Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką wkrętarkę z udarem do 450 zł warto kupić?

KUBASUL 13 Apr 2020 11:09 6723 19
    KUBASUL
    Level 7  
    Dzień dobry
    Panowie chciałbym zapytać znawców tematu.
    Planuje kupić wkretarke Makita DHP453RFX8 ale sprawdziłem na stronie Makity że takiej wkretarki jakby nie ma w ich ofercie i nie wiem czy to start model jakoś czy po prostu jakaś chińszczyzna A chciałbym kupić dobra wkretarka z udarem do powiedzmy 450 zł i żeby maila dostępne części zamienne w razie czego A tutaj mówię nawet na stronie Makity jej nie pokazuje wśród wkretarek
    yanes
    Level 29  
    Sprzedaje ja sieć Leroy Merlin więc to nie może być podróbka tylko model wyprodukowany dla nich.
    KUBASUL
    Level 7  
    Niby tak ale jak to ma byc makita to dlaczego nie ma tego modelu na stronie producenta ? W sensie nawet nie ma części do niej
    KUBASUL
    Level 7  
    Mój stary einhell BT-CD 18 już nie daje rady. Kreci ale baterie Ni-Cd są za.slabe już nie opłaci się naprawiać. Przydałby się też udar w nowej wkrętarce żeby nie ciągać wiertarki do domu. No chyba że będzie jakaś naprawdę dobra oferta bez udaru to się skuszę bo mam mlotowiertarke DeWalt.
    Znalazłem taka ciekawa propozycja Makita DHP453RFX8 ale boję się że może być problem z jej serwisem po gwarancji bo nawet na stronie Makity jej nie ma nigdzie.
    Może jakiś Stanley, Dedra czy coś w tym stylu warto wziąć pod uwagę?
    Może być oczywiście też tańsza wkretarka jeśli jesy warta uwagi. Mój Einhell kosztował ok 170 zł jakieś 6 lat temu i działa dalej tylko jest słaby i te baterie.
    Potrzebuje konkretnego sprzętu żeby docisnąć go czasami itp bo mój Einhell po jednym docisnieciu już jest rozładowany he
    Moderated By Topolski Mirosław:

Tematy scaliłem
    3.1.12. Nie wysyłaj wielu jednakowych tematów na forum, użytkownicy nie będą wiedzieć, gdzie mają odpowiadać.

Jacek.2020
    Level 7  
    Ja kupiłem tylko bez udaru wkrętarkę AEG jakieś 5 lat temu, dałem ponad 500 zł ale warto drugi raz też bym ją kupił pracuję nią bardzo dużo, po tylu ładowaniach jestem niesamowicie mile zaskoczony, baterię trzymają super, znajomy miał makitę za którą zapłacił 1300 po trzech latach popsuła się i została naprawiana ze trzy razy, generalnie mam zasadę do narzędzi albo kupuję coś porządnego albo w ogóle, tym bardziej wkrętarki gdzie kupisz marny towar za chwilę koniec bat. itp
    Sniezynka
    Level 32  
    To jest model produkowany przez Makitę DHP453RFE a to co przedstawiłeś to produkcja dla sieciówek. Dlatego reklamacje i gwarancje tylko przez sprzedawcę towaru.
    Shadowix
    Level 30  
    Najprawdopodobniej jest to wersja OEM produkowana dla sieci marketów i może być ciężko z częściami do takich. A dobrą wkrętarkę z udarem za 450zł to raczej nie dostaniesz... Same akumulatory to minimum 300zł plus ładowarka RC za 150... A gdzie narzędzie? ;) Jeśli masz młotowiertarkę (DeWalta w innym temacie wspomniałeś) to odpuść udar we wkrętarce. Moim zdaniem nawet jeśli wierci się w miękkim matriale typu silka albo suporeks to bez udaru nawet wywiercisz. W twardszysz to już będzie wiercenie przez mękę. Od tego już są młotowiertarki. Mam od kilku lat DDF456 i nic się z nią nie dzieje... Poza wymianie szczotek i raz uchwytu, z uszkodzenia z mojej winy. Jest ona najstarsza ze szystkich moich wkrętarek i naprawdę jest nie do zajechania. Jeśli się oczywiście używa z głową. Początkowo dostała w dupę przez wiercenie w profilach stalowych 5-7mm sumie wiertłami, ale szybko dokupiłem DDF451 i jest kolosalna różnica.
    KUBASUL
    Level 7  
    Czyli chyba nie warto kupować tej Makity? Bo pewnie jesy złożona na gorszych podzespolach A później mogę mieć problem z ewentualną naprawa? To tak jakby tylko za znaczek Makity płacić?
    Jacek.2020
    Level 7  
    No to jak pracuje mi codziennie przez 6 godzin bez awarii z takiej sieciówki to wchodzę w to

Dodano po 2 [minuty]:

Kolega kupił Metabo nie z sieciówki dał ponad 600 zł ma ją rok, dwa razy w naprawie

Dodano po 7 [minuty]:

Używam zawodowo wkrętarek dobre 10 lat ,zdarłem perę Makit i innych, także teraz to kupić w miarę dobrą, a i tak jak źle trafisz to nie wiadomo z jaką dobrą będą problemy.
    KUBASUL
    Level 7  
    To może warto kupić coś powiedzmy do 300 zł i nie przepłacać?
    Jacek.2020
    Level 7  
    Może i dobry pomysł tylko coś takiego że będziesz mógł części wymienić, zrobisz to sam za przysłowiowe parę złotych, na marginesie mam młoto wiertarkę Skill dobre 9-10 lat niby nic wielkiego ale były czasy że chodziła bez przerwy, przez ten czas kupiłem łożysko za 8 zł włącznik za 30 i szczotki sam wymieniłem i hula że aż miło do tej pory
    KUBASUL
    Level 7  
    Na początku myślałem o wkretarce Dedry z akumulatorem SAS+ALL tylko tak na prawdę to mam już trochę narzędzi i nie wiem czy będę potrzebował coś dokupić. Ma ktoś jakaś opinie o wkretarkach Dedra?
    freebsd
    Level 39  
    Ja mam dwie, ale bez udaru, czerwone - mają już sporo lat. Najbardziej precyzyjne prowadzenie uchwytu, jakie spotkałem. Ich akumulatory nie są kompatybilne z moimi elektronarzędziami Yato, ale nie oddam tych wiertarek za nic. Są niezastąpione, gdy potrzebuję wywiercić precyzyjny otwór bez najmniejszego bicia - a porównywałem też z Makitą, czy innymi firmowymi. Na narzędziach firmowanych logiem Dedra jeszcze "się nie przejechałem", ale tych nowych "zielonych" elektronarzędzi nie znam.
    Jacek.2020
    Level 7  
    18 V ok ale z tym akumulatory 1,3 mógł by być choć jeden wiekszy
    KUBASUL
    Level 7  
    No i zamówiłem Dedrę jednak model DED7042 z baterią 2 Ah i ładowarka. Miałem kupon na allegro plus teraz jest promocja allegro smart na miesiąc za Free to i za wysyłkę nie płaciłem. Widziałem że Dedra ma rysunki złozeniowe tej wkrętarki to i z częściami problemu nie będzie. Za całość wyszło mnie 347,20 zł.
    Mam nadzieję że nie będę żałował.
    Sniezynka
    Level 32  
    To już udaru nie potrzebujesz?
    KUBASUL
    Level 7  
    Chciałem z udarem dla wygody ale nie był mi tak bardzo potrzebny bo mam mlotowiertarkę ale wiadomo że wygodniej na akumulatorze mieć żeby jakiś otwór ø 6 wykręcić np także zdecydowałem się na Dedrę z udarem bo w fajnej cenie byla i uchwyt ma metalowy.
    No zobaczymy co to będzie. Zawsze można odesłać w ciągu 14 dni jakby coś się nie spodobalo ale oby było ok.
    Sniezynka
    Level 32  
    A czemu masz żałować oby tylko baterie trzymały to do domowego użytku wystarczy.
    KUBASUL
    Level 7  
    No właśnie chciałbym żeby tak fajnie kręciła bo ta moja staruszka to jak się ja przycisnie lekko to zaraz baterie trzeba ładować w zasadzie od zawsze tak było.
    W pracy kiedyś używałem Milwaukee i Metabo to tamte ręce wykręcały ale to były wkrętrki za 2,5tys.