Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel 1.4 16V (X14XE)-czujnik polozenia walka rozrzadu

01 Maj 2005 09:48 5339 7
  • Poziom 11  
    Witam,
    pojawil sie maly problem z owym czujnikiem. Po odpaleniu silnika zapala sie check z powyzszym bledem. Silnik pracuje normalnie. Pod czas pracy silnika kasuje blad Techem, kontrolka gasnie. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu check znow sie zapala. Ponowna akcja z Techem i jest OK. Czy ktos z Was spotkal sie z tym problemem?

Rav
  • Poziom 17  
    A jest LPG ?

Dodano po 2 [minuty]:

A jest LPG ?
  • Poziom 14  
    Kolega miał podobnie(1,8 16V vectra), zapaliła się kontrolka, przejechał 100km kontrolka zgasła, ale co jakiś czas się zapalała. Generalnie czujnik kwalifikuje się do wymiany. Podobno podczas uszkodzenia czujnika jest problem z mocą i wkręcaniem się na obroty.
  • Poziom 11  
    Gazu nie ma.
    Problem z czujnikami rozrzadu z duzych Opli (1.8 16v big block oraz 2.0 16v) ecotec to inna bajka. Tam czujniki padaja jak muchy. Tutaj to naprawde zadkosc. Dziwi mnie to ze po skasowaniu nie wywala go podczas jazdy....ale kazde nastepne zainicjowanie zaplonu zglasza znow czujnik. Na razie teoretyzuje bo nie zagladalem w czujnik i samo kolo rozrzadu ktore potrafi zgubic jeden z wypustow sygnalowych. Pytam bo moze ktos z Was mial podobne przygody z tym silnikiem.

Rav
  • Poziom 11  
    Problem rozwiazany :)
    Brak najmniejszego wypustu na kole zebatym walka rozrzadu. Stad cale zamieszanie.
    Za wszelkie sugestie dzieki.

Rav
  • Poziom 16  
    jesli pada czujnik walka to nie wykrecisz motoru powyzej 4500rpm
  • Poziom 11  
    Mialem cos takiego .Urwany wypust na kole walka.
  • Poziom 9  
    pozwolcie ze sie dolacze mam problem z kompem a przynajmnie tak mi sie wydaje mianowicie zczytalem takie bledy 1405 1503 0400 1502 0443 0412 1530 1410 1602 0110 0230 0341 0170 1640 0335 0105 0115 0500 0130 0120
    POMOCY, czy moglby mi ktos powiedziec dlaczego prawie wszytkie mozliwe bledy mi wywala?? chyba z pol godziny przy lampce siedzialem. pomocy x14xe za wszelkie odpowiedzi bede wdzieczny

Dodano po 5 [minuty]:

czy powinienem zmienic sterownik?? juz naprawde sam nie wiem, bylem na kasowaniu, po przyjechaniu do domu czytam i to samo, rece opadaja. pomozcie. auto gasnie nie ma sily chodzi jak mu sie podoba raz trzeba mu dac do podlogi by zareagowal raz jest w miare. nie rozumiem tego choc troche aut naprawilem. pomocy!!!:cry:

Moderowany przez robokop:

Zczytaj te błędy czymś porządnym, pokazującym od razu poprawną definicję błędu oraz jego status, potem opisz objawy niesprawności i dopiero będziemy mieli o czym rozmawiać.