Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z gniazdkami internetowymi

McHay 09 Wrz 2014 21:58 996 10
  • #1 09 Wrz 2014 21:58
    McHay
    Poziom 9  

Witam,
    nie mogę sobie poradzić z podłączeniem gniazdek internetowych.
    W pierwszym pomieszczeniu mam 2 kable sieciowe wystające ze ściany, pierwszy z internetem, drugi prowadzi do drugiego pomieszczenia. W drugim pomieszczeniu wystaje 1 kabel sieciowy, który prowadzi z pierwszego pomieszczenia. Obecnie podłączony jest router do tych kabli w pierwszym pomieszczeniu, dzięki temu mam internet również w tym drugim. Chciałem zamienić te kable wystające ze ściany na gniazda. W tym celu zakupiłem 2 sztuki takich gniazdek: http://sklep.moka.pl/gniazdo-internetowe-podtynkowe-podwojne-rj45-8p8c-p-2082.html Zamontowałem to gniazdko w 2 pokoju i rozdzieliło mi ten sygnał na 2 gniazda. Próbowałem zamontować to gniazdko w 1 pokoju podłączając do niego oba te kable licząc, że jednym kablem internet pójdzie do routera a drugim wróci, a zamiast tego rozdzieliło mi sygnał internetu na całe gniazdo i w drugim pomieszczeniu nie mam internetu. Czy muszę kupić do tego jakieś inne gniazdo czy zrobić jakiś inny myk? Z góry dzięki za pomoc!

0 10
  • #2 09 Wrz 2014 22:01
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Narysuj schemat co tam masz.

0
  • #3 09 Wrz 2014 22:09
    McHay
    Poziom 9  

Problem jest taki, że po zamontowaniu Gniazda 1 mam w nim 2 wyjścia z internetem. Jeśli wepnę do routera kabel nr 2 to wszystko będzie działać, ale po prostu nie chcę wystającego kabla ze ściany tylko chciałbym gniazdko.

0
  • #4 10 Wrz 2014 00:06
    bogiebog

Gniazdo 1 to podwóje gniazdo 2x RJ45
    - jedno do kabla internetu
    - drugie do kabla z pokoju po prawej

następnie do routera oba kable z gniazda 1, tzn
    kabel internet do gniazdka wan/internet w routerze
    kablel z pokoju po prawej do gniazda LAN w routerze

0
  • #5 10 Wrz 2014 07:19
    McHay
    Poziom 9  

No dokładnie tak chciałem zrobić. Po podłączeniu kabla z internetem do gniazda, w obu wyjściach gniazda miałem internet i wtedy nie ważne w które gniazdo wpiąłem kabel do routera. Niestety jak przykręciłem drugi kabel to internet zniknął...

Mam kupione złe gniazdko? W takim razie po co w nim miejsce do podłączenia 2 różnych kabli? Czy to ma jakieś znaczenie, że ma ono w opisie 8P8C? Jeśli jest złe to jakiego potrzebuję?

0
  • #6 10 Wrz 2014 09:00
    bogiebog

Zrób zdjęcie gniadka od tyłu, tam gdzie łączą się przewody,

do gniazdka powinny być podłączone dwa przewody, jeden od interneto drugi z pokoju obok,

0
  • #7 10 Wrz 2014 09:21
    szyryn
    Poziom 10  

Z tego co zrozumiałem, chcesz rozgałęzić przewód z sygnałem sieci WAN na dwa pomieszczenia za pomocą jednego przewodu. Do tego służy nie gniazdko a urządzenia takie jak HUB, SWITH, ROUTER. Gniazdko które posiadasz jest OK. Przewody z każdego pomieszczenia w wypadku gniazdka podwójnego - dwa przewody - ciągniesz do pomieszczenia z ROUTEREM i tam dopiero rozpinasz sieć. Na rysunku, konfiguracja górna jest poprawna. Chyba że znajdziesz gniazdko w którym jest wbudowany router - ale o takim nie słyszałem. Pozdrawiam.

0
  • #8 10 Wrz 2014 09:24
    McHay
    Poziom 9  

Tak wygląda z tyłu i obecnie ma podpięty tylko internet. Po lewej stronie jest miejsce na podpięcie drugiego kabla. Jak go podepnę to internet znika.

Źle zrozumiałeś szyryn ja nie chcę niczego rozgałęziać. Chcę żeby to wyglądało dokładnie identycznie jak w pierwszym wariancie tylko żebym miał gniazdka w ścianie zamiast wystających kabli z puszki.

1
  • #9 10 Wrz 2014 09:33
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

To podłącz tak samo.
    Drugi przewód do drugiego gniazdka i dalej patchkordem do portu LAN w routerze.

Takie rozplecenie przewodu to proszenie się o kłopoty - na pewno nie spełnia kat. 5.

0
  • #10 10 Wrz 2014 09:34
    szyryn
    Poziom 10  

na zdjęciu pokazałeś tył gniazdka ale "bogiebog" chodziło o wnętrze gniazdka - jak są skrosowane przewody.

Sprawdź temat elektroda: Link

0
  • #11 24 Wrz 2014 16:35
    McHay
    Poziom 9  

Okazało się, że mój początkowy zamysł był jak najbardziej dobry, tylko kupiłem jakieś kiepskie gniazdka. Gniazdka kat. 5 załatwiły sprawę. Dzięki wszystkim za pomoc!

0