Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VB.NET - Otwieranie pliku strony internetowej po kliknięciu jej na pulpicie

WIN8.1 11 Sie 2014 13:13 1023 6
  • #1 11 Sie 2014 13:13
    WIN8.1
    Poziom 8  

Witam serdecznie. Mam problem z zaprogramowaniem jednego komponentu w VB.NET w Visual Studio 2013. Mianowicie: Gdy zapiszę plik strony np. Google Chrome, Firefoxem do trybu kompletnego, to po kliknięciu go na pulpicie, Firefox otwiera go bez problemu :arrow: . Natomiast nie chodzi mi o to jak ustawić, by mój program był domyślny do otwierania tego typu plików, bo tu nie ma problemu, ale jak już jest programem domyślnym, żeby je rzeczywiście otwierał, ponieważ gdy ustawię mój program jako domyślny do plików, to po kliknięciu pliku strony internetowej otwiera się mój program, ale nie otwiera konkretnie wybranego przeze mnie pliku strony OFFLINE :cry: .

Byłbym wdzięczny jeśli ktoś podpowiedziałby mi jak tego dokonać :idea: . Pozdrawiam.

0 6
  • #2 11 Sie 2014 13:49
    marcinj12
    Poziom 40  

A co po otwarciu ten program ma robić z tą stroną? Wyświetlić? Obrobić kod?

0
  • #3 11 Sie 2014 13:57
    WIN8.1
    Poziom 8  

Ten program ma za zadanie po kliknięciu strony z pulpitu wyświetlić ją. W pełnej okazałości, tak jak np. jest to możliwe w Firefoxie: po zapisaniu strony WWW w trybie kompletnym ze wszystkimi plikami znajdującymi się w niej, otworzyć ją w trybie OFFLINE.

Ten program to tak na prawdę przeglądarka internetowa.

0
  • Pomocny post
    #4 11 Sie 2014 14:22
    marcinj12
    Poziom 40  

Jeśli używasz do tego komponentu WebBrowser, to nie jest to dobry pomysł - ale do tego sam dojdziesz... ;)
    W każdym razie, otwierając plik swoim programem, ma on domyślnie dwa parametry: ścieżkę do pliku wykonywalnego oraz ścieżkę do pliku, który kliknięto. Wystarczy odczytać ten drugi parametr np. w Form_Load i go wykorzystać dalej:

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #5 11 Sie 2014 14:26
    WIN8.1
    Poziom 8  

Dzięki ci bardzo :D , w każdym razie z czego można skorzystać by takowy plik łatwo i pomyślnie otworzyć, skoro WeBrowser nie jest odpowiedni? A tak na serio używam komponentu GeckoWebBrowser 29.0.

0
  • #6 11 Sie 2014 16:44
    marcinj12
    Poziom 40  

Standardowy WebBrowser to okrojona wariacja systemowego IE, dlatego może powodować problemy jeśli chcesz mieć odwzorowaną w 100% przeglądarkę (włączając w to skrypty javy, flashe etc.). Nie znam tego komponentu GeckoWebBrowser, być może on będzie spisywał się lepiej...

0
  • #7 12 Sie 2014 11:49
    WIN8.1
    Poziom 8  

Mam jeszcze jedno pytanko: Czemu gdy w swojej przeglądarce otwieram np. GOOGLE to zamiast pokazywać nowy wygląd google, ten bazujący na Modern UI, pokazuje mi jego wygląd jeszcze sprzed wszelkich modyfikacji, tzn. ten gradientami z 2012-2013 roku? Da się to w jakiś sposób zmienić?

0