Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RC730 - Dziwne zachowanie systemu/laptopa / stos błędów

16 Wrz 2014 21:15 1329 9
  • Poziom 22  
    Witajcie ;)

Dziś dopadła mnie jakaś lawina nieszczęść, odkąd tylko włączyłem laptopa nie mogę dojść do ładu z nim, mianowicie, system się odpala, recovery działa, teoretycznie wszystko jest ok ale w praktyce wygląda to następująco :

- po załadowaniu systemu nie widać żadnej litery dysku w "Mój komputer", ani C: ani D:, widać tylko napędy, mimo tego system startuje i pracuje "normalnie", wyjąłem dysk i podpiąłem do drugiego laptopa poprzez USB, na drugim lapku też nie widać liter partycji (C: oraz D:) natomiast w Narzędziach administracyjnych (na 2gim laptopie) widać 2 aktywne partycje czyli dysk działa ale nie widać liter dysków
    - ów Narzędzia administracyjne na głównym laptopie (Samsung RC730) nie chcą się odpalić, pokazuje się białe okno i system "myśli" na tym koniec
    - nie działa Menedżer zadań, wogóle system nie reaguje na kombinacje klawiszy CTRL+ALT+DELETE
    - przy ikonce aktywnych połączeń sieciowych (prawy dolny róg) widnieje czerwony krzyżyk czyli nie ma aktywnego połączenia z internetem (według systemu), a przecież jakoś piszę tego posta :P
    - programy typu gg czy Kies (do telefonów Samsung) czy też NVidia GeForce Experience nie działają poprawnie tj pojawia się ich okienko ale nic się nie da zrobić, nawet wyłączyć
    - raz pokazała mi się informacja że "Kopia systemu Windows jest nielegalna" (lub coś w ten deseń), a system jest jak najbardziej oryginalny (dołączony do lapka, mam płytkę, naklejkę oraz licencję z numerem)
    - co najdziwniejsze nie da się wyłączyć laptopa poprzez polecenie "Zamknij" oraz poprzez przyciśnięcie Power On/Off, po prostu nic się po takiej czynności nie dzieje, to samo z "Restart-em"

To narazie tyle z obserwacji, teraz specyfikacja :

- Intel Core i5 2.3
    - 8gb RAM
    - 640gb dysk Samsung
    - System Windows 7 Home Premium

Zna ktoś jakieś sensowne wyjście z tej sytuacji poza oczywiście formatem + tworzeniem 2ch partycji od nowa? :shii:
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zamieść SMART dysku z Crystal Disk Info.
  • Poziom 22  
    Nie wiem czy o to chodziło ale załączam screena ;)

Samsung RC730 - Dziwne zachowanie systemu/laptopa / stos błędów
  • Moderator - Komputery Serwis
    Parametr "BF" wskazuje iż notebook zaliczył nie jedno uderzenie/upadek.
    Ogólnie dysk jest OK.
    Zamieść screena z zarządzania dyskami.
  • Poziom 22  
    Na pewno, latał nie raz po samochodzie ale to było dawno temu...zatem dysk jest OK, to w takim razie jak doprowadzić go do stanu używalności bez stawiania systemu od nowa tzn bez utraty danych?

Screena z zarządzania dyskami niestety nie mogę wstawić gdyż ten program się nie uruchamia na tym lapku ;/
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wstaw screen z zarządzania dyskami. Masz jakieś punkty przywracania systemu?
  • Poziom 22  
    Nie robiłem niestety takich rzeczy, natomiast co do screena to tak jak pisałem, na głównym laptopie (Samsung RC730) nie da rady uruchomić zarządzania dyskami, natomiast po podłączeniu dysku do drugiego laptopa poprzez USB widać 2 partycje bez liter dysków...
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Wchodzi do zarządzania komputerem przez uruchom: compmgmt.msc? Przeskanuj system za pomocą MBAM i usuń wykryte zagrożenia. Jeśli wykryje sporo zainfekowanych plików, daj też w załączniku logi z FRST do analizy.
  • Poziom 22  
    Dzięki 'mati211p' ;)

Po przeskanowaniu MBAM-em system zaczął poprawnie działać natomiast nadal nie widać liter dysków :shii:

Zarządzanie dyskami nadal nie działa tzn włącza się Zarządzanie komputerem ale przy ładowaniu Zarządzania dyskami pokazuje "Łączenie z dyskami wirtualnymi" i na tym stoi i stoi i stoi...i tak w nieskończoność :(

Z wymienionych w pierwszym poście objawów został właśnie tylko ten jeden tzn niewidoczne litery dysków, poszperałem trochę i pobrałem program TestDisk natomiast "przeskanowałem" nim tylko dysk i nic nie robiłem więcej, w nim obie partycje widać i da się przeglądać foldery czyli chyba nic straconego :?:
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Na drugim laptopie też nie wchodził do zarządzania dyskami? Ile tam było partycji, bo jak na razie jest jedna widoczna? Jeśli wchodziło tam zarządzanie dyskami wstaw screen. Jeśli na tamtym systemie również sporo myśli zrób skan powierzchni dysku za pomocą HDDScan (test odczytu - Read) na drugim laptopie lub na tym co masz z nim problem, ale w trybie awaryjnym wtedy i wstaw screeny z zakładki Map oraz Graph. Jeśli dysponujesz płytą instalacyjną do swojego laptopa uruchom cmd jako administrator i użyj komendy sfc /scannow na tym problematycznym laptopie o ile skan powierzchni nie wykaże błędów dysku. Wstaw też wtedy logi z FRST do analizy.