Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp Aquos LC-32AD5E-BK - zielona dioda brak możliwości uruchomienia

11 Sie 2014 19:47 3510 5
  • Poziom 15  
    Dzień dobry wszystkim.
    Dziś mam problem z Sharp Aquos LC-32AD5E-BK.
    Po podłączeniu wtyczki zapala się tylko dioda zielona, brak jest możliwości uruchomienia z przycisków czy z pilota.

Pomierzyłem napięcia na układzie IC401 nóżka nr 10 napięcie 13V.
    Pozostałe napięcia zgodne w tym układzie. IC402 napięcia poprawne wartości. Tranzystor Q405 napięcia Emiter 13V, Baza 6.5V, Kolektor 6.9V.
    Jest napięcie AT+5V. Brak napięć SW+12V oraz INV_SW+24V.
    Zauważyłem też, iż układ IC803 grzeje się.
    Czy uszkodzony zasilacz czy płyta main.

Moje pytania są takie:
    1.czy przy sztucznym obciążeniu +5V żarówka, +12V żarówka, +24V żarówka można wysterować płytę zasilacza, +5V podane przez rezystor na pin sys_power_h plus relay_H.
    2 czy może uszkodzona płyta main.

Dziękuję wszystkim za pomoc oraz za uwagi.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 15  
    Trochę to trwało i udało mi się uruchomić zasilacz, uszkodzone elementy jakie wymieniłem to Q405 , IC409 , IC403 , Q433 , C407 poprawiłem wszystkie lutowania na płycie zasilacza. Po wymianie tych elementów mam napięcia 24 V oraz 12 V. Ale nie mogę telewizora włączyć lub wyłączyć z pilota z panelu tv działają wszystkie przyciski,matryca ma podświetlenie sprawdziłem świetlówki wszystkie sprawne brak jest treści obrazu. Przy podaniu na wejście euro jest wykrywany sygnał jest tylko głos,można regulować z pilota głośność i przełączać kanały. Na matrycy brak podświetlenia funkcji. Zastanawiam się czy uszkodzony t-con czy moduł sygnałowy.
  • Poziom 15  
    Udzieli ktoś pomocy czy można sprawdzić t-con lub podmienić płytę CMF111A Main board z modelu Sharp LC-26AD5E-BK. Według schematów powinna pasować do LC-32AD5E-BK . Dziękuję za pomoc
  • Poziom 15  
    Dioda D3209 była uszkodzona , na matrycy jest obraz. Podczas regulacji funkcją Lampa LCD powyżej -3 zaczyna migać ekran. Nadal nie mogą przełączyć telewizora w stand by z pilota.Dziękuję za pomoc w tej sprawie.
  • Poziom 15  
    Uszkodzony rezystor R 835 po wlutowaniu działa standby poprawnie. Z funkcją Lampa lcd przy ustawieniu na -3 działa dobrze tak zakończę naprawę tego telewizora. Może komuś przydadzą się te uwagi do naprawy tego uszkodzenia. Temat zamykam