Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Odkurzacz przemysłowy do 450 zł

Arivlad 11 Aug 2014 07:55 2757 2
    Arivlad
    Level 2  
    Witam,

Mam problem z wyborem odkurzacza przemysłowego. Na rynku jest od zatrzęsienia modeli i marek lecz nie mam pojęcia który nada się na moje potrzeby.

Głównie będzie użytkowany w garażu do odkurzania posadzki z piachu i pyłu nazwożonego przez samochody, niestety z racji akustycznej natury owego garażu znacznie milej będą widziane cichsze modele odkurzaczy choć wiem, że to w końcu przemysłowy model i ma działać a nie się skradać hehehe.

Drugim głównym wątkiem który bez wątpienia ułatwił by mi życie jest funkcja dmuchawy, chciałbym żeby podmuch dawał radę ruszyć wilgotne liście z trawy w okresie jesiennym.

Trzecia funkcja która będzie rzadziej używana to wsysanie cieczy, w zimie samochody ociekają z błota śnieżnego więc idealnie się do tego nada.

Osobiście zwróciłem uwagę na Karcher'a WD 3.500 P ale nie wiem czy to dobry pomysł by go kupić, niby marka znana lecz nigdy nie posiadałem sprzętu od nich.

Wiem że budżet jest dość znikomy ale jeżeli ktoś z was będzie polecać coś droższego a zdecydowanie lepszego od konkurencji w tym przedziale cenowym to zastanowię się nad odłożeniem zakupu na trochę później ;)

Z góry dziękuję każdemu kto choć trochę pomoże mi nakierować wzrok na konkretne marki bądź modele odkurzaczy.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    zdzisiek1979
    Level 38  
    Popatrz sobie na modele i potem na ceny filtrów bo tak jak tani odkurzacz to niema wstrząsania filtra filtr się zapycha i spada sanie. Filtr będzie z pewnością papierowy no celulozy to mu szkodzi wilgoć. Jak będziesz dbał to ci starczy na trochę a jak nie to porobią się dziury zamiast być odkurzaczem będzie rozpylał kurz.
    Gdyby pomieszczenie było biurowe suche zero wilgoci to tani się nada ale jak do garażu to mam obawy że filtry będziesz zmieniał nade często. Ważny też jest osprzęt do niego.
    Arivlad
    Level 2  
    Słuszna uwaga, na szczęście z wilgocią mogę sobie poradzić bo mam miejsce poza garażem gdzie mogę schować odkurzacz.

Dziś dłuższy czas spędziłem na przeczesywaniu internetu i chyba znalazłem model który się idealnie nada na moje wymagania.

Jest to Nilfisk MULTI 20 i posiada półautomatyczny system czyszczenia filtra. Miejmy nadzieję że się na nim nie zawiodę ;)