Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przyklejenie radiatora do pamięci karty graficznej

21 Wrz 2014 15:48 2373 11
  • Poziom 16  
    Karta graficzna 4870.
    Kupiłem termopad. Później wyczytałem, że nie ma na nim kleju.

Zamierzam kupić klej termoprzewodzący.

Teraz pytanie: Czy przykleić termopad do pamięci, a później radiator ? Czy kleić bezpośrednio radiator ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    Jak kleisz to bez termopadu. Poza tym są radiatorki z już nałożoną warstwą klejącą i nie trzeba nic kombinować.
  • Poziom 16  
    Radiatorki to używki.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 43  
    To tylko klej termoprzewodzący cię ratuje albo wymiana radiatorków. Nie wiem co wyjdzie taniej ale nie polecam tych najtańszych poniżej 10zł.
  • Poziom 26  
    Najlepiej sprawdź przewodność cieplną kleju w/mk
  • Poziom 16  
    Kupiłem markowy klej, ale wcześniej termopady w komputroniku. Facet nie zwrócił mi uwagi, że tam nie ma kleju. Wręcz przeciwnie, mówił, że po ściągnięciu folii przykleją się.
  • Poziom 43  
    Nie spotkałem się z termopadem który by miał klej na sobie.
  • Poziom 16  
    Pierwszy raz używałem.
  • Poziom 26  
    Termopad posiada wstępną warstwę kleju do zamocowania i dokręcenia radiatorem lecz samoistnie trzymał się nie będzie
  • Poziom 16  
    Szkoda, że sprzedawca nie miał takiej wiedzy. Ja także. Jeszcze facet w innym sklepie wmawiał mi, że na klej klei się tylko radiatory do chpsetów.
  • Poziom 18  
    Termopady stosuje się w przypadku kiedy na karcie jest duży radiator odprowadzający ciepło z GPU, ale nie styka się on z sekcją zasilania i pamięciami. Kupuje się wtedy termopady o odpowiedniej grubości, nakleja na odpowiednie miejsca (jak pisał anet870 na termopadach jest klej, który służy do wstępnego montażu) i potem dociska się termopady montując radiator karty. W żadnym razie termopady nie służą do przyklejania małych radiatorków do pamięci czy sekcji zasilania, tutaj należy stosować klej termo przewodzący lub taśmę termo przewodzącą.
  • Poziom 16  
    Kupiłem klej, przykleiłem. Jestem zadowolony.