Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zafira A 2000r. - Szum w przednim (ch) kola (ch) przy hamowaniu silnikiem

kwiatekbydg 28 Wrz 2014 17:35 1677 8
  • #1 28 Wrz 2014 17:35
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Witam,

Mam problem z samochodem Zafira A 2000r. Podczas hamowania silnikiem ( jeździe na biegu bez dodawania gazu ) słyszę dziwne tarcie, szum z przednich, bądź przedniego koła. Wcześniej raz świeciła się kontrolka ABS raz znikała - teraz pali się nieustannie. Nie sprawdzałem jeszcze czy felga mi się nadmiernie nagrzewa. Czy można obstawiać to na łożyska w kole ? Przebieg samochodu 290k ( nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał piastę ). Proszę o pomoc pozdrawiam

0 8
  • Pomocny post
    #2 28 Wrz 2014 20:39
    markslew
    Poziom 27  

kwiatekbydg napisał:
    . Czy można obstawiać to na łożyska w kole ?

Można. Podnieś i poszarp kołem czy są luzy.

0
  • Pomocny post
    #3 28 Wrz 2014 20:57
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Luzy to będą takie, że koronka wycięła czujnik ABS.

0
  • #4 29 Wrz 2014 08:12
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Właśnie. Zapomniałem dodać - że przy szarpaniu przednich kół są straszne luzy ( łapiąc koło po bokach szarpiąc jedną ręka do siebie , drugą od siebie ) . Z tyłu tych luzów brak. Kolejne pytanie. Zakupić interfejs do diagnozy, w którym kole mam błąd abs'u czy odrazu kupować dwie piasty ? Jest sens bawić się w tanie piasty - w granicach 150zł/szt ?

pozdrawiam

0
  • #5 11 Paź 2014 20:04
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Wstrzymałem się jeszcze z wymianą piast - przesyłam krótki film z "szuraniem" może kogoś to bliżej naprowadzi.

PS. Proszę nie śmiać się z "rad" kobiety w tle :D

Link

0
  • #6 12 Paź 2014 16:35
    markslew
    Poziom 27  

Lepiej by było gdybyś podniósł i poszarpał kołem góra - dół. A najlepiej w kilku płaszczyznach.

0
  • #7 13 Paź 2014 13:16
    kwiatekbydg
    Poziom 10  

Luzy są gdy szarpie kołem (do siebie i od siebie ) trzymając za boki ( godzina 15 i 21 ) jak złapie góra dół ( 12 i 18 ) luzów nie ma

0
  • #8 13 Paź 2014 15:29
    shadow25
    Poziom 12  

Gdyby to było łożysko to Powinien być gora dół. to bardziej wygląda na końcówki drążków kierowniczych, lecz może ci się zdawać. Niech ktoś ci przytrzyma kierownicę i wtedy sprawdź jeszcze raz.
    Łożyska dobrze sprawdzić na szybkim zakręcie, jeśli zużyte będzie słychać charakterystyczny chrobot.
    Oraz tak jak koledzy wyżej mówią obejrzyj miejsce czujnika abs Oraz koronki. To powinno zdiagozować przyczynę.

0
  • #9 13 Paź 2014 21:20
    markslew
    Poziom 27  

Poszarp jeszcze raz z wduszonym hamulcem. Jak znikną luzy to łożyska.

0
  Szukaj w 5mln produktów