Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opalarka usuwanie lakieru

01 Wrz 2014 20:41 2799 7
  • Poziom 8  
    Witam mam pytanie czy kupując opalarkę jestem wstanie usunąć nią kilka warstw starego lakieru z bramy metalowej. czy tylko opalarkę używa się do cienkich warstw lakieru np. powierzchni drewnianej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    dzięki za informacje
  • Poziom 21  
    Palnik acetylenowy ma za wysoką temperaturę i możesz pokrzywić bramę, poza tym ma mały ogień i będzie to dość drogie i trwało długo. Najlepiej kup najzwyklejszy palnik na propan-butan taki jak na zdjęciu tylko z dyszą płaską do opalania, ewentualnie do grzania papy ale on rozgrzeje dużą powierzchnie i też może pokrzywić bramę Opalarka usuwanie lakieru .
  • Poziom 8  
    Ten palnik nie potrzebuje reduktora do butli żeby nie zassało ognia. czy jest on wbudowany już w palnik
  • Poziom 10  
    Ja jak coś podobnego czysściłem to robiłem to szczotką drucianą na małą szlifierkę kątową. wiertarką szło gorzej. opalarka raczej się nie nada ze względu na to że wszędzie nie doczyścisz
  • Poziom 21  
    te palniki teoretycznie nie wymagają stosowania reduktora, ja mam taki podłączony do butli turystycznej bez reduktora i jak sie kończy gaz to widze to po tym że palnik daje mały płomyczek i wiadomo że trzeba wymienić, za to jak jest nowa butla i za dużo odkręci się gaz to płomień zostanie zdmuchnięty. Jak do dużej butli to warto odciąć od oryginalnego węża końcówkę do butli i założyć na węża reduktor taki jak do kuchenki gazowej bo płomień jest stabilniejszy i jest bezpieczniej. Tak jak pisał Stagraczynski - szczotka druciana na szlifierce kontowej też się dobrze spisuje.
  • Poziom 13  
    Do tego typu potrzeba by było opalarki z temp 550 C, to nie drewno - metal lepiej przewodzi ciepło aby podgrzać starą powłokę trzeba się postarać...

No jeszcze jakby to było np. drewniane drzwi, ławka itp... to można się bawić... no może jeśli to by była brama zrobiona z profili, no ale koszt energii - zakupu porządnej opalarki - przecież nie każda wytrzyma pracę non stop... później i tak przydało by się oczyścić szczotką drucianą...

Opalanie gazem to również sposób ale pracochłonny i drogi, może i coś małego można by było ale całą bramę... i znów trzeba użyć szczotki drucianej aby pozbyć się resztek o ilości benzyny ekstrakcyjnej nie wspomnę...

Najprostszym sposobem i pewnie najtańszym przy przeliczeniu roboczo godzin + kosztów energii elektrycznej lub paliwa palnego do palnika to jest piaskowanie... myślę że wynajęcie przyczepki i sama usługa może być tańsza niż opalanie... Po piaskowaniu elementy stalowe są szorstkie - z dobrą przyczepnością, wystarczy tylko przemyć i malować...

Jeśli brama jest ocynkowana i pomalowana opalanie może być nie wskazane - wtedy również się piaskuje ale chyba zmielonymi łupinami orzecha czy czymś w ten deseń (no nie mogę sobie w tym momencie przypomnieć...)