logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór końcówki mocy 2x200W/8 Ohm do 600zł - ADS 500LX, ADS PA-600, Elmuz

landryna199 04 Paź 2014 09:35 1560 12
REKLAMA
  • #1 14013247
    landryna199
    Poziom 14  
    Posty: 144
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Witam. Potrzebuję porady.
    Posiadam kolumny 200W/8 Ohm ok 102-103 dB. Potrzebuję do tego kupić porządną, ale nie drogą końcówkę mocy w cenie max 600zł - najlepiej z przesyłką.

    Znalazłem ADS 500LX w cenie 550zł - ale jej moc dla 8 ohm to 150W czyli za mało.
    Znalazłem również ADS PA-600 (niebieski) w cenie 500zł - mocowo ok, ale wydaje mi się że to chińczyk a ja potrzebuje niezawodny sprzęt.
    Przejrzałem również rynek ELMUZów i żeby kupić elmuza w dobrym stanie o tej mocy, lub wyższej to jest to koszt minimum 700zł.
    Znalazłem Jednego elmuza za kwotę poniżej 500zł - niby 200w/8, ale wydaje mi sie że to oszust bo ten elmuz wyglada jak ten 150W. Musiał by go ocenić znawca.

    Jeśli ktoś byłby tak miły i podał mi czy mam coś wybrać z tego co podałem czy może coś innego? Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 14013364
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Nie chcę się reklamować ale mam Jolly Rogera za 450zł z przesyłką w cenie. Model 2x300/4 i 2x200/8. Podbicie basu na przednim panelu - wspaniała sprawa. Stan jakby nie patrzeć bdb jak na swoje lata.

    http://allegro.pl/jolly-roger-sax-600-ideal-bas-boost-niezawodna-i4639683160.html

    Z końcówek w podobnej cenie jeszcze możesz się za Hand Boxem rozejrzeć.

    P.S. Co to za paczki 200w o takiej skuteczności?
  • REKLAMA
  • #3 14013912
    DjMapet
    Poziom 43  
    Posty: 16211
    Pomógł: 2134
    Ocena: 1714
    PANICZKAMIL napisał:
    Co to za paczki 200w o takiej skuteczności?

    No właśnie, bo może okazać się że te 200W, to ich moc szczytowa.
    Sprawność 102 dB, rzadko jest osiągalna przez paczki z topowych firm. Chyba że te 102 db, to max. SPL. :-)

    Pozdrawiam.
  • REKLAMA
  • #4 14014005
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    No właśnie mając paczki o SPL 102db widziałbym raczej worek kasy tj. 12" + 3" driver podparte minimum 2x18" na stronę i końcówka za 600zł ni chu chu tu nie pasuje...
  • #5 14015260
    landryna199
    Poziom 14  
    Posty: 144
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Moge sie mylic bo nie jestem na tyle obeznany w temacie audio. Wedlug noty katalogowej stwierdzilem ze wlasnie tyle maja.

    Celestion SIDEWINDER S12-150 oraz Celestion HF50.
    Jak mozecie to sprawdzcie sami i napiszcie czy jest tak jak pisze. Graja na prawde glosno. Mam koncowke jakoś ok 150w 8ohm i powiem szczerze ze dla mnie to wystarcza, ale nie chce tak katowac tej koncowki bo ona idealnie pasuje do moich drugich kolumn na glosnikach tonsil GD 30/100, GDWT 12/19-100 i alphard hw80. Swoja droga nie wiem co ten alphard tam robi, ale chociaz zatyka dziure.

    Paniczkamil - dzieki za propozycje, narazie sie rozgladam.
  • #6 14015301
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Masz głośnik raczej vintage albo gitarowy wg. mnie(gram wesele i % = mogę się mylić) i za pięknie toto nie brzmi a HF50 to głośnik stosowany w 3way np. Soundmana a w 2way porządnych firm na porządnych 12 i 15" np.polaudio. Nie wciskam kitu tylko pewny sprzęcik hehe. 102db to na pewno nie ma bo tyle 12" osiąga ale w.tubie a nie w br.
  • #7 14015803
    landryna199
    Poziom 14  
    Posty: 144
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Dla mnie i moich potrzeb wystarcza w zupelnosci. Potrzebuje tylko odpowiedniej koncowki do tego zestawu. Prosze o porady i propozycje.

    Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

    DjMapet wypowiedz sie o tych glosnikach jak możesz.
  • #8 14017082
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Masz kolumny na gitarowych głośnikach - ani to sensu nie ma większego ani zapewne brzmienia. Driver w miarę przyzwoity - co tu więcej pisać...? Jak mówisz, że Ci wystarcza i prosisz o opinie to nie bardzo wiadomo co pisać - czy klaskać, udając że jest ok czy o co chodzi.

    Temat założyłeś o końcówce mocy - podałeś propozycje, ja linka dorzuciłem i jeszcze w Twoim budżecie Hand Boxa zaproponowałem poszukać bo budżet jest zbyt mały by szukać czegoś innego - wszystko jest wymienione.
  • REKLAMA
  • #9 14017478
    landryna199
    Poziom 14  
    Posty: 144
    Pomógł: 4
    Ocena: 2
    Nie bede udawał że temat jest juz rozwiązany bo nie jest. No wlasnie temat jest o końcówce a raczej końcowkach i nie otrzymalem od was zadowalajacej odpowiedzi. To jest forum nie moge od was nic wymagac, ale jak juz wszedłeś, przeczytałes treść to mogles napisac coś o tych końcach co podalem.
    Wiem ze tobie zależy na sprzedaży bo pewnie z tego się utrzymujesz. Masz duzo sprzetu, slyszałeś nie jedne kolumny i nie jedne wzmacniacze - dlatego twoja rada bylaby bardzo cenna. Zaproponowales jolly rogera - ok super, cena też fajna, ale na tym swiat się nie kończy, jest wiele innych wzmacniaczy za ktorymi móglbym sie rozejrzeć a o których nawet nie mam pojecia.
    Pozdrawiam dzieki za pomoc
  • #10 14021636
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  
    Posty: 381
    Pomógł: 16
    Ocena: 35
    Elmuz widziałem ostatnio 2208 za 470 zł.
  • #11 14021696
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    Wszystko jest wymienione a ze sprzedaży się nie utrzymuję-pracuję dla naszego kochanego Państwa Polskiego;).

    Wymienione masz wszystko w temacie - co jeszcze można dopisać? Pst, duall, vav electronic z tanizny. Ads,han box, box spa, jolly roger już wymieniono, smound może jeszcze czy Polskie PMP czy Victor i Soundman... CZYTAJ z uwagą.
  • #12 14022439
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  
    Posty: 381
    Pomógł: 16
    Ocena: 35
    Możesz coś napisać o vav electronic bo nie spotkałem się z taką firmą a też szukam końcówki.
  • #13 14022959
    PANICZKAMIL
    Poziom 39  
    Posty: 5546
    Pomógł: 325
    Ocena: 350
    2x250/4 i 2x180/8 dość ciężka, 3u, pasywne chłodzenie, nie do zajechania - za 300 sprzedałem znajomemu ostatnio. Wejścia/wyjścia jack 6.3 mm + zakrętki. Pzdr

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik poszukuje końcówki mocy 2x200W/8 Ohm w cenie do 600zł do kolumn o mocy 200W/8 Ohm i skuteczności 102-103 dB. Rozważa modele ADS 500LX (150W) i ADS PA-600 (moc odpowiednia, ale wątpliwości co do jakości), a także ELMUZ, którego ceny zaczynają się od 700zł. Użytkownicy forum sugerują inne opcje, takie jak Jolly Roger (2x300/4, 2x200/8) oraz Hand Box, a także zwracają uwagę na możliwe nieporozumienia dotyczące mocy kolumn. Pojawiają się również pytania o inne marki, takie jak VAV Electronic, oraz opinie na temat jakości sprzętu vintage.
REKLAMA