności:(
  • Poziom 34  
    Na piecyku są 2 pokrętła - jedno regulujące gaz (moc piecyka) a drugie - przepływ wody przez piecyk - mały przepływ i w rezultacie duży przyrost temperatury wody lub duży przepływ i mały przyrost temperatury wody. W większości piecyków położenie pokrętła w pozycji max. przepływu zapewnia (przy nastawie pokrętła gazu na max.) przyrost temperatury wody o 25 stopni (podkreślam: przyrost temperatury a nie temperaturę - w lecie zimna woda może mieć nawet ok. + 20 stopni) a w położeniu na min. przepływ zapewnia przyrost temperatury o 50 stopni (czyli w lecie woda wypływająca z piecyka może mieć ok. 70 stopni). Jeśli pokrętło wody na piecyku jest ustawiona na max. przepływ wody (min. przyrost temperatury), to do zapłonu piecyka potrzeba większego przepływu niż przy ustawieniu pokrętła na minimalny przepływ (max. przyrost temperatury). Wydaje mi się, że trzeba zacząć od sprawdzenia ustawienia pokrętła wody na piecyku - pewnie jest na max. przepływ i nie chce zapalić nad umywalką przy małym strumieniu wody. Uwaga: nastawienie pokrętła na mniejszy przepływ wody spowoduje wyższy przyrost temperatury, więc trzeba będzie pokrętłem gazu zmniejszyć płomień (inaczej woda będzie parzyć).
  • Poziom 8  
    ah...Napiszę że pokrętło te małe co jest pod dużym jest wyrobiony i nie da się nic robić. Facet przed wczoraj był u nas i mówił że właśnie wymiana tego kosztuje 150zł. Z twojej odpowiedz wynika tym że tym dużym mam regulowac? Dać na mniejszy? i poleci mi wtedy gorące? ktore to pokretło od gazu te duże a od wody to mniejsze? tak rozumiem?
  • Poziom 7  
    witam dołączę sie do tematu gdyż mam podobny problem.
    termet minimax plus.
    piecyk odpala normalnie nie wyskakuje żaden błąd a woda leci letnia lecz gdy zmniejszę strumień to troszkę wzrasta jej temperatura.
    dziękuje za informacje
  • Poziom 8  
    Jak nie chcesz wymieniac zespolu wodnego zeby dzialalo drugie pokretlo, to kup za grosze perlator regulowany na wylewke od baterii.Ustaw minimalny przeplyw wody,ale taki zeby nie gasl junkers.Przy okazji sporo oszczedzisz na zuzyciu wody.
  • Poziom 8  
    ja juz zmniejszyłam nawet w głównym zaworze od wody i to samo.
  • Poziom 8  
    Nie bardzo to samo.Do pralki troche za male cisnienie.Za perlator placilem chyba 7zl.
  • Poziom 8  
    teraz to już prawie zimna woda:(
  • Poziom 34  
    To nie perlator ma regulować przepływ wody, ani też zawór odcinający przed Junkersem, lecz pokrętło na samym "Junkersie", gdyż ono decyduje o tym, jaki jest przyrost temperatury wody i przy jakim przepływie "Junkers" się zapali. Jeśli woda jest niedostatecznie podgrzana, to pokrętło na piecyku należy ustawić na mniejszy przepływ wody -w rezultacie wyższy przyrost temperatury wody (wtedy też piecyk łatwiej odpali przy małym strumieniu). A propos, to w tym typie piecyka pokrętłem regulacji wody na piecyku jest to, które jest umieszczone niżej (wystają z niego fragmenty z obudowy, które się przekręca).
  • Poziom 8  
    właśnie to co piszesz nie da się przekręcać. chyba zostaje na tym wymiana tego. Ale zastanawiam się czy nie warto kupić nowy? tylko że te nowsze są gorsze podobno. Cześciej wzywa się serwis a w moim bloku jest bardzo twarda woda:( 3tygodnie temu był pan i konserwacje robił u nas i było ok a teraz już samo się popsuło:(
  • Poziom 9  
    Pytanie zasadnicze. czy można ten zawór przekręcić siłą bo strasznie mocno trzyma np. żabkami. Strasznie irytuje mnie fakt zimnej wody a o dobrego fachowca bardzo trudno w dzisiejszych czasach.
  • Poziom 34  
    Lepiej nie. Powinien się łatwo dać przekręcać ręką, bez żadnych narzędzi. Jeśli już próbujemy żabką, to bardzo ostrożnie. Może spróbować popryskać preparatem WD-40?
  • Poziom 9  
    Pryskalem wczoraj i dzisiaj oczywiście powtórzę czynności. Bardzo chciałbym obyć się bez ,,fachowców,,
  • Poziom 9  
    I po problemie. Zawór ukręcony. Trzeba go wymienić. Czy wiecie Państwo gdzie kupić części zamienne do tego pieca?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    U serwisanta termeta. Lecz osobiście poszedł bym w wymianę całego piecyka np. na Junkers WRDP11-2B lub W11-2B.