Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRI3012/07 - nie podaje wody

16 Wrz 2014 16:46 20289 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich.
    Mam problem ze zmywarką boscha. Parę miesięcy temu przestała mi rozpuszczać tabletki (robiła się z nich "maź") i tym samym nie domywała mi naczyń. Przeczyściłem wtedy ramiona (dół i góra) zmieniałem tabletki i nic. Poddałem się.
    Parę dni temu zatęskniłem za zmywarką i spróbowałem ją uruchomić. Niestety klapa. Przestała podawać wodę do ramion. Trochę poczytałem na forum i zabrałem się do pracy:
    - wymontowałem i wyczyściłem termostat;
    - wymontowałem i wyczyściłem wąż od termostatu (był na oko w 95% zatkany),
    - wymontowałem i przeczyściłem płaszcz wodny, w tym czerwony kranik w lewym górnym rogu (był niewidoczny).
    Zmontowałem wszystko i dalej lipa. Zmywarka może tylko:
    - wlać wodę na jej dno
    - odprowadzić wodę na zewnątrz.
    Programator się kręci, ale poza ww. czynnościami nic się nie dzieje.
    Kładłem też ją na "pleckach", ale też nic.
    Czytałem coś o resecie. Może to można by zrobić, ale nie wiem jak?
    Zmywarka ma tylko wyłącznik sieciowy i jedno pokrętło.
    Proszę o pomoc.
    pozdrawiam
    Sławek
  • Poziom 2  
    Sposób na uruchomienie mojej zmywarki okazał się banalnie prosty, ale bez pomocy jednego z forumowiczów nie dałbym rady. Po dłuższym postoju cytat z lit. "... może się zdarzyć, że uszczelnienie pierścieniem ślizgowym pompy cyrkulacyjnej jest mocno zdeformowane (mocno zaciśnięte). Można podjąć próbę rozluźnienia kręcąc tylnymi żebrami (łopatkami pompy) ... " Tak też zrobiłem, przekręciłem wirnik może o 90st i wszystko gra i buczy.
    Podziękowania dla Neo-k
  • Poziom 1  
    Witam,
    pierwszy raz korzystam z tego forum i nie bardzo umie się tu odnaleźć więc postanowiłam się podpiąć do istniejącego tematu.
    Mam problem ze zmywarką Bosch ( nie mam przy sobie jej modelu). Zmywarka nie chce ruszyć, nie pobiera wody itd. za to zaświeca się kontrolka "szczotka". Wg mojej instrukcji należy przeczyścić filtry odpływu i pompę. Zrobiłam to kilka razy (dostęp do pompy jest tragiczny i wewnątrz zmywarki można ją czyścić tylko na wyczucie). Mimo moich interwencji zmywarka dalej swoje - świeci szczotka i nie zaczyna prać.
    Proszę o pomoc czy mogę coś jeszcze zrobić wewnątrz zmywarki co może jej pomóc. Nie chcę jej rozbierać bo jest zabudowana w meblach.
    Aga