Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wiertarko-wkrętarka z udarem jaką kupić plus/minus 800zł

lopesa 01 Wrz 2014 12:39 6237 14
  • #1 01 Wrz 2014 12:39
    lopesa
    Poziom 7  

Witam.
    Chcę kupić wkrętarko-wiertarkę z udarem, ale patrząc na szeroki wybór tego sprzętu mam dylemat. Dlatego zwracam się z gorącą prośbą o pomoc do wszystkich tych, którzy mogą mi coś poradzić.
    Sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim do wiercenia w drewnie i wkręcaniu/wykręcaniu wkrętów/śrub, ale zdarzy się pewnie nie raz wiercenie w betonie.
    Kwota, jaką chcę przeznaczyć na zakup to około 800 zł (jeżeli trzeba było by coś dołożyć do lepszego zakupu to się znajdzie, ale jak też uda się coś zaoszczędzić to będzie jeszcze lepiej ;)) Interesuje mnie sprzęt, który nie odmówi mi współpracy wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny. Chcę kupić coś profesjonalnego w rozsądnej cenie z czego będę zadowolony przez długie lata.
    Jak w rankingu wypadają te firmy i na której warto się skupić przy wyborze/zakupie? DeWalt, Makita, Bosch, Stanley, Black&Decker, AEG, Celma, Metabo. Czy te 2 ostatnie mają solidne wykonanie i na jakich to podzespołach pracuje?
    Ważne jest by wiertarko-wkrętaka miała baterię LiIon, około 3Ah i 18V.
    Za wszystkie dobre rady wielkie dzięki.

• #2 01 Wrz 2014 14:29
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Akumulator litowo jonowy 3Ah 18V to coś koło 400zł więc zapomnij że za 800zł kupisz dobrą wkrętarkę z 3Ah. Teraz dają w tanich zestawach akumulatory 1.5Ah
    Z góry ci powiem że udar w nich jest taki jak w wiertarce chińskiej za 20zł z tą różnicą że wiertarka ma większe obroty więcej udaru i wydajniejsza będzie od wkrętarki.

• #4 01 Wrz 2014 17:19
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Podobna do makity łącznie z akumulatorem ale ile w tym makity to nie wiem. Kiedyś ją oglądałem i pytałem się o akumulator czy pasuje do makity to handlowiec mi powiedział że nie.

Popatrz sobie jeszcze tutaj http://www.ebart.pl/k38,elektronarzedzia-akumulatorowe-wiertarko-wkretarki-udarowe.html

Udar to po prostu grzechotka szału niema a wiercić dziurę w wielkiej płycie to męka wiertacza i maszyny. Co prawda ma swoje zalety udar w nich ale to tylko wtedy kiedy albo niema prądu lub jednorazowa robota inaczej chwytam SDSa + i jazda.

• #5 01 Wrz 2014 18:20
    zdenek_zdenek
    Poziom 18  

Ze względu na dostępność części i w miarę tanich aku na allegro wybieraj między boschem a makitą. Bosch ma mocniejsze silniki, a makita tańsze części zamienne, czasem wręcz bardzo tanie. Celme odpuść bo teraz większość jej produktów to chiny klasy euroteców i innych powermatów itp. B&D to w sumie też chińska masówka. Stanleya nie widziałem,ale jeżeli jest na poziomie innych ich narzędzi to też porażka. Dewalt i metabo robią przyzwoity sprzęt, sam mam Dewalta SDSmax do kucia, ale co z częściami w razie awarii i z serwisami. Makita i bosch w prawie każdym mieście powiatowym.

• #6 01 Wrz 2014 20:42
    lopesa
    Poziom 7  

Dzięki Panowie za rady. Proszę Was o jakieś konkretne typy urządzeń bo teraz mam już mętlik. Jaki sprzęt Wy polecicie mi (osobie zielonej w temacie). Już wiem, że z udaru nie skorzystam bo to porażka, a nie o to w tym chodzi by kupić coś co nie daje efektu. Czyli Bosch (niebieski) lub Makita? No i wszystko wskazuje na to, że kwota musi wzrosnąć o parę setek?

• #7 01 Wrz 2014 20:56
    zdenek_zdenek
    Poziom 18  

Z wkrętarki korzystał Pan będzie amatorsko, czy profesjonalnie.

• #8 01 Wrz 2014 21:42
    lopesa
    Poziom 7  

profesjonalnie - powiem tak dość mam kupowania wkrętarek w marketach z niskiej i średniej półki, które jak trzeba popracować to one wtedy mówią stop. Chcę kupić coś naprawdę dobrego i nieawaryjnego co posłuży kilka dobrych lat.

• #9 01 Wrz 2014 22:00
    pilkozak
    Poziom 12  

kolego mi udało się upolować coś takiego Link jestem bardzo zadowolony, cena też była super. Udar się sprawdził już parę razy, polecam tą Makite, żałuje, że nie wziąłem dwóch za tą cenę.

• #12 02 Wrz 2014 14:09
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Jak się spisuje nie wiem ale:
    Dwa akumulatory 18V 3Ah +
    Dwa biegi +
    Moment na 1 biegu 42Nm +
    Jak dla mnie to plusy więc bym brał. Ale nie miałem w ręku więc nie wiem jak pracuje sugeruje się parametrami jej.
    Możesz poszukać coś jeszcze trzymając się tych parametrów co wyżej. Zaś jeśli chodzi o moment obrotowy to 2-3Nm wielkiej różnicy nie zrobią zaś wielka zaleta to te 3Ah. Popatrz jeszcze sobie na boscha DeWalt i metabo a jak nic nie znajdziesz godnego uwagi to cóż ja bym brał.
    To nie są zabawki więc nie zależnie co kupisz musisz być zadowolony i musi spełniać zadanie woła roboczego.

Jest tylko chyba pomyłka w oznaczeniu DDF a powinno byc BDF

• #13 02 Wrz 2014 20:25
    zdenek_zdenek
    Poziom 18  

Bosch którego podałem ma 60Nm

• #15 03 Wrz 2014 10:21
    zdzisiek1979
    Poziom 36  

Popatrz tylko dobrze bo szukając ja znalazłem ale z opisem ze jest jeden akumulator w zestawie. http://www.makita.sklep.pl/ddf453rf-makita-ak...ce-makita-poprzednik-to-bdf453-rf-p-3942.html
    Zanim kupisz popatrz dobrze by nie było rozczarowania bo jak by był jeden to pal licho lepiej kupić z akumulatorami 1.5Ah bo masz ciągłość pracy jeden ładujesz drugi katujesz :D sprawdź tego boscha to kolega podał ci jeszcze.
    Ew popatrz jeszcze i może za dokładka niewielkiej kwoty byś znalazł zestaw z dodatkową maszynką. Wiem wiem troszkę ci mieszam ale kilka lat temu sam szukałem maszyny i miałem rozterki.
    Wybrałem wtedy z udarem niby przydaje się czasem czasem ale ... uznaję że przepłaciłem bo trzeba było zamiast udar dobrać jaki zestaw z kątówką czy szablą i bym był zadowolony tak samo. Cóż zawsze człowiek zaczyna rozmyślać co by było gdyby ale po fakcie.
    Sprawdź dobrze opis co do akumulatora. Bo mogą zagrać i pokręcić by wprowadzić w świadomy błąd. A akumulator to ok 400zł.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME