Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki najlepszy programator eeprom (uniwersalny)

wojtek742 30 Kwi 2005 02:24 23336 45
  • #1 30 Kwi 2005 02:24
    wojtek742
    Poziom 19  

Chciałbym zrobic programator eeprom przede wszystkim do zczytywania binów z radii samochodowych jednym słowem chodzi o taki programator który był by najbrdziej uniwersalny ( pasował do jak najwiekszej liczby różnych eepromów stosowanych w radiach samochodowych )

• #6 30 Kwi 2005 10:39
    osokin
    Poziom 14  

mysle ze ERICA w zupelnosci wystarczy

• #7 01 Maj 2005 01:17
    wojtek742
    Poziom 19  

ale co z tego wybrac bo ja nie mam pojecia chodzi tez zeby był prosty w budowie A tak na marginesie to do tych progamatorow jest jakis soft no i pewnie te programatory pracuja tylko w srodowisku win 98 dobrze mysle

• #8 01 Maj 2005 01:39
    aceton
    Poziom 26  

a ja polece ci fabryczny piccogal jest jak dla mnie naj naj nigdy mnie nie zawiodl i cena przystepna

• #9 01 Maj 2005 01:55
    wojtek742
    Poziom 19  

aceton napisał:
    a ja polece ci fabryczny piccogal jest jak dla mnie naj naj nigdy mnie nie zawiodl i cena przystepna

a gdzie taki programator moge dostac Mam rozumiec ze jest cały z softem gotowy zmontowany

• #10 01 Maj 2005 02:49
    andrew33
    Poziom 18  

Witam.
    -wojtek742- Popatrz tutaj:
    http://www.micromade.com.pl/piccogal.htm , jednak PICOGALa, którego od bardzo dawna z pozytywnymi wrażeniami sam używam szukałbym raczej w sklepach typu Robotronik. Na pozytywną opinię zasługuje również z programatorów eeprom czeski programator SEEPROG, do którego często aktualizowany jest soft czego nie można powiedzieć o PICOGALu.
    Pozdrawiam.

• #11 01 Maj 2005 02:59
    wojtek742
    Poziom 19  

no widze ze link który dałes to do stronki po polsku az miło sie czytatylko cenna ja dopiero zaczynam i szukam czegos takiego co sam bede mół zrobic wiadomo ze nie bedzie to układ taki uniwersalny ale co sądzice o
    PONYPROG na stonie znalazlem schemat budowy tylko było ich wiecej jaki wybrac poradzcie chce zaczac tą "zabawe " zodkodowywaniem wiec na poczatek chciałbym zmontowac jais prosty programator a tak na marginesie to w tej chwili potrzebuje do Philipsa 22Dc685/02

• #12 01 Maj 2005 04:29
    andrew33
    Poziom 18  

Z prostymi programatorami typu Pony, Ludipipo czy JDM jest taki kłopot , że nie wiadomo czy będzie działał z Twoim komputerem czy systemem operacyjnym. Ktoś może napisać, że u niego działa super natomiast w innej konfiguracji nie będzie działać lub działać nieprawidłowo.Sam wykonałem chyba wszystkie proste programatory i o każdym można powiedzieć ,że działały różnie. Najbardziej chyba stabilne są programatory preferowane przez sąsiadów zza wschodniej granicy pracujące na porcie LPT.
    Pozdrawiam.

• #13 01 Maj 2005 05:04
    wojtek742
    Poziom 19  

andrew33 napisał:
    Najbardziej chyba stabilne są programatory preferowane przez sąsiadów zza wschodniej granicy pracujące na porcie LPT.
    Pozdrawiam.

napisałes ze trudno przewidziec działanie z konkretna konfiguracja win A co to za programatory za wschodniej granicy LPT mozna prosic o jakies szczegóły schemat czy ktos wykonywałje chciałbym zrobic juz wypróbowany i sprawdzony egzemplarz

• #14 02 Maj 2005 09:29
    SlaweK
    Poziom 43  

Panowie, myślę że można zakończyć tą licytację. Sam potrafiłbym dodać jeszcze kilka innych programatorów. A wniosek z tego taki że nie ma idealnego i każdy ma swoje wady i zalety. Jak poznasz temat i nawet kilkoma kawałkami drutu zaprogramujesz wiele kości (np.AirProg) a jeśli chcesz się w to bawić poważniej to niestety ale trzeba mieć kilka programatorów do różnych celów.

SławeK

• #15 02 Maj 2005 23:18
    wojtek742
    Poziom 19  

Może troche sprecyzuje moj problem posiadam radio philipsa 22DC685/02 i podobno siedzi w nim pamiec 24c02 Nie jestem jednak tego pewien Potrzebuje jakis prosciutki taki najlepiej z kilku elementów programator zeby szczytac tego eeproma musze od czegos zaczac Jak zaczynaliscie to tez pewnie tez od jakiego prostego układu Jak uda mi sie to zrobic to bedzie dla mnie nieziemska satysfakcja mam nadzieje ze to tej pamieci nie potrzeba zadnego skomplikowanego programatora
    Miedzy czasie znalazłem cos Czy ten programatorek ponyprog da rade zczytac pamiec 24c02 Czy bede musiał wylutowac pamiec ( Philips 22dc685/02) z radyjka jesli tak to jak to najsprawniej zrobic jak sie nie ma rozlutownicy Czy wystarczy połączyc kabelkami z programatorem (bez wylutowania)

• #17 03 Maj 2005 22:05
    henryk61
    Poziom 21  

Jak na chwilę obecną Willem + Eeprom+ Xprog załatwia mi wszystko.

Pzdr.

• #18 04 Maj 2005 04:21
    wojtek742
    Poziom 19  

powtórze sie czy musze wylutowac pamiec z radyjka takiego jak powyej podałem z eepromem 24c02 podobno nie jestem pewien I jak to najsprawniej wylutowac nie majac rozlutownicy
    znalazłem równiez projekt programatora w EP z 3/04 ma ktos moze pełne informacje o tym układzie ( AVT1389 B EEPROM Programmer
    Uniwersalny programator pamięci EEPROM ) Można je sciągnąć ze strony Ep ale trzeba byc prenumeratorem bo trzeba sie zalogowac

http://www.ep.com.pl/?strona=archiwum.php&r=2004&m=3

• #19 04 Maj 2005 09:10
    SlaweK
    Poziom 43  

A jak myślisz, po co jest gnazdko-podstawka w większości programatorów ? Czytanie pamięci w układzie to wyższa szkoła jazdy, taka droga na skróty, tylko dla tych którzy znają podstawy działania szyn komunikacyjnych. Łatwo uszkodzić szynę, procesor.

A programator na zdjęciu to Orange, Zorana Miljanovica, projekt też jest w sieci.

SławeK

• #21 05 Maj 2005 00:01
    SlaweK
    Poziom 43  

Oj, 24C02 można kilkoma kawałkami drutu odczytać i prostym programikiem. Widziałem kilka takich projentów w sieci, wystarczy poszukać.

To przypomina mi sytuację gdy kierowca mówi, pokażcie mi jak wrzucić jedynkę a jakoś pojadę.

Zastanawiające jest kto i po co w tym radiu lutował procesor.

SławeK

• #22 05 Maj 2005 00:12
    wojtek742
    Poziom 19  

masz racje ze łatwo 24c02 sie programuje tylko ze moja pamiec to x2402P Czy to sa te same pamieci ? Bardzo mnie to ciekawi bo jesli tak to SUPER !!!!!!!

Zalecam Ci lekturę PDFów producentów, wielu robi 24C02 , x24C02 to produkt Xicor'a, szczególnie jak Cię to ciekawi. Szynę I2C opracował Philips. <SławeK>

• #23 05 Maj 2005 01:33
    mirek65
    Poziom 13  

wojtek742 napisał:
    powtórze się czy musze wylutowac pamiec z radyjka takiego jak powyej podałem z eepromem 24c02 podobno nie jestem pewien I jak to najsprawniej wylutowac nie majac rozlutownicy
    znalazłem równiez projekt programatora w EP z 3/04 ma ktos moze pełne informacje o tym układzie ( AVT1389 B EEPROM Programmer
    Uniwersalny programator pamięci EEPROM ) Można je sciągnąć ze strony Ep ale trzeba byc prenumeratorem bo trzeba się zalogowac

http://www.ep.com.pl/?strona=archiwum.php&r=2004&m=3

Czytaj to co do Ciebie się PISZE !!!!!
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...5936&highlight=uniwersalny+programator+eeprom

CZYTAJ !!!!!!!!!

• #24 05 Maj 2005 01:42
    wojtek742
    Poziom 19  

masz racje ale tak na szybkiego chciałem zrobic programator JDM schemat jego zamiesciłem powyzszym poscie ale mam problem czy pamiec x2402p mozna zaprogramowac programatorem do 24c02 czy te pamieci sa takie same i nie bedzie problemu z zczytaniem

• #25 05 Maj 2005 01:47
    SlaweK
    Poziom 43  

Teoretycznie nie powinno być problemu ale pamiętaj, tu programatorem jest komputer a nie osobny programator z własnym procesorem, buforem i wykonujący idealnie program który narzucił mu producent. Wszyscy wiedzą ile kłopotów może sprawić zwykły pecet.

A jak myślisz, skoro nie określono producenta to do jakiego producenta to się odnosi ?

SławeK

• #26 05 Maj 2005 02:04
    wojtek742
    Poziom 19  

znalazłem firme
    XICOR
    Czyli JDM mnie nie rozczaruje ? to tak na szybkiego potem zrobie ORANGE bo widze ze go ludzie chwalą Przydała by mi sie opis z EP ale cos nik nie prenumeruje EP bo ja moge służyc pomoca w materiałach z EDW

• #27 05 Maj 2005 02:12
    SlaweK
    Poziom 43  

Ja swojego czasu wolałem LudiPipo i PIP-02 ale to dawne czasy. W sumie co potrzeba elektonikowi poza schematem i programem przy tak prymitywnych układach.

SławeK

• #28 05 Maj 2005 02:24
    wojtek742
    Poziom 19  

no tak ale ja lubie poczytac a jak ktos to opacował jako projekt to warto poczytac rad autora nie sądzisz ? Jeszcze jedno jakbym cos skasował z tego eeproma x2402 to z bin bedzie problem ? Czy ten procek obsł€żł by inno pamiec Widziałem dużo postów z radyjkami typu Philips 22Dc ..... ale takiego jak ja nie znalazłem (22dc 685/02)i to mnie troche przeraza Czy zle szukałem ? aha a jak bede zczytywał icprog to tam nie mam mozliwosci ustawienia na pamiec x2402 wiec na co mam ustawic na 24c02 ? Czy to bedzie bezpieczne ?

• #30 05 Maj 2005 09:37
    mirek65
    Poziom 13  

wojtek742 napisał:
    masz racje ze łatwo 24c02 się programuje tylko ze moja pamiec to x2402P Czy to sa te same pamieci ? Bardzo mnie to ciekawi bo jesli tak to SUPER !!!!!!!

Zalecam Ci lekturę PDFów producentów, wielu robi 24C02 , x24C02 to produkt Xicor'a, szczególnie jak Cię to ciekawi. Szynę I2C opracował Philips. <SławeK>

X2402P => Potrzebne zewnętrzne ZASILANIE 5V

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME