logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Radio firmy Yamaha. Chcę podłączyć discmana do niego.

Venom007 29 Gru 2006 21:11 1056 1
REKLAMA
  • #1 3384475
    Venom007
    Poziom 27  
    Posty: 1359
    Pomógł: 23
    Ocena: 37
    Witam mam ładne radyjko firmy yamaha i gra całkiem ładnie ale brakuje mi w nim Cd wiec postanowiłem podłączyć discmana ale jak przylutowałem kabelki ( za głowica {nie do glowicy tylko do kabelków ktore łaczą sie z głowica]) i ta muzyka coś nie leci zafajnie:( to gra ale bardzo źle jest jakis inny sposob na podłączenie tego discmana?? wiem ze daje sie jakies oporniki czy cos?? niechce tego do glowicy montowac bo kasetki tez musza chodzic a jak przylutuje za glowica w jakis sposub to wrzucam kasete bez tasmy i powinien discman ladnie grac wiec jeli mugl by mi ktos pomoc to bardzo prosze o pomoc pozdrawiam

    uzylem opcjii szukaj ale sposoby nie dzialaja:(
  • REKLAMA
  • #2 3385664
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    A próbowałeś podłączyć do anteny, tam jest głowica UKFu, może Ci się uda ?

    Chłopie, lutownica to nie wszystko, trzeba jeszcze trochę pojęcia co się robi. Z głowicy magnetofonu wychodzi sygnał rzędu jednego miliwolta a z wyjścia discmana rzędu napięcia jego zasilania lub linowy 700mV-1V. Do tego sygnał z głowicy ma inną charaktrystykę którą prostuje przedwzmacniacz magnetofonu. Teoretycznie było by to możliwe gdybyś zrobił odpowiedni dzielnik sygnału ale jak znam życie to Cię to przerośnie i kłopotem są przydźwięki. Lepiej poszukaj miejsca za przedwzmacniaczem magnetofonu i rozłącz tor sygnału jakimś przełącznikiem lub przekaźnikiem i dopiero dobierając poziom sygnału uzyskasz jakiś sensowny efekt.

    SławeK
REKLAMA