Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgałęźnik HDMI i dziwne praktyki.

ray600 18 Sie 2014 13:31 1179 4
  • #1 18 Sie 2014 13:31
    ray600
    Poziom 10  

Witam,
    mój problem polega na dziwnym działaniu rozgałęźnika HDMI (3 wejścia, 1 wyjście), otóż gdy pilotem przełączam sygnał na wejście 1 to muszą działać 2 urządzenia, wejście 1 włącza się bez działania innych urządzeń, a wejście 3 nie działa w ogóle i nie pokazuje obrazu. Nie wiem co mam zrobić aby działało 3 wejście(może odprawić szamański taniec?), ale także nie mam zamiaru włączać 2 urządzeń na raz aby działo wejście 2.

0 4
  • #2 18 Sie 2014 13:36
    grubs
    Poziom 32  

Co to za rozgałęźnik? (model lub zdjęcie lub link)
    Co za urządzenia podpinasz do niego i co jest na jego wyjściu podpięte. (modele urządzeń).
    czy wejścia przełączasz pilotem?
    Jeżeli tak to w jakich konfiguracjach działa lub nie.

0
  • #3 18 Sie 2014 15:25
    ray600
    Poziom 10  

Używam tego rozgałęźnika http://allegro.pl/przelacznik-switch-hdmi-z-pilotem-3-1-3x1-dtlink-i4521534808.html Podpinam do niego konsole Ouye, ps3 i Apple Tv a wyjściem jest telewizor Samsung 40cali. Tak wejścia przełączam pilotem dołączonymi do zestawu. Napisałem już w jakich konfiguracjach działa.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Po chwili kombinowania zauważyłem, że nie działa tylko 2 wejście czyli środkowe. Wejście 1 i 3 automatycznie się przełączają, wejście 2 też, ale w jego przypadku na ekranie pojawia się tylko logo producenta a potem obraz znika. Co może być przyczyną?

0
  • #4 18 Sie 2014 21:00
    grubs
    Poziom 32  

A które źródło jest wtedy aktualnie podpięte do tego wejścia 2?
    Zamień źródła i sprawdź czy dalej 2 nie działa.

0
  • Pomocny post
    #5 19 Sie 2014 23:16
    marcin.waski
    Poziom 23  

Proponuję zamienić i źródła i przewód HDMI. Osobiście używam 5-cio portowy przełącznik Digitus i piąte złącze zrywało czasem obraz (nawet kontrolka aktywnego HDMI nr 5 przygasała) po wymianie przewodu wszystko działa jak należy. Przewód był sprawny, ale pewnie miernej jakości i wprowadzał jakieś zakłócenia...

1