Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clarion CRX 73 i dorobienie wejścia Line In

29 Kwi 2005 17:34 1794 5
  • Poziom 10  
    Witam mam radyjko Clarion CRX 73. Chodzi o to, że chce podpiąć sobie discmana pod radio. Wymyśliłem taki manewr że podpiołem się pod głowice magnetofonu, lecz po włączeniu w glosnikach słychac tylko było trzaski odtwarzanej płyty. Jest tam jeszcze kabel od wekslarki i myślałem żeby jakoś jego wykorzystać, lecz nie wiem jak. Prosze o pomoc.
  • Poziom 10  
    To radyjko ma jeszcze dwie pary kabli chinch. Jedne koloru czarnego drugie szarego. Czy istnieje mozliwość podłączenia się pod ktureś z chichy i odblokowanie w jakiś sposób toru do słuchania płytek CD? Nadmienie, że taką próbę już podiołem ale nic nie bylo śłychać. Może coś źle robie. Prosił bym o jaką kolwiek pomoc.

A może da się jakś aktywować wejście liniowe w tym radiu skoro ma kabel pod wkslarke?
  • Poziom 10  
    A może ktoś by mi wytłumaczył jak podpiąć się pod Tuner AM, bo kolejna proba podpięcia się w przedwzmacniacz magnetofonu okazała się porażką. Odlutowałem wyjście głowicy i w to miejsce wlutowałem sie z kablami od discmana. Podczas odtwarzania płyty słychać same trzaski :( Nie mam już wiecej pomysłów. Help.

Dodano po 51 [minuty]:

Jestem pewiem ze da się aktywować wejście line in ponieważ jest kabel wekslarki DIN-12 przycisk wlączania wekslarki na panelu przednim radia i jeszcze jeden przycisk do zmiany Pasma FM. Owy przycisk robi za przełacznik pomiedzy trzena pasmami UKF a zmianą krążka w wekslarce. Jeśli ktoś ma chć Cień wiadomości jak to zrobić był bym wdzieczny, gdyż nie chce wyzucac tego radyjka tylko daletgo że nie posiada ono wejścia na zewnętrzne źródło sygnału.
    Kaseta adapter odpada bo magnetofon nie działa :(
  • Poziom 17  
    Wepnij się pod potencjometr regulacji głosnosci przed rzecz jasna nie za ale uwazaj bo mozesz "niechcący" coś spalić ;]
  • Poziom 10  
    Niestety nie posiadam schematu radia a doszukiwanie sie miejsca regulacji głośności sprawilo by mi nie lada problem, bo głośność nie jest regulowana potencjometrycznie. Ja dalej był bym za opcją podłaczenia sie do przedwzmacniacza magnetowfonu, tylko nie wiem czy wystarczy poprostu w miejsce wejścia z głowicy magnet. wpiąć się z przewodem sygnalowym z discmana. Nadmienie ze obie proby takie przeprowadziłem i rezultatem były odtwarzane same trzaski zamias muzyki.
  • Poziom 13  
    Odkręć radyjo i zobacz jakiego scalaczka masz tuz za paskiem z głowicy. Sciagnij z netu datasheta (pdfka). Bedziesz miał tam opis wszystkich nożek. Jak radyjko ma autorewers to bedzie na pewno cos takiego jak out 1 i out 2 a jak bez autorewersu to tylko OUT. podepnij sie kabelkiem pod tą nózke ( sygnal z głowicy jest bardzo slaby dlatego trzeba sie wpiac za przedwzmacniacz ) ... no i oczywiscie mase do masy. I teraz tak niekiedy zdaza sie ze jezeli odepniesz pasek od glowicy to scalak sie buntuje i blokuje "gdzies dalej" ten sygnal....jak wystapi taka sytucja odpnij od niego zasilanie (powinno byc na pierwszej nożce).

A jesli chodzi o tor AM to sprawa jest nieco bardziej skomplikowana najlepiej było by oczywiscie sciagnac pdfka od scalaka odpowiadającego za tor AM (TDAxxxx) przeczytac gdzie wejscia i wyjsca no i próbowac...powodzenia