Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miele W723 - pralka Miele W723 cd

17 Wrz 2014 20:55 4884 6
  • Poziom 10  
    Witam

Post ten jest kontynuacją tematu:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=899474#899474

,który został zamknięty. Proszę więc Administratora aby przypiął mój post pod cytowany temat i go odblokował jeżeli to możliwe.

--------------------------------------------------------------------------

Skryn napisał: "Ten filterek jest mały i mieśći się z prawej strony programatora w okolicy przełączników"

Skryn czy to ten filterek pokazany na zdjęciu?

Miele W723 - pralka Miele W723 cd
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dzięki

Odłączyłem ten filtr i pralka zaczęła normalnie funkcjonować - :) przestała się świecić lampka informująca o pracy pralki. Podejżewam że należy połączyć przewody które odciąłem aby zaczęła świecić na nowo. Są dwa brązowe i czarny które uciąłem i jeden biały który był już krótko ucięty - które przewody połączyć na nowo?

Filtr numer MIELE 2602140 obecnie zastępowany jest zamiennikiem MIELE 3058530
    w cenie 180PLN + koszty przesyłki = ok 200PLN.

Skryn czy warto z uwagi na to, że pralkę kupiłem jako używaną i pracuje mi już ponad 4 lata inwestować w ten filtr czy nie?

Wprawdzie pisałeś że w jakimś hotelu działają te pralki bez tego filtru kilka lat ale..
    Pomimo że pralkę kupiłem za 450PLN mam dziwne przeczucie, że to ostatnia moja dobra pralka więc może warto?
  • Poziom 18  
    Pralka bez filtra też będzie chodzić,nie warto kasy wydawać.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dzięki serdecznie za wszystkie podpowiedzi. Po odcięciu filterka jak pisał skryn pralka zaczęła prać normalnie. Co do tego filtra.

Skryn, czy masz może jakiś schemat tego filtra bo mam wrażenie że 2x0,01mFX1+100R zalane żywicą powinno kosztować kilkanaście zł. Chyba, że czegoś nie wiem.

A pralka warta by dbać o nią.
  • Poziom 10  
    Witam

Po kilku latach bezawaryjnej pracy z usuniętym filtrem, o którym mowa we wcześniejszych postach przyszedł czas na kolejną awarię.
    Pralka podczas programu prania nie obraca bębnem ani na praniu wstępnym ani na zasadniczym, natomiast podczas wirowania bęben normalnie się obraca. Poza tym normalnie pompuje , wypompowuje wodę grzeje. Wymieniłem kondensatory zgodnie z radami udzielonymi w dyskusji:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic836903.html#4293346
    ale nic to nie dało. Z innych wątków ponadto wnoszę, że mógł paść programator. W związku z tym proszę o następujące informacje:

1. Czy takie objawy faktycznie daje uszkodzony programator?
    2. Czy mógłby mi ktoś podesłać jakąś instrukcję sprawdzenia i naprawy programatora?
    3. Ewentualnie może ktoś naprawia takie programatory lub posiada sprawne - proszę więc o ofertę cenową.

Pozdrawiam
    JR