Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klej termoprzewodzacy czy tasma termoprzewodzaca?

10 Kwi 2008 15:35 12314 18
  • Poziom 32  
    Witam
    Pytanie jak w temacie tj co jest lepsze, klej termoprzewodzacy czy tasma termoprzewodzaca? Chce przyleic radiator do GPU, gdyz nie ma miejsca na srobki ani nic takiego poniewaz radiator ma bardzo blisko siebie zebra.
    POZDRAWIAM
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Z doświadczenia stawiam na klej.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ja również brałbym klej

Na środek dajesz pastę termo a na każde 4 kanty kapke kleju i gotowe
  • Poziom 32  
    A jakąs konkretna nazwe kleju? Tylko odpowiadalo by mi zeby byl dostepny na allegro.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ja używam tego dwuskładnikowego od Zalmana
  • Poziom 32  
    Ja chyba tez go kupie, a paste Arctic Silver 5 moze byc?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    może być , sam ją mam i jest świetna. Chociaż dwuskładnikowy klej od Zalmana nie jest zły ;)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    AS5 jest niezła, można brać

Tylko jak już będziesz kleił nie przesadź z pastą bo wejdzie na klej jak dociśniesz i klej może nie złapać
  • Poziom 32  
    To ja chyba wezme sam klej, bede mial przynajmniej pewnosc ze sie bedzie trzymalo i bedzie dobry kontakt :D
  • Poziom 22  
    arti13 napisał:
    bedzie trzymalo i bedzie dobry kontakt

Zasadniczo trzymać będzie na zawsze ale żeby był dobry kontakt-przewodność cieplna w kleju nie może być zamkniętych pęcherzyków powietrza.
    Przed przyklejaniem właściwego radiatora przeprowadź próbne klejenie czegoś do wyrzucenia.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    I odtłuść powierzchnię żeby się nie odkleiło przypadkiem bo będzie bieda, szczególnie jeśli wcześniej była "silikonowa" pasta
  • Poziom 32  
    Do odluszczenia wystarczy zwykly rozpuszczalnik( benzyna ekstrakcyjna) nie? Sory za glupie pytanie ale ten klej to jak mieszac? SLyszalem ze polerowanie radiatora daje poprawe odprowadzania ciepla to prawda? bo mam caly czerniony, ale na spodzie widac rysy.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    W sumie głupie pytanie z polerką zadałeś...im gładszy tym lepiej przewodi, to logiczne, wypoleruj papierem wodnym a potem pastą polerską np tempo, tak można uzyskać efekt lustra. Na procesorach dzięki takiemu zabiegowi można zyskać nawet 5 st różnicy.
  • Poziom 32  
    Ale spotkalem 2 rozne opinie na ten temat :P wiec wolalem zapytac :D czyli w poniedzialek zabieram sie za polerowanie :D
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam jezeli chodzi przygotowanie powierzchni i polerowanie to jest to bardzo istotne. Jezeli chcemy zbic pare stopni unikalbym kleju za wszelka cene gdyz jego wydajnosc nie dorownoje dobrej pascie TP.

Przygotowianie powierzchni i aplikacja pasty. https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic996845.html

Jezeli chodzi o polerowanie to - jezeli nie mamy odpowiedniego sprzetu - zeby polerowac spod radiatora na rownej powierzchni (moze byc szyba/lustro) Istotny jest tez prostopadly i precyzyjny nacisk przy polerowaniu tak aby nie zrobila nam sie ludka z powierzchni. Jezeli tak sie stanie, to wtedy polerowanie nic nie poprawi ,a wrecz przeciwnie, zmniejszajac powierzchnie kontaktowa.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    zamontowałem kiedyś radiator na grafikę - taśmą. to był błąd, gdy grafika się nagrzała radiator się po prostu odkleił i upadł na lezącą niżej kartę sieciowa. szczęśliwie nic się nie stało.
    brałbym klej ;)
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o pasty to tutaj mam testy ze szczegółowymi opisami dla osób nie zorientowanych w temacie. Osobiście na serwisie używam Arctic Silver 5 ,ponieważ dobrze przewodzi ciepło oraz jej żywotność to od 1,5 do 2 lat u przeciętnego użytkownika komputera lubiącego grać w gry obciążające w dużym stopniu PC . Po tym czasie pasta się wysusza i stopniowo traci swe właściwości . Zdecydowanie nie polecam past silikonowych .
    http://pclab.pl/art24195.html
  • Poziom 32  
    Popatrz na date...:/
  • Poziom 11  
    Powiem tak: miałem wcześniej Radka 4870 z ATT gdzie radiatorki miałem przyklejone właśnie dwuskładnikowym klejem Zalmana - po 2 godzinach grania w BC2 3 z nich odpadły :( - nie polecam. Polecam natomiast taśmę dwustronną od 3M - REWELACJA :D, tylko przed naklejeniem jej radzę wziąć od mamy (siostry) suszareczkę do włosów i trochę podgrzać zarówno kości pamięci na karcie jak i same radiatorki :)