Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat pastucha elektrycznego duzej mocy o zasilaniu akumulatorowym 12V

29 Sie 2014 15:51 6030 3
  • Poziom 8  
    Witam wszystkich .
    Zwracam się z prośbą o wrzucenie jakiegoś prostego schematu elektrycznego z listą podzespołów jakie muszę kupić do zrobienia swojego pastucha elektrycznego dużej mocy o zasilaniu akumulatorowym 12V.
    Zwracam się z prośbą z uwagi na fakt iż kilka dni temu ukradli mojego pastucha którego miałem schowanego pod ziemią na polu wraz z nowym akumulatorem od ciągnika dlatego chce zrobić swój pastuch żeby wyszedł po prostu taniej jak kupno kolejnego pastucha o dużej mocy,musi być on w stanie odstraszać dziki czego większość pastuchów nie jest w stanie zrobić przy długości drutu ok.1km

Moderowany przez Olek II:

Schematów w sieci jest mnóstwo. Wystarczy poszukać.
    Mogę podpowiedzieć, że moc powyżej 25W, będzie nie tylko szkodliwa dla dzika, ale sąsiada, który pod osłoną nocy będzie przemierzał areał z flaszką. :D
    3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.
    3.1.16. Zabronione jest publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

• Moderator
    Poszukaj w sieci mogę dodać, by jako transformator WN, wykorzystać trafo z telewizora lampowego i na tym rdzeniu nawinąć uzwojenia. Efekt pewny. :D
  • Poziom 8  
    Potrzeba mi jednoznacznego prostego schematu. Na necie szukałem już, ale nie ma informacji czy będzie to mocne czy nie...
    Do tego dochodzi fakt, ze musze jak najszybciej ogarnąć to bo teraz nie mam nic założonego na polu.
  • Poziom 14  
    Temat raczej nie do rozwiązania. Elektryzator zdolny do skutecznego odstraszenia dzikiej zwierzyny , a szczególnie dzików nie jest prostą i tanią konstrukcją ; zwłaszcza przy zasilaniu bateryjnym. Kilka miesięcy temu stanąłem przed podobnym problemem - tyle , że zasilanym z sieci. Schematów w sieci nie ma. Żadnych sensownych. Wszystko to zabawki o energii kilkuset mJ. Trzeba też wyjaśnić , że samo wysokie napięcie - to co najwyżej przestrzeli izolator ogrodzenia ; odstraszy także zwierzaka : raz , drugi może trzeci - potem nie zrobi wrażenia , bo nie powoduje bólu. Każdy "naprawiacz" odbiorników TV z CRT doznał pieszczoty z kineskopu - 20 kV i więcej - potrząchnęło i po kilku minutach ok. Elektryzator o mocy 5 do 8 J daje wprawdzie dużo niższe napięcie , ale wyładowanie niesie dużo energii - skurcz mięśni jest bardzo bolesny i odczuwalny przez kilka godzin. Dla sąsiada z flaszką raczej nie będzie szkodliwy - chyba że sąsiad ma wszczepiony kardiostymulator. Wykorzystanie do nawinięcia trafa WN ferrytów to zwyczajna strata czasu .