Witam wszystkich.
Mam problem ze zmywarką boscha. Parę miesięcy temu przestała mi rozpuszczać tabletki (robiła się z nich "maź") i tym samym nie domywała mi naczyń. Przeczyściłem wtedy ramiona (dół i góra) zmieniałem tabletki i nic. Poddałem się.
Parę dni temu zatęskniłem za zmywarką i spróbowałem ją uruchomić. Niestety klapa. Przestała podawać wodę do ramion. Trochę poczytałem na forum i zabrałem się do pracy:
- wymontowałem i wyczyściłem termostat;
- wymontowałem i wyczyściłem wąż od termostatu (był na oko w 95% zatkany),
- wymontowałem i przeczyściłem płaszcz wodny, w tym czerwony kranik w lewym górnym rogu (był niewidoczny).
Zmontowałem wszystko i dalej lipa. Zmywarka może tylko:
- wlać wodę na jej dno
- odprowadzić wodę na zewnątrz.
Programator się kręci, ale poza ww. czynnościami nic się nie dzieje.
Kładłem też ją na "pleckach", ale też nic.
Czytałem coś o resecie. Może to można by zrobić, ale nie wiem jak?
Zmywarka ma tylko wyłącznik sieciowy i jedno pokrętło.
Proszę o pomoc.
pozdrawiam
Sławek
Mam problem ze zmywarką boscha. Parę miesięcy temu przestała mi rozpuszczać tabletki (robiła się z nich "maź") i tym samym nie domywała mi naczyń. Przeczyściłem wtedy ramiona (dół i góra) zmieniałem tabletki i nic. Poddałem się.
Parę dni temu zatęskniłem za zmywarką i spróbowałem ją uruchomić. Niestety klapa. Przestała podawać wodę do ramion. Trochę poczytałem na forum i zabrałem się do pracy:
- wymontowałem i wyczyściłem termostat;
- wymontowałem i wyczyściłem wąż od termostatu (był na oko w 95% zatkany),
- wymontowałem i przeczyściłem płaszcz wodny, w tym czerwony kranik w lewym górnym rogu (był niewidoczny).
Zmontowałem wszystko i dalej lipa. Zmywarka może tylko:
- wlać wodę na jej dno
- odprowadzić wodę na zewnątrz.
Programator się kręci, ale poza ww. czynnościami nic się nie dzieje.
Kładłem też ją na "pleckach", ale też nic.
Czytałem coś o resecie. Może to można by zrobić, ale nie wiem jak?
Zmywarka ma tylko wyłącznik sieciowy i jedno pokrętło.
Proszę o pomoc.
pozdrawiam
Sławek